logo
Sobota, 06 marca 2021
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Bliska osoba grzeszy.
Autor: Natalia (---.play-internet.pl)
Data:   2021-02-08 22:58

Jak sobie poradzi gdy bliska osoba wiadomie grzeszy (grzech ciki)? Chce po mierci pj do nieba ale pogodzia si z tym e jej tam nie bdzie ze wzgldu na jej jak to nazwaa „uomno psychiczn” i uparto. Nie mog znie myli e moe by potpiona, wszystko co ze, co mogo by by skutkiem jej grzechu odczuwam ja, przeraajcy smutek podczas gdy ona si dobrze bawi.

Re: Bliska osoba grzeszy.
Autor: Janek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2021-02-09 09:05

Powinna si za ni modli. Przyjdzie jeszcze czas, e ta osoba pozna konsekwencje swoich czynw. Ale kiedy to bdzie? Wie tylko Bg.

Autor: HalinaMR (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-02-09 11:13

Bardzo Ci wspczuj.
W takiej sytuacji czowiek zwykle zadaje sobie pytanie gdzie popeni bd i jak ten bd naprawi.
Kiedy pewien profesor na wykadzie powiedzia mniej wicej tak: Chcecie pastwo eby Wasze dzieci poszy na studia, to im mwcie, e po skoczeniu technikum maj i do pracy.
Nie wiem czy tu chodzi o dziecko, czy o inn blisk osob, ale mechanizm reakcji bywa podobny. Czasem im wicej si starasz, prosisz, tym bardziej odwrotny skutek to przynosi. Myl, e to co moga to ju zrobia. Jeli to jest dorosa osoba, to nic wicej nie moesz zrobi w sensie przekonania tej osoby, e le postpuje.
Moe to jest kto, kto wiadomie lub podwiadomie czerpie przyjemno z Twojego cierpienia z powodu jej zachowania?
Ja bym si modlia, dawaa na Msz, oddaa to Panu Jezusowi i miaa nadziej, e osoba zrozumie swj bd, nawrci si i zmieni dalsze swoje ycie. Jeszcze bym prosia o zdrowie dla siebie, bo prawdopodobnie nie ma innej osoby, ktra by si za ni modlia.
Moe, gdy zobaczy, e Ty jeste radosna, zainteresuje si co daje Ci tak rado i si :) Kiedy kto mnie powiedzia: Zrobia Pani ju wszystko, co moga. Nie ponosimy winy za dziaanie osb dorosych. Po tej rozmowie pojechaam na Jasna Gr. Dzi te myli przekazuj Tobie z yczeniem eby pomogo :)

Autor: antonima (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-02-09 11:15

Natalio, zacznij si bardziej skupia na swoim zbawieniu, a nie na zbawianiu wiata, i zostaw innych ludzi dziaaniu Boga. Nieumiejtne nawracanie moe wyrzdzi wiksze szkody ni nierobienie niczego, co ju kilka osb tumaczyo Ci w innym wtku.

Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2021-02-09 12:03

Jak sobie radzi? Moe przesta si zajmowa cudzymi grzechami?
NIe masz wpywu na to, co druga osoba robi. Moesz oczywicie powiedzie, co o tym mylisz, ale mam wraenie, e ta osoba ju doskonale zna Twoje zdanie na ten temat. Dalsze rozmowy - zapewne - nic nowego nie wnios.
Nie wiesz, czy ta osoba zostanie potpiona, czy nie - nie wiesz, jak potoczy si jej ycie, nie wiesz, czy nagle nie zmieni cakowicie swojego postpowania, nie wiesz nawet czy ona rzeczywicie tak dobrze si bawi, jak twierdzi.

Mona si modli za tak osob, ale generalnie reszt trzeba zostawi Bogu. A jeli myli o jej grzechach s tak natrtne, e nie pozwalaj na normalne funkcjonowanie - by moze warto byoby rozway pomoc specjalisty.

Autor: Mateusz (31.42.24.---)
Data:   2021-02-09 15:46

"Chce po mierci pj do nieba ale pogodzia si z tym e jej tam nie bdzie ze wzgldu na jej jak to nazwaa „uomno psychiczn” i uparto".

Ze wzgldu na to zdanie pojawio si u mnie niemiae przypuszczenie, e temat moe by po prostu sondowaniem, co forowicze powiedz w tej sprawie, a nie opisem rzeczywistego problemu. Nie da si z jednej strony do czego dy, a z drugiej twierdzi, e ju si z tego zrezygnowao.

Autor: Natalia (---.play-internet.pl)
Data:   2021-02-09 16:47

@Mateusz, ta osoba chciaaby pj do nieba ale wie e ze wzgldu na jej „uomno” i uparto si tam nie znajdzie tzn e si poddaa w tej „walce” o niebo.

Autor: gabi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-02-09 18:07

Te pomylaam podobnie jak Mateusz. Bo jeli kto chce pj do nieba, to nie bdzie akceptowa swoich cech i zachowa, ktre go od nieba oddalaj.

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: