logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Strach przed spowiedzią u ks. proboszcza.
Autor: Poszukujacy (---.play-internet.pl)
Data:   2014-08-02 16:16

Witam serdecznie.
Być może mój problem wyda się Wam dziwny, ale dla mnie jest ogromnym udręczeniem. Mieszkam w małej miejscowości, gdzie wszyscy wszystkich znają. Jest u nas tylko jeden ksiądz - proboszcz. Już bardzo dawno się nie spowiadałem, głównie z powodu mojego skrupulatnego sumienia, po prostu odpuściłem sobie walkę. Czuję się jednak coraz gorzej i bardzo bym chciał się wyspowiadać, bo jestem już w strasznym stanie psychicznym. Ale blokuje mnie coś przed spowiedzią u naszego księdza. Wiem, że nie może nikomu zdradzić, tego czego się ode mnie dowie, ale prześladują mnie myśli, że to zrobi. Moje grzechy są naprawdę bardzo ciężkie i to również mnie blokuje - boję się, jakbym się czuł ze świadomością, że proboszcz to wszystko o mnie wie, a tak często się widzimy, na pewno się nie spodziewa, co może ode mnie usłyszeć podczas spowiedzi. I potem funkcjonować dalej w naszej wspólnocie z tą świadomością, że ksiądz wie kim jestem... boję się, że to by mnie przerosło. Po prostu, nie wiem czy mogę mu zaufać. Kolega kleryk, który miał do czynienia z tym księdzem zanim objął u nas parafię, przekonywał mnie, że to dobry i uduchowiony człowiek i że z całą pewnością mogę się przed nim otworzyć. Ale ja nie mogę się przemóc... może lepiej pojechać do jakiejś innej parafii i się tam wyspowiadać? Jakoś czułem wewnętrznie, że spokojnie mogę iść do proboszcza, ale jak już byłem zdecydowany, to okoliczności tak się złożyły, że nie mogłem - może to znak od Boga? Może ktoś mi coś doradzi?

 Tematy Autor  Data
 Strach przed spowiedzią u ks. proboszcza. nowy Poszukujacy 
  Re: Strach przed spowiedzią u ks. proboszcza. nowy pomidorek 
  Re: Strach przed spowiedzią u ks. proboszcza. nowy sstaszek 
  Re: Strach przed spowiedzią u ks. proboszcza. nowy polk 
  Re: Strach przed spowiedzią u ks. proboszcza. nowy Bogumiła z Krakowa 
  Re: Strach przed spowiedzią u ks. proboszcza. nowy Iwona 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: