logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Z kolegą boimy się mojego kuzyna.
Autor: Alina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-06-13 22:06

Hanna bardzo dobrze Ci radzi w kwestii wina mszalnego.

To dobrze, że nie jesteś obojętny na to, co dzieje się wokół Ciebie. Popatrz, zwrócenie uwagi nic nie pomogło. Jestem psychologiem i wiem jak na zwrócenie uwagi reagują osoby nastoletnie. Często właśnie na przekór zachowują się jeszcze gorzej. Pamiętaj, że donoszenie na nich czy to do rodziców, czy do nauczycieli, pedagoga i psychologa prawdopodobnie może mieć podobny skutek. To chyba nie jest dobry moment. Jeśli teraz poskarżysz, to będziesz u nich "spalony". Kiedy będą się działy poważniejsze rzeczy, wymagające interwencji, dużo trudniej będzie Ci działać.
I co najważniejsze - nie możesz bagatelizować kwestii swojego bezpieczeństwa. Jeżeli doniesiesz na kolegę (również anonimowo - przecież wiedzą komu przeszkadzało ich zachowanie), to tak jak sam zauważasz, mozesz zostać pobity lub będą stosować wobec Ciebie przemoc psychiczną, bullying. Możesz również na to narazić swojego kolegę, z którym podzielasz poglądy. Nie powinieneś narażać bezpieczeństwa swojego i kolegi.

Co zatem robić? Jeśli jest to możliwe, to zmień miejsce w ławce. Jeśli nie, zostań i nie zwracaj koledze zbyt często uwagi. Niech wie, że nie aprobujesz jego zachowania, ale niech nie czuje się ciągle strofowany. Nie narażaj swojego bezpieczeństwa! Staraj się dystansować od jego towarzstwa. Czego nie możemy w innych zwalczyć, musimy cierpliwie znosić. Warto modlić się za tych, którzy źle postępują. Dawaj przykład swoim postępowaniem.

 Tematy Autor  Data
 Z kolegą boimy się mojego kuzyna. nowy Piotr 
  Re: Z kolegą boimy się mojego kuzyna. nowy Sługa Boży 
  Re: Z kolegą boimy się mojego kuzyna. nowy Magdalena 
  Re: Z kolegą boimy się mojego kuzyna. nowy andrzej 
  Re: Z kolegą boimy się mojego kuzyna. nowy Hanna 
  Re: Z kolegą boimy się mojego kuzyna. nowy Alina 
  Re: Z kolegą boimy się mojego kuzyna. nowy Estera 
  Re: Z kolegą boimy się mojego kuzyna. nowy B. 
  Re: Z kolegą boimy się mojego kuzyna. nowy Hanna 
  Re: Z kolegą boimy się mojego kuzyna. nowy Piotr 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: