logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Nie chce, abym się modlił za nią.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-11-14 03:02

Tak, masz rację, nie rozumiesz dziewczyny. A mimo to próbujesz usilnie mówić jej o Bogu, modlitwie, różańcu, Pompejach i kto wie, o czym jeszcze. Chociaż protestuje. I sam widzisz, że to przypominanie jej teraz nie pomaga.

Pytasz, czy to normalne zachowanie. Hm, odpowiem tak: każdy ma prawo nie życzyć sobie manifestowania pewnych gestów w jego kierunku, nie chcieć podejmowania pewnych tematów. I nie należy go w każdych okolicznościach przymuszać ciągłymi przypomnieniami.
Możesz się modlić za nią, nie deklarując tego ustawicznie, prawda? Widzisz, dziewczyna ma jakiś problem. Prawdopodobnie też problem w relacji do Pana Boga. Może problem z zaakceptowaniem czegoś w swojej sytuacji. Dobrze się za nią modlić, to fakt, ale wciąż jej mówić o wadze modlitwy - niekoniecznie. Możesz ją zmęczyć, zniechęcić, odstraszyć, "wciskając" na siłę opowieści o Bogu. Być może nieumiejętnie. Może się czuje osaczona treściami religijnymi. Może ona potrzebuje Ciebie, zwyczajnego rozmawiania, a nie powracającego a nieprofesjonalnego "kaznodziejstwa"?

Wiesz, przypomniało mi się pewne zdanie - i dlatego piszę. W mojej parafii jest cykl wykładów prowadzonych przez pewnego biblistę. Ksiądz szczególnie istotne rzeczy powtarza słuchaczom (dobrowolnym) kilkakrotnie, w nadziei, że zapamiętamy. Okazuje się, że zapamiętałam zdanie i chcę Ci je zostawić:
"Nie mów o Bogu, gdy nie pytają, ale żyj tak, żeby pytali".
Rozumiesz, prawda?

Wspominasz o zaufaniu do Boga. Czasem polega ono na złożeniu sprawy w Jego ręce, na wytrwałej modlitwie, ale nie na załatwianiu sprawy swoimi rękoma i ogłaszaniu światu, jak to się staramy.

 Tematy Autor  Data
 Nie chce, abym się modlił za nią. nowy Karol 
  Re: Nie chce, abym się modlił za nią. nowy Hanna 
  Re: Nie chce, abym się modlił za nią. nowy Tom 
  Re: Nie chce, abym się modlił za nią. nowy Xxx 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: