logo
Sobota, 04 lipca 2020
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Mama nie rozumie swojego grzechu.
Autor: Moniaczka (15 l.) (---.96.244.55.tvksmp.pl)
Data:   2020-06-22 21:23

Oglnie streszczajc ca sytuacj, to moja mama chce wzi lub, ale niestety jej narzeczony nie moe mie lubu kocielnego, bo wzi rozwd, a stwierdzenia niewanoci raczej nie dostanie. Wczoraj porozmawiaam o tym z mam i powiedziaam jak mogam, jaka jest opinia kocioa na ten temat. Niestety, moja mama nie moe zrozumie, dlaczego to wszystko co robi jest grzechem. Powouje si na to, e kto po lubie cywilnym moe wzi pniej lub kocielny, albo e ciarna idzie do otarza. Staraam jej si wszystko wytumaczy, ale rozwiazanie, e miaaby zostawi narzeczonego nie wchodzi w gr. Mam tylko 15 lat, wic powiedziaam mamie tyle, ile byam w stanie, a co byo dla mnie nieprzyjemne. Mama nie jest za bardzo religijna, czasami pjdzie do kocioa, ale na przykad wiadomo, e bdzie musiaa zrezygnowa z sakramentw nie jest dla niej czym strasznym. Nie chc, aby moja mama popeniaa ten ciki grzech, bardzo pragn jej nawrcenia, jednak czasami nie wiem co robi. Mam w tym roku bierzmowanie, mama chciaa by moim wiadkiem, jednak u mnie w parafii jest wymaganie, e wiadek musi pj do spowiedzi. Gdy jej to powiedziaam, to uznaa e to nie jest problem i moe pj do spowiedzi. Ja jej jednak powiedziaam, e warunkiem spowiedzi jest postanowienie poprawy, a ona skoro chce wzi lub cywilny i nie rozstaje si z narzeczonym, to nie speni tego warunku, a spowied byaby witokradzka. Teraz cay czas myl, czy dobrze postpiam. Z jednej strony odcignam j od niewanej spowiedzi i przez to Komunii, ale boj si, e odcignam j od sakramentw i przez to zgrzeszyam... mam pytanie, czy zgodzi si by moja mam zostaa moim wiadkiem? Nie wiem co mam teraz jej doradza w kwestii sakramentw, modl si za ni, prosz Ducha witego, aby mnie kierowa, ale czuje, e caa blisza rodzina jest przeciwko mnie i mojej wierze. Wiem, e chrzecijanom nie jest zawsze atwo na tym wiecie, jednak czuje si czsto bezsilna bo jestem tylko dzieckiem... Nie mam zawsze pewnoci czy dobrze czyni mwic co, albo czy kiedy nie zwrc ktry raz komu uwagi e le robi, to mam grzech cudzy. Nie wiem take, czy mog pj na lub mojej mamy, na ktry pewnie bd musiaa pj i nie wiem jak si zachowywa, widzc ten popeniany grzech. Bardzo prosz o modlitw, aby Pan da mi odwagi i jasnoci w tym co mwi moim bliskim.

Re: Mama nie rozumie swojego grzechu.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2020-06-22 22:46

Mam nie moe by Twoim wiadkiem bierzmowania. Reguluje to Kodeks Prawa Kanonicznego, kanony 893 oraz 874, paragraf 1 p.5
(klik).

Autor: Ja (84.78.242.---)
Data:   2020-06-24 11:27

I pewnie nie za bardzo lubisz tego narzeczonego, co? A co z Twoim tat? Moze moglabys go przekonac, zeby wrocil do mamy?

Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-06-24 13:09

Jestem przeciwna wykorzystywaniu dzieci (tak, 15-letnich dzieci, ktrym i tak nie yje si atwo) do ukadania spraw midzy dorosymi ludmi. To za due obcienie. Dogada si mog prbowa (nie musz) ludzie doroli, tato z mam, mama z tat, a sugestia wcigania dziecka w jakkolwiek odpowiedzialno za to, take emocjonaln, w ryzyko poraek, blu, rozterek, przecie itd. jest moim zdaniem bardzo nie na miejscu.

Autor: A ja powiem (---.play-internet.pl)
Data:   2020-06-24 20:48

Dlaczego nikt temu dziecku nie powie, e to zdecydowanie ani jego odpowiedzialno, ani sprawa? Grzech mamy (lub nie grzech) jest wanie mamy, a nie crki.

Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2020-06-24 22:55

"powiedziaam mamie tyle, ile byam w stanie"

I to wystarczy.

"Z jednej strony odcignam j od niewanej spowiedzi i przez to Komunii, ale boj si, e odcignam j od sakramentw i przez to zgrzeszyam..."

Postpia susznie, odcigajc mam od witokradztwa. Nie masz powodw do obaw.

"Nie wiem take, czy mog pj na lub mojej mamy, na ktry pewnie bd musiaa pj i nie wiem jak si zachowywa, widzc ten popeniany grzech".

Moesz pj. I nie musisz mamie nieustannie przypomina, e popenia bd. Zrobia ju swoje.

"Nie mam zawsze pewnoci czy dobrze czyni mwic co, albo czy kiedy nie zwrc ktry raz komu uwagi e le robi, to mam grzech cudzy".

Poczytaj, co na ten temat pisano na forum:klik.

Autor: Mary (---.dsl.bell.ca)
Data:   2020-07-01 16:40

Moniaczka Pan Bog cie kocha. Obojetne co, masz wielkie zaslugi ze mamie powiedzialas jak to widzisz z puntu religii. Czy nie lepiej isc do ksiedza i wysluchac jego zdania na wszystkie tematy ktore cie nurtuja miedzy innymi twojej obecnosci na slubie? Sama nie wiem jak ci doradzic. Mam znajomego ktory nie poszedl na slub swojej corki ktora wybrala sobie rozwodnika jako meza.

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: