logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Sąsiadka czuje się podle i chce mu wybaczyć.
Autor: Ania (---.satfilm.net.pl)
Data:   2014-03-14 19:59

Witajcie. Przypadkiem spotkałam dziś sąsiadkę (ok 30 latka) zapłakaną. Pierwszy raz zdarzyło się, że zamieniłyśmy więcej słów.

Jej historia w skrócie: przez 10 lat mieszkała z ojcem alkoholikiem, nie liczącym się z uczuciami innych. Sąsiadka od 13 lat z nim nie rozmawia. Znęcał się psychicznie nad nią przez te 10 lat, nawet jak nie rozmawiała z nim. Nigdy nie wywiązywał się z obowiązków rodzicielskich. Sam załatwił sobie miejsce w DPS 4 lata temu. Nadal brak kontaktu, gdyż zastrzegł by nikomu nie podawać kontaktu.

Sąsiadka zapłakana, bo nie wie, co zrobił. Oczytana z Biblią, ale zagubiona. Również nie byłam w stanie jej pomóc, gdyż sama nie wiedziałam, co jej powiedzieć. Przytoczyła mi cytaty o obowiązkach ojców względem dzieci o tym, by nie pobudzały dzieci do gniewu a zaraz po tym przytoczyła cytaty z Księgi Syracha i 4 przykazanie, po czym stwierdziła, że modli się za ojca i chce mu wybaczyć, ale nie wie jak rozwiązać duchowo taką sytuację. Ja stwierdziłam, że obowiązki leżały po drugiej stronie, że ona jemu nic nie zawiniła (wg jej słów) i że to dobrze, że modli się za rodzica.

Chodzi o to, że ona ma żal o to, że dla własnego rodzica nigdy nic nie znaczyła i nadal nic nie znaczy, chociaż on nadal niszczy jej życie. Czuje się podle ale jednocześnie chce mu wybaczyć. Nie jest na siłach, by tam pojechać do niego i porozmawiać. Nie byłaby w stanie wydusić słowa.

Jak spojrzeć na to wszystko od strony wiary? I co można zrobić?

Co można zrobić w takiej sytuacji pod względem wiary?

 Tematy Autor  Data
 Sąsiadka czuje się podle i chce mu wybaczyć. nowy Ania 
  Re: Sąsiadka czuje się podle i chce mu wybaczyć. nowy Ziuta 
  Re: Sąsiadka czuje się podle i chce mu wybaczyć. nowy Ania 
  Re: Sąsiadka czuje się podle i chce mu wybaczyć. nowy Izabella 
  Re: Sąsiadka czuje się podle i chce mu wybaczyć. nowy Marta 
  Re: Sąsiadka czuje się podle i chce mu wybaczyć. nowy Joy 
  Re: Sąsiadka czuje się podle i chce mu wybaczyć. nowy Ania 
  Re: Sąsiadka czuje się podle i chce mu wybaczyć. nowy Esterka 
  Re: Sąsiadka czuje się podle i chce mu wybaczyć. nowy Marta 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: