logo
Czwartek, 02 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Cierpię na straszne natręctwa, rozproszenia i skrupuły.
Autor: ZagubionaM (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2017-05-29 17:21

Niestety, w 99% modlę się mechanicznie. Wiem, że najlepiej z Bogiem rozmawiać jak z przyjacielem, własnymi słowami lub po prostu przy Nim trwać, ale i w pewnym momencie zaczęłam się bardzo dużo modlić i nie potrafię z niczego zrezygnować. Jednej strony przyzwyczajenie, a z drugiej jakiś irracjonalny strach. Mimo iż raz słyszałam od księdza iż nie powinno się zameczac modlitwą, nie potrafię się przestawić.
Rozproszenia, powtórzenia i zawracanie myśli do złego najbardziej występują podczas modlitw na których mi szczególnie zależy, np. w ramach duchowej adopcji dziecka poczętego (niemal zawsze odmawiam 11 Zdrowaś, na wszelki wypadek) i właśnie podczas Nowenny Pompejanskiej. Zaczęło się mocniej już podczas poprzedniej, ale teraz to naprawdę jest ciężko. Czytałam wprawdzie o trudnościach jakie ludzie przeżywają w trakcie tej modlitwy, ale nie spodziewałam się, że będę czuć taki niepokoj, że będę rozpoczynać różaniec kilkakrotnie bo wyda mi się że odmówiłam coś nie tak...

Ostatnio dopiero zorientowałam się że odmawiam źle- powtarzałam Credo i resztę przy każdej części, wprowadziłam korektę (bez zaczynania wszystkiego od nowa).
Modlę się z broszurki przyniesionej z kościoła, w której jest:
Każdą część różańca rozpocznij słowami "Ten różaniec..." i wymien intencję. Każdą część zakończ poniższą modlitwą. Potem 3 razy powiedz: "Królowo Różańca..."
Więc modlę się tak:
Znak Krzyża, Credo, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś, Chwała Ojcu, "Ten różaniec", intencją, odmawiam część radosną, modlitwę blagalna, 3x "Królowo Różańca", Pod Twoją Obronę.
Następnie Znak Krzyża, "Ten różaniec", intencja, część bolesna, modlitwa blagalna, 3x "Królowo Różańca Świętego", Pod Twoją Obronę.
Analogicznie część trzecia.
Zastanawiam się czy modlę się dobrze, na różnych stronach poświęconych Nowennie różnie pisze, czy modlitwy końcowe odmawia się 1 czy 3x. Słyszałam od księdza, że raz, ale z tej broszurki wychodzi że trzy... Już sama nie wiem...

Ostatnio nawet pojawiły się wątpliwości co do intencji: modlę się w intencji o uzdrowienie mamy, a następnego dnia: o uzdrowienie mamy z choroby krwii (prawdopodobnie to jakaś odmiana nowotworu) - czy to wciąż jedna intencja. Albo wypowiem nazwę części różańca 2x, przed credo i przed rozwiązaniem, albo znów odmowie 2x Chwała Ojcu i pojawia się lęk że powtorzenie jest na chwałę złego i to natrectwo by zacząć od nowa... Słowem, bardzo ciężko...
Owszem, kilka razy dziennie odmawiam modlitwę do Świętego Michała Archanioła nawet próbowałam przed Nowenną, próbowałam też czytać Pismo Święte prze nią, ale... Może w miarę kolejnych dni będzie lepiej... :(

Moje problemy nasiliły się po ostatniej Mszy Św. z intencją o uzdrowienie i uwolnienie (w piątek tydzień temu), kiedy ksiądz opowiadał o przypadku oddania się szatanowi, przypomniała mi się sytuacja sprzed bardzo dawna: gdy miałam kilkanaście lat w ataku złości "modliłam" się do złego prosząc o ile pamiętam o śmierć dla kogoś. Prawdopodobnie podczas tej modlitwy padło jakieś stwierdzenie o oddaniu duszy. Po latach, bodajże przed bierzmowaniem, spowiadałam się z tej sytuacji, ale tak się zastanawiam, czy to może być nadal wiążące? Ps. podczas powyżej wspomnianej Mszy, kiedy odbywało się błogosławieństwo​ z nałożeniem rąk, dziewczynka obok mnie zaczęła krzyczeć i dygotac, tak, jakby ksiądz a uwalniał od złego ducha. I wtedy pojawiła mi się mimowolna myśl, żeby on przeszedł do mnie. Oczywiście natychmiast odzegnalam się od tej myśli, która była na wzór myśli bluźnierczych czy natręctw, tzn. tak naprawdę niechciana. Że boję się, że tak mogło się stać. Od tego momentu mam straszne ataki paniki, depresji i tych rozproszen przy modlitwie. A może sama się wpędzam w panikę i nakrecam?

 Tematy Autor  Data
 Cierpię na straszne natręctwa, rozproszenia i skrupuły. nowy ZagubionaM 
  Re: Cierpię na straszne natręctwa, rozproszenia i skrupuły. nowy ZagubionaM 
  Re: Cierpię na straszne natręctwa, rozproszenia i skrupuły. nowy Kalina 
  Re: Cierpię na straszne natręctwa, rozproszenia i skrupuły. nowy grześnica 
  Re: Cierpię na straszne natręctwa, rozproszenia i skrupuły. nowy ZagubionaM 
  Re: Cierpię na straszne natręctwa, rozproszenia i skrupuły. nowy Kalina 
  Re: Cierpię na straszne natręctwa, rozproszenia i skrupuły. nowy Hanna 
  Re: Cierpię na straszne natręctwa, rozproszenia i skrupuły. nowy ZagubionaM 
  Re: Cierpię na straszne natręctwa, rozproszenia i skrupuły. nowy grześnica 
  Re: Cierpię na straszne natręctwa, rozproszenia i skrupuły. nowy Kalina 
  Re: Cierpię na straszne natręctwa, rozproszenia i skrupuły. nowy ZagubionaM 
  Re: Cierpię na straszne natręctwa, rozproszenia i skrupuły. nowy Kalina 
  Re: Cierpię na straszne natręctwa, rozproszenia i skrupuły. nowy ZagubionaM 
  Re: Cierpię na straszne natręctwa, rozproszenia i skrupuły. nowy ZagubionaM 
  Re: Cierpię na straszne natręctwa, rozproszenia i skrupuły. nowy Hanna 
  Re: Cierpię na straszne natręctwa, rozproszenia i skrupuły. nowy Kalina 
  Re: Cierpię na straszne natręctwa, rozproszenia i skrupuły. nowy grześnica 
  Re: Cierpię na straszne natręctwa, rozproszenia i skrupuły. nowy ZagubionaM 
  Re: Cierpię na straszne natręctwa, rozproszenia i skrupuły. nowy Monika 
  Re: Cierpię na straszne natręctwa, rozproszenia i skrupuły. nowy ZagubionaM 
  Re: Cierpię na straszne natręctwa, rozproszenia i skrupuły. nowy ZagubionaM 
  Re: Cierpię na straszne natręctwa, rozproszenia i skrupuły. nowy ZagubionaM 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: