logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak odróżnić wolę własną od woli Bożej?
Autor: Kamila (---.proflink.pl)
Data:   2018-01-26 18:19

Bardzo trafnie napisane w wątku 'Przyczyny nieodnalezienia powołania': (klik). Jednak zastanawia mnie też jedna sprawa - czy Bóg może komplikować i torować drogi, siać niepewności po to aby człowiek w swojej wolności i mądrości sam doszedł do prawdy? Dusza powołana jest to dusza wybrana, prędzej czy pożniej Bóg upomni się o naszą miłosc. Nasze serce jednak Jezus działa delikatnie bo nie chce nam niczego narzucic i jak tu odróznić wolę własną od woli Bożej?

 Re: Jak odróżnić wolę własną od woli Bożej?
Autor: xxx (176.115.7.---)
Data:   2018-01-28 17:49

Nie wydaje mi się, żeby Bóg tak chciał komplikować, siać niepewności. Człowiek nie jest sam i sam o własnych siłach niewiele zdziała.
Każdego Bóg powołuje na niepowtarzalne dla niego miejsce. Tylko jakoś wynajdujemy tysiące powodów, żeby Go nie słuchać, nie rozumieć. Dajemy się łatwo kusić.
Wola własna to jest mój pomysł. Wola Boża przychodzi do mnie, i jest przeze mnie odkrywana podczas modlitwy - mojego bycia przed Bogiem.
Moja wola mi się podoba. Wola Boża na pierwszy rzut oka niekoniecznie, ale z czasem daje się poznać jako wielka radość serca. Tak jak w życiu Maryi, począwszy od znanej nam sceny Zwiastowania. Każde powołanie odkrywa się na modlitwie - szczerej rozmowie z Bogiem, w której mówisz Mu co Cię trapi i co Cię cieszy, w której nastawiasz się na słuchanie Jego. Taka zwykła niezwykła rzecz.

 Re: Jak odróżnić wolę własną od woli Bożej?
Autor: Xxx (---.cable.dynamic.surfer.at)
Data:   2018-01-31 08:34

Z mojego doświadczenia: Bóg się cieszy, kiedy moja wola jest taka sama jak Jego wola. On jest miłośnikiem wolności. Jego wola daje wolność. Posłuszeństwo Bogu jest wolnym wyborem, nie nieuniknioną koniecznością.
To nie jest tak, że On nam daje zagadki do rozwiązania. Raczej chce, żebyśmy próbowali patrzeć Jego oczami, na tyle ile to w ogóle możliwe.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: