logo
Niedziela, 12 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK?
Autor: Barbarka (---.wist.com.pl)
Data:   2019-02-04 11:38

Sakramenty ustanowione przez Pana Jezusa są SERCEM Kościoła. Nie ludzie, nie nasze oczekiwania, my tworzymy jedynie wspólnotę. Ale bez sakramentów, bez Słowa Bożego, bez sukcesji apostolskiej (a niewiele kościołów protestanckich ma faktyczną sukcesję apostolską) nie ma mowy o prawdziwym Kościele. Kościół to nie towarzystwo wzajemnej adoracji lecz adoracji Boga w Najświętszym Sakramencie. Co do faktycznej obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie polecam ten fragment, jest on często pomijany przez protestantów. Mówi on o tym, że wielu z uczniów odeszło bo "trudna była ta mowa":
"Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata». Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: «Jak On może nam dać [swoje] ciało do spożycia?»
Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki». To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum. A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?»" (J 6, 51-60).
Niestety, ale to samo stało się z protestantami. U Żydów spożywanie krwi było zabronione a tutaj Jezus mówi nie tylko o spożywaniu Jego ciała, ale dodatkowo o piciu Jego krwi i to w sposób dosłowny a nie symboliczny jakby oczekiwali protestanci. Stąd tak wielkie oburzenie i konflikt u współczesnych Jezusowi i stąd to ich odejście. Jeszcze odniosę się do kultu relikwii, i Matki Bożej tak bardzo kwestionowanymi przez protestantów: co do relikwii polecam ten fragment Dziejów Apostolskich:
"Bóg czynił też niezwykłe cuda przez ręce Pawła, tak że nawet chusty i przepaski z jego ciała kładziono na chorych, a choroby ustępowały z nich i wychodziły złe duchy" (Dz 19, 11-12). Przez relikwie świętych działa Bóg i o tym jest już mowa w Dziejach Apostolskich, że faktycznie używano skrawków odzieży świętych.

Co do tego że matka króla jest królową i zasiada na tronie (wszak Jezus był z rodu króla Dawida, co jest wielokrotnie podkreślone w Ewangeliach i rodowodzie Jezusa) można wnioskować po przynajmniej tych fragmentach:" Piłat zatem powiedział do Niego: A więc jesteś królem? Odpowiedział Jezus: Tak, jestem królem [...]" (J 18,37).
Na podstawie tego fragmentu oraz na podstawie fragmentu 1 Księgi Królewskiej (2, 19-20) można wnioskować, że Maryja jest faktyczną królową nieba: Batszeba więc weszła do króla Salomona, aby przemówić do niego w sprawie Adoniasza. Wtedy król wstał na jej spotkanie, oddał jej pokłon, a potem usiadł na swym tronie. A wtedy postawiono tron dla matki króla, aby usiadła po jego prawej ręce. Ona wtedy powiedziała mu: «Mam do ciebie jedną małą prośbę. Nie odmawiaj mi!» A król jej odrzekł: «Proś, moja matko, bo tobie nie będę odmawiał»".
Wynika z tego ze sam król oddał pokłon królowej, swojej matce, postawił dla niej tron obok niego i był przychylny do jej próśb. Jezus doskonale znał obyczaje izraelskie i królewskie więc tym bardziej on jako prawdziwy król darzył ogromną czcią swoją matkę Maryję. Niestety, ale protestanci, całe 1500 lat teologii, soborów, nauki Ojców Kościoła i apologetów wyrzucili po prostu na śmietnik. W protestanckiej Biblii nie znajdziesz przypisów i wyjaśnień a i obecnie trwa dyskusja nad usunięciem do pism wtórnokanonicznych Listu Świętego Jakuba (czyli księgi która od najdawniejszych czasów byla zaliczana w kanon Pisma Świętego) z racji bardzo niewygodnego fragmentu który obala naukę protestantów o zbawieniu jedynie przez wiarę a nie przez wiarę i uczynki. A stąd już krok do "poprawy" co bardziej niewygodnych dla protestanckiej nauki fragmentów Pisma Świętego, w tym tych dotyczących nierozerwalności małżeństwa czy homoseksualizmu. Interesowałam się mocno protestantyzmem, dawałam się oszukać na co rusz fragmenty Pisma Świętego kwestionujące naukę katolicką, ale po poznaniu apologetyki i Pisma Świętego, które kocham, czytać i poznawać w rozmaitych tłumaczeniach, po przeczytaniu Didache i innych pism z pierwszych wieków chrześcijaństwa doszłam do wniosku że jedynie Kościół katolicki zachowuje pełny depozyt wiary. I trwam w nim i będę trwać.

--------
Cytując Biblię, proszę podawać pełne źródło cytatu (księgę, rozdział i wiersz).
z-ca moderatora

 Tematy Autor  Data
 Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy Poszukująca_30 l. 
  Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy Kalina 
  Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy martaaa 
  Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy Magdalena 
  Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy Stasia 
  Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy Barbarka 
  Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy Gosia 
  Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy Gosia 
  Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy Marek 
  Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy Oblubienica 
  Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy A2 
  Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy Poszukująca_30 l. 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: