logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak ma wygladac post?
Autor: Lena (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-16 15:28

Chciałabym wyprosić pomoc Bożą w pewnej sprawie... słyszałam, że postem i modlitwą można wiele zdziałać. Chciałam zapytać jak miałby wyglądać taki post? Czy ogranicza się on tylko do zmniejszenia ilości pokarmu, eliminacji konkretnych potraw.. czy należy rozumieć go szerzej, jako postawę np. w zachowaniu...
Proszę o pomocne "nakierowanie" :)
Dziękuję bardzo za każdą odpowiedź, Szczęść Boże.

 Re: Jak ma wygladac post?
Autor: Ewa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-16 16:32

Post może być rozumiany bardzo szeroko. Możesz odnieść go do zmniejszenia ilości pokarmów czy eliminacji tych, które Ci najbardziej smakują, ale możesz też rezygnować np. z oglądania telewizji. Wtedy post można połączyć z jakimś wyrzeczeniem oraz z większym wyciszeniem, żeby mieć czas na modlitwę. Życzę wytrwałości na tej drodze. Z Bogiem.

 Re: Jak ma wygladac post?
Autor: hirsza (---.systemx.com.pl)
Data:   2006-09-16 17:44

post niekoniecznie musi być związany z ograniczeniem spożywaniem pokarmów.. może to równie być wyrzeczenie się innych przyjemności, np: niebędziesz oglądać telewizji, albo zamiast na dyskoteke pujdziesz do kościoła się pomodlić.. Możesz też postanowić że np. codziennie będziesz pomagać rodzicom w czymś tam.. Mi przykładowo post zawsze pomagał wyjść z jakiegoś grzechu który notorycznie powtarzałem.. to dodatkowa motywacja..

 Re: Jak ma wygladac post?
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-16 18:16

Jestem namiętną palaczką...papierosów...niestety...Ostatnio mój przyjaciel przeżywał trudne chwile (m.in. śmierć bliskiej osoby). Modliłam się o siły dla Niego...postanowiłam, że na jakiś czas całkowicie zrezygnuję z papierosów. Najwspanialszą zapłatą za to wyrzeczenie były Jego słowa: ,,dziękuję - tak bardzo mi to pomogło,,...

 Re: Jak ma wygladac post?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2006-09-17 02:28

Poproś Boga, aby złamał Twoje serce, Twoje ja. Jeśli uda Ci się dojść do tego momentu, w którym znalazł się św. Piotr po zdradzie Jezusa, będzie dobrze. Jeśli jakaś forma ascezy będzie w tym pomocna, to czemu nie? Ale, często ascezą sami się oszukujemy, znakomicie i bez efektów. Nie o post Panu Bogu chodzi, a o pokutę we właściwym tego słowa znaczeniu.

 Re: Jak ma wygladac post?
Autor: Lena (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-17 16:30

Dziękuję bardzo gorąco za Wasze słowa, są bardzo dla mnie pomocne i wszystkie rozważam...
z Panem Bogiem.

 Re: Jak ma wygladac post?
Autor: Mati (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-18 11:15

Dla mnie post to nie tylko zmniejszenie pokarmu ale też większe wyciszenie,rezygnacja w dniu postu z głośnej muzyki czy jakiejś przyjemności.Tak-właśnie postawa w zachowaniu i wyciszenie to niezbędna część postu. Z Bogiem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: