logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Poznań @ Trójmiasto: szukam spowiednika
Autor: JOA (---.nas811.p-hokkaido.nttpc.ne.jp)
Data:   2013-05-29 04:56

Czy możecie polecić dobrego spowiednika w Poznaniu i Trójmieście? Dziękuję.

 Re: Poznań @ Trójmiasto: szukam spowiednika
Autor: Rafał (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-05-29 11:55

Zdefiniuj może najpierw czego oczekujesz od "dobrego" spowiednika. Każdy potrzebuje czegoś/kogoś innego.
Może inaczej. Dobry to ten, który mocą udzieloną przez Chrystusa i posługę Kościoła odpuści Twoje grzechy.

 Re: Poznań @ Trójmiasto: szukam spowiednika
Autor: JOA (---.nas811.p-hokkaido.nttpc.ne.jp)
Data:   2013-05-29 13:26

Dziękuję za wyjaśnienie. Doprecyzowując: mądry, miłosierny, ludzki, wyrozumiały, myślący...

 Re: Poznań @ Trójmiasto: szukam spowiednika
Autor: ... (---.play-internet.pl)
Data:   2013-05-29 16:38

Jeśli chodzi o Poznań, to osobiście polecam dominikanów: o. Roman Bielecki, o. Józef Zborzil, o. Wojciech Prus. Mądrzy i ludzcy księża, którzy potrafią wysłuchać i pomóc.

 Re: Poznań @ Trójmiasto: szukam spowiednika
Autor: Bogusia (---.ttk.pl)
Data:   2013-05-29 20:40

Jeśli chodzi o Trójmiasto, a konkretnie o Gdańsk to także polecam Dominikanów: ojciec Marcin Mogielski oraz ojciec Michał Mitka.
Powodzenia. Módl się o dobrego spowiednika, tzn. odpowiedniego dla Ciebie. Jeśli go potrzebujesz to prędzej czy później Pan Bóg Ci go da.
Długo szukałam stałego spowiednika, ale rozeznałam, że nie muszę go mieć (wspólnie z kapłanem i z moją wspólnotą). Nie każdy musi być prowadzony przez stałego spowiednika. Mnie Pan Bóg daje zawsze takich kapłanów, którzy trafiają w sedno i bardzo mi pomagają, jak gdyby od dawna mnie znali. W czasie każdej spowiedzi doświadczam niesamowitego działania Ducha świętego poprzez spowiedników, którymi On kieruje.
Czasami jest też tak, że tylko na jakiś konkretny czas w życiu jest nam dany i potrzebny stały spowiednik.

 Re: Poznań @ Trójmiasto: szukam spowiednika
Autor: Maurycy (---.unregistered.net.exatel.pl)
Data:   2013-05-30 09:49

Poznań - Dominikanie w centrum miasta.

 Re: Poznań @ Trójmiasto: szukam spowiednika
Autor: Ata (---.205.89.234.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-06-02 19:09

Trójmiasto - Gdynia o. Jezuici :))) Tam odkryłam, że spowiedź jest piękna. Zatem polecam wszystkim. I miejsce i o. jezuitów.

 Re: Poznań @ Trójmiasto: szukam spowiednika
Autor: xn (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-06-02 22:58

sprostuję wypowiedź Bogusi:
o. Michał Mitka przebywa obecnie w Monachium.

Również polecam dominikanów i te same osoby które polecono.
Dodam jeszcze tylko, że o. Wojciech Prus z poznańskiego klasztoru zajmuje się tematyką spowiedzi - możesz przeczytać jego książkę "Spowiedź bez końca".
A w Gdańsku do o. Marcina Mogielskiego (którego bardzo polecam) dodałabym o. Tomasza Golonkę.

 Re: Poznań @ Trójmiasto: szukam spowiednika
Autor: JOA (---.nas811.p-hokkaido.nttpc.ne.jp)
Data:   2013-06-03 03:22

Bardzo dziękuję za pomoc.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: