logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co robicie, żeby Moderator umieszczał wasze pytania?
Autor: Piotr (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-07-15 19:27

są napisane po Polsku bez wulgaryzmów i jedynie dopytuje o tematy które są wmiatane Pod dywan.

Piotr

---
Wskazówka, gdzie na forum znaleźć informacje na interesujący Pana temat, czekała na Pana 2 dni.

z-ca moderatora

 Re: Co robicie, żeby Moderator umieszczał wasze pytania?
Autor: and (---.204.210.100.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2015-07-15 21:15

Mojego tematu też nie ma. Pisałem wczoraj rano, Moderator jest chyba na wakacjach.

---
Proszę zajrzeć do swojego maila (dwie wiadomości ze wskazanymi wątkami, w których omawiany był poruszony przez Pana temat).

Z sekcji "Zanim zapytasz" (klik):
Część osób traktuje forum jak czat. Wchodzą, zadają pytanie, żądają odpowiedzi i znikają. Szukanie, czytanie wcześniejszych wątków to tylko strata czasu (dla nich). Nie próbują nawet zrozumieć, że dla udzielających tych odpowiedzi to marnowanie czasu. Większość poruszanych tematów to te same problemy, na które odpowiedzi są tu od lat. Wałkowanie tego po tysiąc razy jest zupełnie niepotrzebne i tylko utrudnia następnym osobom znalezienie odpowiedzi. Osoby pytające prosimy o czytanie poprzednich pytań i odpowiedzi, bo pytania się powtarzają. Forum trwa od stycznia 2001 r. i gdyby osoby pytające używały WYSZUKIWARKI, przekonałaby się, że zadają tu stale ten sam zestaw pytań, coraz to inaczej formułowanych.

z-ca moderatora

 Re: Co robicie, żeby Moderator umieszczał wasze pytania?
Autor: Piotr (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-07-16 12:33

To nie jest tak, oczywiście czytałem w wyszukiwarkach i faktycznie ludzie non stop pytają o to samo :) ja szukałem miejsca gdzie mogę podjąć gruntowną rozmowę z kimś kto nie jest "wyrocznią" a kto wie więcej lub chociaż tyle samo ;)

Piotr

---
Zatem wybrał Pan niewłaściwe forum. Do dyskusji zapraszam tutaj: klik.

Z sekcji "Zanim zapytasz":
Formuła forum to 'pytanie-odpowiedz'. Posty prowokacyjne oraz polemizujące z wypowiedziami w wątku będą kasowane. Na poziomie prowokacji nie ma sensu dyskutować. Pytającemu bowiem nie chodzi o to aby uzyskać wyjaśnienia, ale żeby pytanego pogrążyć, wprawić w zakłopotanie. Jeśli pytającemu chodzi o rzeczowe wyjaśnienie i dialog, to powinien sformułować pytania w sposób zrozumiały, niekonfliktowy i nieobraźliwy. Oraz takie wyrażenie tego o co mu chodzi.
Nie każde zdanie zakończone znakiem zapytania jest pytaniem.
Nie każde pytanie warte jest odpowiadania.
Nie każdy ma kompetencje aby odpowiadać na każde pytania.

z-ca moderatora

 Re: Co robicie, żeby Moderator umieszczał wasze pytania?
Autor: Natie (78.10.62.---)
Data:   2015-07-16 18:51

Szukam pewnego tematu, który czytałam wczoraj.
Trafiłam w wyszukiwarce.
Dzisiaj chciałam wrócić.

Zainteresował mnie temat o odejściu z KK do protestantów (lub zamiar odejścia).

Tytuł mniej więcej pamiętam. Dlaczego przy wpisaniu jednego wyrazu w miejsce "Temat" pokazuje się ok. 18 wyników wyszukiwania z tym samym tytułem, ale innymi wpisami?
Zaznaczyłam sam "Temat" bez "Treść wiadomości"

------
Każda odpowiedź, oprócz treści, posiada także tytuł (Re: ...). Przeważnie taki sam jak wpis założycielski, ale nie zawsze.
Wynikiem wyszukiwania są zawsze poszczególne wpisy spełniające zadane kryteria.

z-ca moderatora

 Re: Co robicie, żeby Moderator umieszczał wasze pytania?
Autor: Natie (78.10.62.---)
Data:   2015-07-16 19:38

Znalazłam już to co wczoraj zaczęłam.
Wyszukiwarka:

"81. Chcę odejść z domu, ale nie mam gdzie i do kogo.
(...)

82. Re: Jestem gotowa odejść z KK.
(...)

86. Re: Jestem gotowa odejść z KK.
(...)

Chodziło mi o temat 82.

(Do nr 136 jest ten sam tytuł)

Nie może być tak, że np wyszukiwarka podaje.
81 "Chcę odejść z domu..."
82. "Jestem gotowa odejść z..."
83. Nowy temat z odejściem
?

Poza tym skąd w 82 wzięło się "Re:" z ostatnim wpisem? Pierwszy wpis stał się ostatnim. Później od 136 do 100cośtam też odwrotnie.

Dziwna wyszukiwarka ;)

---
Wyszukiwarka zawsze pokazuje wpisy uszeregowane wg daty - od najnowszych do najstarszych.

Przykład. Pani wpisy z ostatniego tygodnia (klik).

z-ca moderatora

 Re: Co robicie, żeby Moderator umieszczał wasze pytania?
Autor: Natie (78.10.62.---)
Data:   2015-07-16 20:05

Dlaczego jest "Re"? skoro chcę tylko temat a nie posty w tym temacie.
(jak chcę poczytać posty, to wejdę w dane wyszukiwane) a nie przewijać do następnego wątku
Jak już napisałam wcześniej - szybciej by się znalazło interesujące nas tematy.

---
Proszę zatem wyeliminować wpisy zawierające "Re:", korzystając ze wskazówki:
Jak szukać?
Przy podawaniu wyrazów logiczne I (AND) jest domyślne. Szukanie wyrażenia kot pies zwróci wszystkie wiadomości zawierające te słowa. Aby znaleźć dokładną frazę, obejmij ją cudzysłowem. Minus nie pozwala na wyświetlenie wiadomości zawierających dane słowo, np pies -kot. Można objąć minusem cudzysłów, np. -"kot syjamski". Wielkość znaków nie jest brana pod uwagę, wzorzec może być szukany w tytule, treści i imieniu autora.

z-ca moderatora

 Re: Co robicie, żeby Moderator umieszczał wasze pytania?
Autor: Natie (78.10.62.---)
Data:   2015-07-16 20:40

Wpisuję po jednym wyrazie. Nie całe zdanie.
Dałam cudzysłów. Bez zmian.

 Re: Co robicie, żeby Moderator umieszczał wasze pytania?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-07-16 21:44

Jeśli szukasz tematu: "Jestem gotowa odejść z KK" i chcesz odczytać tylko post założyciela wątku, a nie inne odpowiedzi na ten temat, to trzeba w wyszukiwarce wpisać:
"Jestem gotowa odejść z KK" -"Re: Jestem gotowa odejść z KK."
i zaznaczyć tylko temat (odznaczyć treść wiadomości). Wtedy pokazuje się jeden post - założyciela wątku.

Jeśli natomiast nie znasz konkretnego tematu, tylko interesuje Cię dany problem odejścia z Kościoła, to musisz się liczyć, że pokaże się mnóstwo odpowiedzi, także takie, które są zupełnie na inny temat, ale mają takie sformułowanie (jeśli dajesz cudzysłów) lub takie wyrazy (jeśli bez cudzysłowu). Jeśli zaznaczysz z kolei jedynie "temat" to akurat takiego sformułowania może nie być.

Jeśli dalej się nie uda, to krócej będzie, jeśli konkretnie napiszesz: co wpisujesz (jakie słowa) i co się pokazuje.

 Re: Co robicie, żeby Moderator umieszczał wasze pytania?
Autor: Natie (78.10.62.---)
Data:   2015-07-16 22:35

"Jestem gotowa odejść z KK"

(Żeby nie było, że coś. Zainteresowało mnie tylko dlatego, że autorka porównuje protestantyzm z katolicyzmem i bliżej jej do protestantów. Moja wiara jest sinusoidą, ale z KK nie odchodzę.)

Widocznie nie pozbędę się tego "Re" ;)

---
Proszę napisać w polu "Szukaj": -"Re:"

z-ca moderatora

 Re: Co robicie, żeby Moderator umieszczał wasze pytania?
Autor: Natie (78.10.62.---)
Data:   2015-07-17 00:18

O to mi chodziło.
Dziękuję. :)

---
Ostatnio zaproponowane rozwiązanie nie jest idealne. Nie odnajdzie się w ten sposób wątku, którego temat zawiera re:. Prawdopodobieństwo, że taki wątek istnieje, jest niewielkie.

z-ca moderatora

 Re: Co robicie, żeby Moderator umieszczał wasze pytania?
Autor: Natie (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2015-07-17 01:38

Jest dobrze. Temat wyskoczył jako 7 a nie jak wcześniej 82.
"Re:" nie jest mi potrzebne. Tylko -Re:
Teraz mam tematy tak jak chciałam ( wpis o 19:38, mniej więcej w połowie postu)

---
Przy zastosowaniu "-Re:" wyszukiwarka nie odnajdzie tematu (gdyby taki istniał) "Przyprawy ostre: pieprz i chili". :))

z-ca moderatora

 Re: Co robicie, żeby Moderator umieszczał wasze pytania?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2015-07-17 02:45

A jak można znaleźć wpisy z np. 2003-12-05 ?

 Re: Co robicie, żeby Moderator umieszczał wasze pytania?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2015-07-17 08:49

Gdybyś Natie zrobiła to co ja proponowałam (wystarczyło skopiować całą linijkę i wrzucić do "szukaj") to pokazałby się tylko jeden wpis. Ale widocznie nie umiałam wytłumaczyć.

 Re: Co robicie, żeby Moderator umieszczał wasze pytania?
Autor: Natie (78.10.249.---)
Data:   2015-07-17 17:40

Więcej nie męczę. Już mam jak chciałam :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: