logo
Czwartek, 02 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Wątpliwości w istnienie Boga.
Autor: pytam (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-04-10 16:51

Wiara czy przyzwyczajenie? Osoby wychowane przez praktykujących rodziców, często mówią, że jakoby czują obecność Boga, natomiast osoby, których rodzice tylko teoretycznie uważają się za wierzących, często odchodzą od Boga i nie słyszą "Jego wołania".
Skąd pewność, że to w co wierzymy jest prawdą? W Północnej Korei obywatele też wierzą w kłamstwa, które mówi im się od dziecka i wierzą w nie do śmierci, jeśli nie będą mieli szansy usłyszeć bądź zobaczyć jak jest poza granicami ich totalitarnej ojczyzny. Skąd ja mam wiedzieć, że to co czuję nie wynika z tego iż od dziecka byłam uczona, że Bóg istnieje i jest to tak oczywiste jak powietrze.
Nie ma dowodów na istnienie Boga, jeśli on sam się nie pojawi, nie odezwie się, więc dlaczego rozmawia On tylko z wybranymi i opuszcza tych, którzy proszą? Czemu niewierny Tomasz mógł włożyć rękę w bok Jezusa, a my nie możemy Go namacalnie doświadczyć ... a może wynika to po prostu z prostej przyczyny, że tak naprawdę On nie istnieje?
Jako Stworzyciel człowieka zna go na wskroś.
W dzisiejszym świecie jest natłok informacji, z których duża część jest zwykłym kłamstwem. Rodzice swoim dzieciom czytają bajki, a w niedzielę idą do Kościoła. Skąd pewność, ze Pismo Święte objawia prawdę, a nie jest utworem wymyślonym przez człowieka w celu pouczeń i przekazania praw.
Nie chcę wierzyć tylko dlatego że czuję przywiązanie wynikające z wychowania, albo bo widzę, że wartości i system moralny, który przekazuje Pismo Święte jest dobry.
Dlaczego Bóg każe wierzyć a nie ufać? Dlaczego objawił się Abrahamowi, Mojżeszowi (,który nie był idealny. Przecież przy próbie ukamieniowania nierządnicy powołano się na prawo Boskie) a nie rozmawia z ludźmi, którzy o to zabiegają?
... a może dlatego, że nie słyszy, bo Go nie ma, a w Piśmie Świętym tylko się straszy, ze trzeba wierzyć, bo inaczej nie będzie zbawienia? Pytam dlaczego ludzie, którzy nikomu krzywdy nie robią, modlili się, ale nigdy nie usłyszeli
odpowiedzi i po prostu starają się żyć uczciwie mają być wysłani do piekła?

 Tematy Autor  Data
 Wątpliwości w istnienie Boga. nowy pytam 
  Re: Wątpliwości w istnienie Boga. nowy ann 
  Re: Wątpliwości w istnienie Boga. nowy Stefan 
  Re: Wątpliwości w istnienie Boga. nowy Mateusz 
  Re: Wątpliwości w istnienie Boga. nowy Stefan 
  Re: Wątpliwości w istnienie Boga. nowy kasia 
  Re: Wątpliwości w istnienie Boga. nowy Marek Piotrowski 
  Re: Wątpliwości w istnienie Boga. nowy ania 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: