logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szukam książek o prasie katolickiej.
Autor: Mariusz (---.marsoft.net)
Data:   2012-03-02 15:15

Przepraszam, że pytam - temat już poruszałem, ale widzę, że chyba moderator usunął. Szukam książek o prasie katolickiej, jej historii w Polsce. Potrzeba mi do pracy licencjackiej. Byłbym wdzięczny, jeżeli Ci co pisali wcześniej powtórzą tytuły, proszę również o więcej publikacji. Jeszcze raz przepraszam za fatygę.

 Re: Szukam książek o prasie katolickiej.
Autor: 44 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-03-02 19:11

Znacznie szybciej takie informacje uzyskasz w bibliotece. Pełne i fachowe.

 Re: Szukam książek o prasie katolickiej.
Autor: Mariusz (---.marsoft.net)
Data:   2012-03-02 20:41

Wiem, ale uważam, że każdy sposób poszukiwań jest dobry. :)

 Re: Szukam książek o prasie katolickiej.
Autor: xc (---.146.59.216.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2012-03-03 10:48

Polecałem Panu książkę A. Micewskiego: "Współrządzić czy nie kłamać", w której opisane jest kształtowanie się w latach 1945-1980 "oficjalnych" ruchów katolickich, umownie określanych mianem Pax i Znak. Istotnym elementem tych ruchów były ich organy prasowe. Tygodnik Powszechny, miesięcznik Znak, Więź były pismami par excellence katolickimi, powstałymi za aprobatą a wręcz (TP) z inicjatywy hierarchii. Słowo Powszechne, mimo licznych zabiegów środowiska PAX, nie było pismem katolickim z nazwy (z przyczyn politycznych) ale reprezentowało (czy się to komu podoba czy nie) poglądy wpływowego środowiska katolików zgromadzonych wokół osoby Bolesława Piaseckiego ("genialnyj malczik").
Myślę, że bez przeczytania tej książki nie można wyrobić sobie poglądu na stan prasy katolickiej w Polsce w czasach tzw. socjalizmu realnego.

 Re: Szukam książek o prasie katolickiej.
Autor: Małgorzata (---.ostmedia.pl)
Data:   2012-03-03 11:41

Proponuję wejść na stronę http://www.nukat.edu.pl. Jest to katalog zbiorów bibliotek naukowych. Można wprowadzić hasło prasa katolicka i zobaczyć w jakiej bibliotece są książki na ten temat. Gorąco polecam. Sama często korzystam z tej wyszukiwarki. Można próbować także na stronie Federacji Bibliotek Cyfrowych. Życzę owocnych poszukiwań.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: