logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak modlić się w czyjejś intencji?
Autor: Agnieszka (---.opera-mini.net)
Data:   2014-01-27 23:30

Witam, mam takie pytanie: Co znaczy modlić się za kogoś, w czyjejś intencji? To znaczy chciałabym się upewnić. Przykładowo - odmawiałam Nowenne pompejańską w konkretnej intencji, np. o zdrowie dla kogoś. Odmawiam np. IV tajemnicę bolesną i poza tym, że wyobrażam sobie tą scenę z życia Jezusa, to wówczas w głowie pojawia mi się prośba do Boga: 'Panie mój, spraw, abym pamiętała, że Ty zawsze widzisz moje upadki i porażki prawdziwiej'. Albo tajemnica II światła i prośba: 'Matko, ucz mnie takiego zatroskania o innych'. To nie jest nic złego, w sensie dodawanie innej intencji do tej głównej, prawda?
Albo odmawiam dziesiątkę różańca za dusze w czyśćcu cierpiące, to nie muszę przez cały czas modlitwy powtarzać sobie: 'To za dusze w czyśćcu, Panie, pomóż im', tylko mam się skupić na rozważaniu tajemnicy, tak?

 Re: Jak modlić się w czyjejś intencji?
Autor: Zgretka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-01-28 11:14

Modlitwa na Różańcu to forma medytacji. W myśl tej zasady nie skupiasz się na intencji, na duszach w czyśćcu, na sobie czy innej osobie, ale na Jezusie, na tajemnicy, którą w danym momencie rozważasz i tylko na tym. Jeśli tak potrafisz jak opisujesz to masz bardzo podzielną uwagę :) Nie martw się, nie musisz zaczynać nowenny od nowa.

 Re: Jak modlić się w czyjejś intencji?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-01-29 15:24

Modlitwa chrześcijańska nie jest ciągłym powtarzaniem swoich intencji. Obojętnie, czy chcesz prosić Pana Boga, czy dziękować, czy uwielbiać Go, to zawsze powinno to być stawanie w Jego obecności, z pragnieniem spotkania JEGO.
A czym jest modlitwa w rozumieniu Kościoła? Katechizm Kościoła Katolickiego pięknie to wyjaśnia. Tu jest opracowanie tego tematu: http://www.tyniec.benedyktyni.pl/ps-po/wp-content/uploads/2013/08/Czym_jest_modlitwa_wg_KKK.pdf

 Re: Jak modlić się w czyjejś intencji?
Autor: Agnieszka (---.net.pulawy.pl)
Data:   2014-01-29 19:08

Oczywiście, rozumiem to. Po prostu miałam wątpliwość, jak właściwie ma wyglądać modlitwa w czyjejś intencji. Czy mam np. tylko na początku jakoś wspomnieć, że modlę się za daną osobę i później już skupić się na rozważaniach, na słuchaniu i szukaniu Boga, czy mam przez całą modlitwę powtarzać lub pamiętać, że modlę się za tą i tą osobę (co wydawało mi się raczej niemądre, no bo jak wówczas usłyszeć Pana?).
Dziękuję za odpowiedzi. :-)
Z Panem Bogiem.

 Re: Jak modlić się w czyjejś intencji?
Autor: Zgretka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-01-30 09:55

Na początku możesz przedstawić intencję, a później skupić się na Bogu i tajemnicy. "Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. (Mt 6 8)". Intencje wypowiadasz dla siebie, żeby sobie przypomnieć o co się modlisz, Bóg ją zna zanim ją nawet wymyślisz.

 Re: Jak modlić się w czyjejś intencji?
Autor: Agnieszka (---.net.pulawy.pl)
Data:   2014-01-31 14:01

Zgretka, dziękuję, niby takie logiczne, a chyba sobie z tego nie zdawałam sprawy :-)

Franciszka, bardzo dziękuję za ten link do opracowania :-)

 Re: Jak modlić się w czyjejś intencji?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-02-04 12:17

Bardzo proszę, Agnieszko :)

 Re: Jak modlić się w czyjejś intencji?
Autor: Monika (---.centertel.pl)
Data:   2016-08-12 22:41

Dziękuje, dzięki tym odpowiedziom zrozumialam juz wszystko o co chodzi w modlitwie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: