logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Potraktowała mnie jak stary mebel.
Autor: Jarek (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-10-19 21:46

Dziękuję za odpowiedzi, a szczególnie Tobie Agnieszko; nawiasem mówiąc moja żona też ma na imię Agnieszka. Też myślę jak Ty, że nie ma takim co zazdrościć. Diabeł usypia takich ludzi pieniędzmi i sukcesami, ale to szybko może się skończyć a potem przyjdzie płacić całą wieczność za chwile przyjemności i względnego spokoju. W ubiegłą niedzielę byłem u córki i po spotkaniu rozmawiałem przez chwilę z teściową. Rozmawialiśmy o tym czy tęsknię za mamą, bo moja mama zmarła rok temu i o wierze też, bo moja teściowa należy do koła różańcowego. W pewnym momencie stwierdziłem, że chociaż cierpię strasznie z powodu depresji to wolę pocierpieć tu a potem żyć w wiecznym szczęściu, niż na odwrót. Teściowa powiedziała, że mam rację. Paradoks polega na tym, że nawet podczas trwania małżeństwa lepiej dogadywałem się z teściową niż z żoną. A co do sprawdzenia czy małżeństwo zostało zawarte ważnie to tuż po rozwodzie byłem w sądzie diecezjalnym i rozmawiałem z księdzem prowadzącym takie sprawy. Powiedział, że mogłyby być podstawy do rozpatrzenia czy małżeństwo jest ważne z powodu niedojrzałości emocjonalnej mojej żony, ale nie z powodu oszustwa. Ale zaniechałem tego, bo po pierwsze to zbyt droga procedura dla mnie, a po drugie gdy podjąłem taką decyzję w moim gospodarstwie zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Zaczęło padać mi bydło z najróżniejszych przyczyn i w najróżniejszym wieku przez co straciłem masę pieniędzy i nie było mnie na to stać. Odebrałem to jako znak od Pana Boga, abym tego zaniechał, bo w Jego oczach nasze małżeństwo jest ważne. Rozmawiałem na ten temat z księdzem Pawłem Dubowikiem, opiekunem duchowym Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar. Powiedział, że nie walczę z żoną, Tylko z samym Szatanem. Zacząłem więc modlić się za żonę. Widzę też, że moje relacje z rodzicami żony zaczęły się poprawiać, chociaż żona nadal odnosi się do mnie z rezerwą, zresztą ja do Niej też. Modlę się o nawrócenie żony, bo zaczęła wchodzić w cudzołożny związek, na razie jeszcze nie sformalizowany. Myślę, że moja modlitwa przynosi skutek, bo mieli zawrzeć kontrakt małżeński chyba już dwa lata temu, a na razie tego nie zrobili. Pokochałem tą kobietę i nic tego nie zmieni. Będę nadal modlił się za Nią, może uda mi się wyrwać Ją z łap Szatana. Czytałem świadectwo pani Glorii Polo, jak opowiadała, że nieustająca modlitwa Jej mamy ocaliła Jej tatę przed piekłem. Wiem, że nic nie uda mi się zrobić wbrew Jej woli, bo nawet Pan Bóg nic w takiej sytuacji nie może zrobić, ale wierzę, że z Panem Bogiem wszystko jest możliwe. Nie zależy mi na Jej powrocie do mnie, ale na Jej życiu wiecznym, bo wiem, że kiedyś Pan Bóg mnie zapyta, co zrobiłem aby ocalić żonę od piekła. Wiem, że jestem odpowiedzialny przed Bogiem za Nią, chociaż Ona nie zdaje sobie sprawy, że jest też odpowiedzialna za mnie.

 Tematy Autor  Data
 Potraktowała mnie jak stary mebel. nowy Jarek 
  Re: Potraktowała mnie jak stary mebel. nowy Mateusz 
  Re: Potraktowała mnie jak stary mebel. nowy Agnieszka 
  Re: Potraktowała mnie jak stary mebel. nowy Tomasz 
  Re: Potraktowała mnie jak stary mebel. nowy Jarek 
  Re: Potraktowała mnie jak stary mebel. nowy B. 
  Re: Potraktowała mnie jak stary mebel. nowy Agnieszka 
  Re: Potraktowała mnie jak stary mebel. nowy Jarek 
  Re: Potraktowała mnie jak stary mebel. nowy Margaret 
  Re: Potraktowała mnie jak stary mebel. nowy Ј 
  Re: Potraktowała mnie jak stary mebel. nowy Jarek 
  Re: Potraktowała mnie jak stary mebel. nowy Jarek 
  Re: Potraktowała mnie jak stary mebel. nowy M. 
  Re: Potraktowała mnie jak stary mebel. nowy Jarek 
  Re: Potraktowała mnie jak stary mebel. nowy Ј 
  Re: Potraktowała mnie jak stary mebel. nowy Jarek 
  Re: Potraktowała mnie jak stary mebel. nowy Ј 
  Re: Potraktowała mnie jak stary mebel. nowy Jarek 
  Re: Potraktowała mnie jak stary mebel. nowy Ј 
  Re: Potraktowała mnie jak stary mebel. nowy Jarek 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: