logo
Poniedziałek, 19 sierpnia 2019
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Dlaczego Bóg zmusza mnie do małżeństwa?
Autor: Marcin (28 l.) (---.net.brewet.pl)
Data:   2019-08-14 16:18

Witam serdecznie. Jestem złym chrześcijaninem albo też mam za słabą wiarę. Gdybym miał wybrać albo Boga albo bycie kawalerem do końca życia to wybrałbym to drugie. Za dużo wiem o kobietach, żeby je kochać. Jestem świadom, że jak ucieknę od powołania to pójdę do piekła. Sam nie wiem po co się z tego zwierzam. Jedynym rozwiązaniem w moim przypadku jest przeżycie piekła tu na ziemi, żeby nie skończyć w piekle wiecznym. Być może jestem po prostu egoistą, który nie wystarczająco kocha Boga?

Re: Dlaczego Bóg zmusza mnie do małżeństwa?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-08-14 19:57

Błąd za błędem, udręczony Biedaku.
1. Bóg nikogo do niczego nie zmusza.
2. więc: Bóg nikogo nie zmusza do małżeństwa.
3. Ucieczka od powołania nie oznacza automatycznie pójścia do piekła.
4. Alternatywa: Bóg albo bycie kawalerem jest fałszywa. Można być kawalerem, nie wykluczając Boga.
5. Rozumowanie: "Jedynym rozwiązaniem w moim przypadku jest przeżycie piekła tu na ziemi, żeby nie skończyć w piekle wiecznym" opiera się na jakichs błędnych przesłankach. Nie wiem, na jakich.

Masz jakiś uraz do kobiet. Być może trzeba to przepracować z terapeutą. Nie oznacza to zachęty do małżeństwa.

Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-08-15 08:52

Marcinie-Anonimowy, mizoginizm się leczy. W Twoim wątku https://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=404735&t=404735 wskazałam na konieczność konsultacji psychiatrycznej. Mizoginizm w skrajnych przypadkach może doprowadzić do tragedii przestępczej.
Marcinie-Anonimie, drogą do piekła jest uporczywe trwanie w grzechu, bez chęci nawrócenia, odrzucenie nauki Boga. Grzechem jest pogarda dla drugiego człowieka.
Zarówno w przypadku świadomej jak i w pewnym stopniu nieświadomej z powodu mizoginii niechęci do kobiet, w postawie chrześcijańskiej trzeba wykazać wolę zmiany takiej postawy.

Problem nie w powołaniu, problem w zaburzeniu.

Autor: Psycholog (178.23.109.---)
Data:   2019-08-15 09:54

Kochany Bracie,

Widzę że budujesz wiele własnych teorii. Zachęcam Cię na otwarcie się na naukę płynącą z Pisma Świętego oraz rezygnację z samouctwa. Warto jest chodzić na codzienną Eucharystię, czytać Słowo na dziś i wypełniać je w życiu. Możesz także poszukać kierownika duchowego wśród duchownych lub świeckich zagłębionych w Miłosierdziu Bożym. Jednym słowem zacznij żyć wg boskiej instrukcji zamiast własnej. Zadanie dla Ciebie nr 1 - odszukaj wszystkie fragmenty w Piśmie Świętym co Pan Jezus powiedział na temat małżeństwa, odczytuj je ze zrozumieniem codziennie przez 10 dni.
P.s W każdej innej nurtującej Cię kwestii rób tak samo

Autor: Hortensja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-08-15 16:08

A które przykazanie Boskie czy kościele nakazuje zawierać małżeństwa?

Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-08-15 22:25

Dlaczego myślisz, że Bóg to robi? Że cię zmusza do małżeństwa. W jaki sposób? Bóg nigdy nikogo do niczego nie zmusza. On taki nie jest. Może ci coś proponować, podsuwać jakąś myśl, ale nigdy cię nie zmusza. I skąd nagle taki wybór - pomiędzy Bogiem a byciem kawalerem? Przecież będąc z Bogiem możesz być kawalerem. Pozostać nim do końca życia. On ci tego w żaden sposób nie zabrania. I odwrotnie - będąc kawalerem nie odrzucasz Boga, możesz być z Nim. Ty Go nie odrzucasz, ani On ciebie. To, że miałbyś pozostać, z takiego czy innego powodu, do końca życia kawalerem nie oznacza, że miałoby to być powodem trafienia po śmierci do piekła. Dlaczego tak myślisz? Skąd takie wnioski?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: