logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Sens życia.
Autor: Dorota (---.satfilm.com.pl)
Data:   2020-05-28 08:30

Kościół to my wszyscy chrześcijanie. To nie tylko księża. Biskupi są następcami apostołów, których powołał Chrystus. Nie myśl medialnymi schematami, że kościół to jakaś kolejna instytucja obok nas. My świeccy jesteśmy Kościołem. Ty też jesteś cząstką tego żywego organizmu. A ksiądz nie jest dowódcą wojskowym wydającym Ci rozkazy, tylko człowiekiem jak ty tylko powołanym by wskazywać - przypominać właściwą drogę. Ty wybierasz, decydujesz czy korzystasz z jego pomocy, bo masz wolną wolę. Decydujesz sam świadomie i dobrowolnie, czy jako "udziałowiec" wspólnoty Kościoła będziesz żył zgodnie z Bożymi nakazami, czy też nie.
Co do istoty samej wiary, to pomyśl może czy w Twoim życiu nigdy nie miały miejsca jakieś wydarzenia, które z ludzkiego punktu widzenia nie mogły być tylko zbiegami okoliczności. Ja lata temu, kilkakrotnie miałam w życiu takie sytuacje, które jednoznacznie były Bożą interwencją. Jestem o tym w pełni przekonana i to jest dla mnie jednym z dowodów (osobistych dowodów) na istnienie Boga.
Podsumowując, jeśli chcesz ruszyć z miejsca zacznij PRAKTYKOWAĆ wiarę: idź do kościoła, zacznij się modlić, przystąp do sakramentów. Zacznij z Bogiem rozmowę. W głębi serca wiesz na pewno, co jest dobre, jak postępować. Posłuchaj sumienia.

 Tematy Autor  Data
 Sens życia. nowy prime (59 l.) 
  Re: Sens życia. nowy Katarzyna 
  Re: Sens życia. nowy Kalina 
  Re: Sens życia. nowy Ј 
  Re: Sens życia. nowy Dorota 
  Re: Sens życia. nowy prime 
  Re: Sens życia. nowy Renata ewangelikalna 
  Re: Sens życia. nowy A2 
  Re: Sens życia. nowy Anna 
  Re: Sens życia. nowy Dorota 
  Re: Sens życia. nowy Estera 
  Re: Sens życia. nowy Benia 
  Re: Sens życia. nowy B. 
  Re: Sens życia. nowy Asia 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: