logo
Czwartek, 02 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Msza w kaplicy przy kościele - udział czy słuchanie?
Autor: Tomasz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-01-01 19:33

Dzisiaj u nas w kościele była już maksymalna dopuszczalna ilość ludzi, więc księża otworzyli przykościelną kaplicę, w której nadmiarowi ludzie się pomieścili i słuchali tego, co dzieje się w głównym kościele przez głośniki. Zastanawia mnie, czy obecność w tej kaplicy oznacza udział we Mszy Świętej, która przecież odbywała się w głównym kościele. Był tam tylko transmitowany dźwięk z kościoła, nie było obrazu. Czyli było to nawet mniej, niż ma miejsce w transmisjach internetowych czy telewizyjnych, gdzie jest zarówno dźwięk jak i obraz, ale przecież te transmisje nie są udziałem we Mszy. Na plus tej obecności w kaplicy było to, że przyszedł tu kapłan z Komunią Świętą, czyli chętni mogli do niej przystąpić.

Na pewno udział czy tez słuchanie Mszy w kaplicy zamiast w kościele nie było grzechem, bo było to niezawinione przez uczestników, którzy się po prostu nie zmieścili. Jednak jeśli ktoś chciałby przystąpić po raz drugi do Komunii w tym dniu, to nie wiem, czy może to zrobić. Wszak można przyjąć drugi raz Komunię jedynie w sytuacji, gdy w pełni uczestniczymy we Mszy.

Wiec mam pytanie - czy opisana sytuacja jest pełnoprawnym uczestnictwem we Mszy, czy tylko słuchaniem?

 Tematy Autor  Data
 Msza w kaplicy przy kościele - udział czy słuchanie? nowy Tomasz 
  Re: Msza w kaplicy przy kościele - udział czy słuchanie? nowy Ona 
  Re: Msza w kaplicy przy kościele - udział czy słuchanie? nowy Hanna 
  Re: Msza w kaplicy przy kościele - udział czy słuchanie? nowy Ona 
  Re: Msza w kaplicy przy kościele - udział czy słuchanie? nowy Mateusz 
  Re: Msza w kaplicy przy kościele - udział czy słuchanie? nowy Hanna 
  Re: Msza w kaplicy przy kościele - udział czy słuchanie? nowy Ona 
  Re: Msza w kaplicy przy kościele - udział czy słuchanie? nowy Marek Piotrowski 
  Re: Msza w kaplicy przy kościele - udział czy słuchanie? nowy baba 
  Re: Msza w kaplicy przy kościele - udział czy słuchanie? nowy Hanna 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: