logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Nudzą mnie modlitwy, wręcz odpychają.
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-07 00:04

"Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was" (1 Tes 5, 16-18)

Ale:

"Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie." (Mt 6, 5-8)

Modlitwa nie musi być długa, nie muszą to być "Regułki" odczytane z Modlitewnika. Modlitwa to żywa rozmowa z Dobrym i Miłosiernym Bogiem o tym co raduje, co smuci, za co dziękuję, czego mi potrzeba:) Taka rozmowa jak z najlepszym Przyjacielem. Słowa modlitwy mogą być zwyczajne, proste. Można powiedzieć Kochanemu Jezusowi wszystko np. "Wiesz Kochany Jezu nie mam już cierpliwości ani ochoty się modlić. Nie wiem co z tym zrobić, bo tak mocno Cię kocham, że nie chcę Cię stracić. Czy masz jakąś radę na to?".

Nie trzeba modlić się ciągle tymi samymi słowami, Pana Boga można wielbić po prostu życiem:) A rano się z Nim przywitać, w ciągu dnia zamienić słowo (np. Anioł Pański, Koronka do Miłosierdzia Bożego), wieczorem może być Apel Jasnogórski a przed snem krótki rachunek sumienia - taki co ok a co do poprawy, podziękowanie i ciepłe słowo na dobranoc. Zwyczajnie, po ludzku, z serca:) Modlitwa to nie obowiązek to dar:) Dar, który prowadzi ku Życiu Wiecznemu:)

Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas szczególnie ten, gdy jest trudniej:)

 Tematy Autor  Data
 Nudzą mnie modlitwy, wręcz odpychają. nowy Gosia 
  Re: Nudzą mnie modlitwy, wręcz odpychają. nowy Eizo 
  Re: Nudzą mnie modlitwy, wręcz odpychają. nowy Fortepian 
  Re: Nudzą mnie modlitwy, wręcz odpychają. nowy Anna 
  Re: Nudzą mnie modlitwy, wręcz odpychają. nowy Natalka 
  Re: Nudzą mnie modlitwy, wręcz odpychają. nowy Ina 
  Re: Nudzą mnie modlitwy, wręcz odpychają. nowy Kalina 
  Re: Nudzą mnie modlitwy, wręcz odpychają. nowy 6686 
  Re: Nudzą mnie modlitwy, wręcz odpychają. nowy Kasia 
  Re: Nudzą mnie modlitwy, wręcz odpychają. nowy Jerzy50 
  Re: Nudzą mnie modlitwy, wręcz odpychają. nowy mateusz 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: