logo
Sobota, 27 luty 2021
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Najciemniejsze chwile
Autor: Potrzebnapomoc (77.252.61.---)
Data:   2021-01-22 19:04

Jako chory na depresj przeywaem co podobnego, jakies par lat temu. Teraz na skutek zych wydarze w moim yciu, te cikie chwil odyy. Jest mi ogromnie trudno znosi kad sekund(dodam, e lecz si psychiatrycznie par lat i bior leki) prosz o modlitw, przeladuj mnie najczarniejsze myli i scenariusze dotyczce przyszoci, dzi chyba z 1,5 godziny spdziem paczc, a reszt dnia rozpaczajac.

Re: Najciemniejsze chwile
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-01-22 20:00

Drogi kolego, oczywicie modlitwa nie zaszkodzi, ale skontaktuj si pilnie ze swoim lekarzem. W chorobach przewlekych, take psychicznych, czasem po kilku latach trzeba zmieni leki, bo przestaj dziaa. Moe to jest dodatkowy czynnik, pogarszajcy Twj stan w trudnych warunkach. Trzymaj si jako i nie rezygnuj z adnej formy pomocy.

Autor: Joanna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-01-22 20:26

Ogromnie Ci wspczuj. Miaam 1.5 roku temu depresj typowo poporodow, ale bardzo gwatownie rozwijajc si, gbok, z mylami samobjczymi trwajcymi wikszo doby przez kilka tygodni. Ta rozpacz, pustka i beznadzieja... Nikt, kto tego nie przey, nie jest w stanie tego zrozumie. To byo pieko na ziemi, te pakaam po kilka godzin dziennie, wyam dosownie, nie miaam siy wsta z ka, umy si, je...
Tylko wiedz, e to jest choroba, to Ci umys tak oszukuje, to nie jest prawda, to wszystko, co Ci si wydaje takie bezsensowne. To zudzenie, fikcja poniekd. To minie. To naprawd minie tylko bierz leki, chod do psychologa, jeli masz tak moliwo i zalecenie. Mdl si do Boga, wiem, e to w tym stanie trudne, ale wysyaj krtkie choby myli, zawoania do Niego. On jest i wsptowarzyszy Ci w tym wszystkim. Cho wydaje Ci si odlegy i obojtny - to mzg i jego biochemia Ci tak oszukuj.
Popro bliskich o pomoc, o jaki ciepy, odywczy posiek, o wysuchanie, cokolwiek, co przyniesie Ci ulg. Niech ta pomoc w miar moliwoci bdzie regularna, depresja nie lubi samotnoci.
Wiem, e ciko si czeka na ustanie choroby, bo dosownie kada minuta jest udrk w takim czasie, ale kada minuta przyblia Ci do wyzwolenia.
Ja pomimo takich "wspomnie" z pocztku macierzystwa dzi czekam na drugie dziecitko, a poza creczk wiata nie widz. Objawy miny (przy pomocy Boga, lekw, bliskich i psychologa) i mam nadziej, ze nigdy nie wrc, cho rnie moe by... ale ostatecznie to naprawd "tylko" choroba, cho ma przeraajce oblicze.
Modl si za Ciebie, Bg z Tob!

Autor: Release (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-01-22 21:51

Nic nie napisz oprcz przynaglenia do skontaktowania si z lekarzem. Nie bd porusza spraw ducha jak musisz mie wsparcie lekw i dopiero jak bdziesz mia lepsz kondycj psychiczn mona pisa o Bogu w odniesieniu do tego co przeywasz. Co z tego, e napisz, e Bg jest, a jak jest to ostatecznie i tak bdzie dobrze, jak przesta paka nie dasz rady, wic na co, po co. Leki musz Ci podnie i wtedy zaczniesz mie siy, eby i dalej. Przede wszystkim chorob si trzeba zaj. Lekarz i leki to punkt wyjcia.

Autor: mg24 (---.sta.asta-net.com.pl)
Data:   2021-01-24 15:19

Zajrzyj www.intencje.pl Modlimy si za siebie nawwzajem we wszystki intencjach depresjivrwnie.. Zapraszsaam

Autor: aga (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2021-01-26 16:00

Wyjd z krgu egocentryzmu i zajmij si czym innym, nie samym sob. Ja wyszam z depresji bez lekw i psychiatrw po miesicach walki. I wiem ze najgorszym wyjciem jest ualanie si nad sob. Inni maja gorzej i trzeba bra odpowiedzialno za swoje ycie. Bo nikt tego za ciebie nie zrobi. Ludzie przeywali obozy koncentracyjne i wojny. My mamy za dobrze i dlatego nie potrafimy si cieszy z tego co mamy.

Data:   2021-01-27 18:36

Ago, jeli faktycznie poradzia sobie bez psychiatry, to skd wiesz e miaa depresj? Zdiagnozowa j moe tylko psychiatra, wic albo jednak korzystaa z jego pomocy, albo to nie bya depresja. Poza tym depresja te ma rne stopnie nasilenia. Wypisujc takie rzeczy moesz przyczyni si do wielkiego nieszczcia, nawet czyjego samobjstwa, jeste tego wiadoma.

Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-01-27 19:53

Aga, ja jestem generalnie do spokojnym czowiekiem, ale haso "inni maj gorzej" wyzwala we mnie, piszc kulturalnie, dzik furi. Na jakiej podstawie oceniasz, kto ma dobrze, a kto le? Jeste w stanie oceni, kto ma gorzej: osoba bezrobotna bez rodkw do ycia, czy kobieta w ciy, ktra dowiaduje si, e jej dziecko urodzi si chore (nie, te sytuacje nie s moim wymysem).
Sorry, ale kto rzeczywicie chory na depresj nie napisze innej chorej osobie "wyjd z tego i nie zajmuj si sob". Wystarczy przejrze kilka stron w necie o depresji, eby wiedzie, e takich rzeczy nie mwi si osobie rzeczywicie chorej. Wiesz dlaczego? Bo prawdziwa, kliniczna depresja to totalna niemoc. To sytuacja, kiedy ulg przynosi planowanie samobjstwa, a wiadomo, e to grzech, jeszcze t niemoc powiksza. Chora osoba czsto albo nie moe spa, albo pi ponad norm - jak powiedzie ciau, e ma si wzi w gar, zasypia bez problemw i spa 8 godzin, w dodatku w nocy? Chtnie si dowiem. Typowe objawy depresji to mga mzgowa, brak koncentracji, obnienie zdolnoci intelektualnych - powiedz prosz jak przekona mzg do pracy?
Nie, chory na depresje nie uala si nad sob. Wiesz czemu? Bo zwyczajnie nie ma na to siy.

Autorze, oprcz lekw przydaaby Ci si te terapia. Leki pomagaj doranie, ale do tego, eby choroba nie wrcia potrzeba te nauczy si radzi sobie z problemami czy choby odpoczywa

Autor: Suga (---.25.168.25.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-01-29 22:02

Dlaczego jeste taki przygnbiony? Co si stao? Czujesz e ganiesz, czy potrafisz okreli gwny powd? Pewnie jest ich wiele, ale takie gwne? Co Ci boli najbardziej, tak wiesz, w duszy.

Autor: aga (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2021-01-30 04:32

Polecam film zanim komu si poleci leczenie psychiatryczne: https://youtu.be/2-gnGhxTrfM

Autor: antonima (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-01-30 14:11

To e kto umar np. po operacji wyrostka, nie oznacza, e nalezy ludzi odwodzi od operacji wyrostka i innych. Takie filmiki jak ten powyej przyczyniaj si do tworzenia teorii spiskowych. Nie negujc tego, e bdy lekarskie si zdarzaj, nie uwaam jednak, eby budzenie w ludziach strachu przed psychiatr (i tak choroby umysu s ju wystarczajco stygmatyzowane), byo konstruktywne ani pomocne, a moe wrcz literalnie przyczyni si do czyjej mierci.

Data:   2021-01-30 14:15

Aga, wszystkie leki maj skutki uboczne, poczytaj ulotk paracetamolu, to Ci wosy dba stan. Nie wspominajc o wstrzsie anafilaktycznym, ktry wystpuje nawet po orzeszkach, nie tylko po lekach. Jednak to nie powd, eby nie korzysta z leczenia. To tak, jak bymy powiedzieli komu, e do Nowego Jorku najlepiej lecie samolotem, a Ty by w odpowiedzi wrzucia film o katastrofach lotniczych. Ryzyko jest wpisane w nasze ycie, jednak nieleczone choroby (take psychiczne) zabijaj znacznie wicej osb, ni skutki uboczne lekw. Poza tym w Polsce leczenie psychiatryczne wyglda nieco inaczej, ni na zachodzie, zatem ten film nie ma tu zbyt wielkiej wartoci.

Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-01-30 14:29

Aga, chemioterapia te ma skutki uboczne, a jako nie odradza si jej: niewydolno serca, problemy z nerkami i wtrob, niepodno to tylko niektre. Zwyky Paracetamol moe zabi.
O skutkach lekw lekarz informuje przy pierwszej wizycie i pyta, czy chory ma w domu blisk osob, ktra si zaopiekuje pacjentem przez ten pierwszy okres.
Zwyky Paracetamol moe zabi.
Chorego wysya si do lekarza, specjalisty od danej choroby. Psychiatra w pierwszym okresie dobierania lekw zleca wizyty nawet co tydzie, eby monitorowa stan pacjenta.
Niewysanie do lekarza osoby chorej na depresj i nieleczenie tej choroby moe si skoczy mierci samobjcz danej osoby. Sorry, ale ja takiego ryzyka nie podejm.
Ogldam film. Spojler: pierwszy pacjent popeni samobjstwo 5 dni po rozpoczciu leczenia. Leki mogy jeszcze nie zadziaa, albo pacjent wczeniej planowa samobjstwo. Lektor myli psychotropy z antydepresantami... Mao wiarygodny jak dla mnie

Autor: #%@&* (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2021-01-30 19:32

Jeli nie masz przy sobie kogo kto potrafi i moe ci pomc - to my ci nie pomoemy. Potrzebujesz fachowej, nie jednorazowej pomocy. Depresja to jest stan psychiczny. Stany psychiczne s zmienne. Dzi takie, jutro inne. W przypadku stanw granicznych potrzebna jest STAA pomoc. Takiej nie jest w stanie zapewni to forum. To nie brak chci, tylko nie ten adres. Ty nie jeste w stanie teraz odrni rzeczywistoci od swoich wyobrae o niej, ani dostrzec tego, e rzeczywisto zmienia si bez przerwy.

Autor: Magdalena (---.wdm.pl)
Data:   2021-02-18 18:08

Z mojej perspektywy mog powiedzie, e w depresji pomogo mi zmienianie lekw, a nie natrafiam na waciwy. Przed nim naprawd prbowaam wielu. Nie poddawa si, gdy jedne leki nie pomagaj. Rozmawia z psychiatr i w konsultacji z nim zmienia na inne. Bo depresja to choroba i istnieje udowodniony zwizek pomidzy dziaaniem lekw a popraw stanu. I nie sucha tych, co nie przeyli czego takiego, a "wyszli z tego sami", bo nie mwi o tym samym, co Ty.
Pomocne jest te, gdy ma si jak osob blisk, by mc si wesprze jej pomoc. I nie poddawa si, tylko kurczowo trzyma si myli, e "to moe przej". ycz Ci rozwizania problemu i bogosawiestwa Boego, trzymaj si mocno :)

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: