logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mam wrażenie, że on chce się zabić.
Autor: Amm (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2016-02-08 01:25

Weszłam dziś na gadu-gadu i napisał do mnie nieznajomy numer.. Temat zszedł, że chłopak chce popełnić samobójstwo, całą rozmowę miałam nadzieje, że ktoś sobie robi ze mnie żarty, ale teraz mam wrażenie, że on może mówić poważnie... nie mam pojęcia co mogę zrobić, da się gdzies to zgłosić?
Przeraża mnie to, płacze i nie wiem co mam zrobić.. Tak się boję, że ten chłopak rzeczywiście może sobie coś zrobić...
Co powinnam zrobić? Nie znam tej osoby, mam tylko numer gadu-gadu..Póki co obiecał, że "narazie nic sobie nie zrobi", ale pisał tak przekonująco, że mnie to przeraża... Na początku w to nie wierzyłam.

 Re: Mam wrażenie, że on chce się zabić.
Autor: Jan (---.dynamic-ww-2.vectranet.pl)
Data:   2016-02-08 06:43

A nie chcial pozyczki pieniężnej? Moze byc tez tak że ten czlowiek moze tez byc chory psychicznie i potrzebowac lekow. Przez GG nikt mu nie pomoze. Na twoim miejscu dodałbym do "zablokowanych".

 Re: Mam wrażenie, że on chce się zabić.
Autor: aaab (94.42.91.---)
Data:   2016-02-08 10:55

Zgłoś na policję jak najszybciej

 Re: Mam wrażenie, że on chce się zabić.
Autor: Łukasz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-02-08 12:32

O tym, że ta osoba intensywnie potrzebuje modlitwy nie muszę chyba wspominać. Tutaj inne wątki na ten temat:
www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=350602&t=350590
www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=346297&t=346271

 Re: Mam wrażenie, że on chce się zabić.
Autor: xc (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2016-02-08 12:59

To kolejny dowód na to, że świat wirtualny może być niebezpieczny i trzeba z niego korzystać z umiarem.
Pani pole manewru nie jest za duże. Po pierwsze, to nie ma Pani prawa się samej obwiniać, jeśli możliwe nabrać do sprawy dystansu i podejść mniej emocjonalnie, bardziej racjonalnie.
Kontakt z policją nic nie da. Samobójstwo nie jest przestępstwem, nie zna Pani danych sprawcy, miejsc i tak dalej.
Po drugie, warto starać się przemówić temu człowiekowi do rozsądku, starać się pocieszyć go i tak dalej. Jak się nie uda, PANI NIE JEST WINNA.
Po trzecie trzeba założyć (a przynajmniej nie wykluczyć), że mamy do czynienia z manipulatorem. Kimś, kto może prowadzić perwersyjną psychogrę. Trzeba być ostrożnym.
Jeśli będzie nalegał na kontakt realny, szczególnie bardzo ostrożną. Nigdy nie spotykać się z nim sam na sam, o dziwnych porach, w dziwnych miejscach.

Gdyby powtarzały się u Pani lęki, wyrzuty sumienia i tak dalej, jeśli Pani emocje wokół tej sprawy będą narastać, koniecznie trzeba spotkać się z psychologiem.

Jeśli przerwie Pani tę relację, zablokuje kontakt, też nic się nie stanie.

 Re: Mam wrażenie, że on chce się zabić.
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-02-08 15:37

http://www.pogotowieduchowe.pl/pomoc-specjalistyczna
może polecić mu numer gdzie uzyska pomoc?
Poza tym lepiej powiedz rodzicom i módl się

 Re: Mam wrażenie, że on chce się zabić.
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-02-08 16:19

Zwłaszcza wypowiedź Forowicza o nicku Pani T w wątku:
(klik powinna Ci jakoś pomoc
bądź dobrej myśli i spokojnie :) z Bogiem i Maryją :)

 Re: Mam wrażenie, że on chce się zabić.
Autor: Eovina (---.29.59.75.threembb.co.uk)
Data:   2016-02-09 12:09

Pokaż rodzicom. Nie wiesz kto jest po drugiej stronie gadugadu. Nieznany numer? Czy upubliczniłaś dane np ile masz lat? Po drugiej stronie może nie być chłopiec tylko bardzo zręczny dorosły manipulator wymuszający kontakt. Może próbować przywiązać cie do siebie opowiadając wymyślone problemy albo szantażując "po rozmowie z tobą się nie zabiję". To się nazywa grooming. Bardzo długo może sobie tak przyzwyczajać ciebie do siebie.
Więc powiadom rodziców. Jeśli się powtórzy trzeba powiadomić policję żeby tą osobę namierzyła. Nie wdawaj się w dyskusje.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: