logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy.
Autor: jaskółka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-04-16 13:02

Na pewno może być Tobie teraz bardzo trudno. Ale jeśli dobrze rozumiem, mieszkasz teraz w nowym miejscu, więc nikt nie wie, jak wyglądało Twoje życie w dzieciństwie. Ludzie, których spotykasz, nie znają Twojej przeszłości. Za to widzą coś innego - wyczuwają, że nie kochasz siebie, że nie masz szacunku do siebie i to może ich zniechęcać. To, jak się czujemy "w środku", jest widoczne w naszej postawie, sposobie mówienia, w zachowaniu. Ludzie mają to do siebie, że czują się "okej" przy osobach, które akceptują same siebie i szanują swoje życie. Ktoś, kto lubi siebie, stwarza wrażenie bezpieczeństwa i budzi zaufanie. Jest w Tobie dużo gniewu, żalu, smutku, złości, niepewności i prawdopodobnie inni "wyczuwają" to. Jeśli będziesz czuł się ze sobą dobrze, inni też się będą przy Tobie swobodniej czuli.

Piszesz, "nigdy nie będę kimś". Co to znaczy być kimś dla Ciebie? Do bycia wspaniałym człowiekiem, do czynienia dobra i do miłości nie jest potrzebna wysoka inteligencja. Na pewno jest coś, co robisz dobrze, tak samo albo lepiej od innych. Nie musisz być bardzo inteligenty, nie musisz pracować jako dyrektor, żeby inni Cię szanowali. Próbuj robić miłe rzeczy dla siebie, takie drobne, jak zadbanie o swój wygląd, zrobienie czegoś smacznego do jedzenia. Rób i czytaj rzeczy, które Cię interesują lub w których chcesz być dobry. Pomyśl, czy możesz zrobić coś miłego dla innych, wolontariat czy pomoc w schronisku dla zwierząt. Pomagając innym sam poczujesz się potrzebny i bardziej wartościowy. Jeśli wiesz, jak to jest żyć z chorobą lub niepełnosprawnością, może mógłbyś wspierać i dodawać sił osobom w podobnej sytuacji. Mimo trudnych początków, sporo przecież osiągnąłeś, wyjechałeś za granicę, zamieszkałeś w nowym miejscu i dajesz sobie w nim radę.

Myślę, że wiele osób tutaj i na świecie zmaga się z różnymi trudnościami. Cierpisz mocniej, ponieważ porównujesz się do innych. Porównywanie nie ma sensu. Każdy ma swoje trudności, każdy toczy w swoim prywatnym życiu różne walki z chorobami, z trudnymi relacjami w rodzinie, z brakiem pracy czy pieniędzy. Nigdy nie wiadomo, co przeżywa druga osoba (jeśli myślisz, że ktoś inny ma łatwiej od Ciebie, jest to tylko Twoja opinia. Opinia a nie prawda). Często tak jest, że nam się wydaje, że inni mają lepiej, ale tak naprawdę nie wiadomo, co czuje druga osoba i co naprawdę się dzieje się w jej życiu. Dlatego nie porównuj się do innych, nie szukaj niesprawiedliwości. Skup się szukaniu tego, co byś chciał w życiu zrobić i co możesz zacząć robić już teraz, żeby życie było przyjemniejsze i "nie przeciekało przez palce".

To, co było, już minęło. Na to, co było, nie masz wpływu, nie odwrócisz losu. Teraz jest nowy dzień, nowa szansa. Zastanów się teraz, co masz w sobie dobrego i jak możesz to rozwinąć. Na pewno coś takiego jest. Bóg chce, żebyś żył, skoro dał Tobie życie. Ma dla Ciebie jakieś zadanie do wykonania. Jeśli nie widzisz celu ani ani niczego dobrego w sobie, znajdź psychologa lub psychoterapeutę, który pomoże Tobie uporządkować życie, poczuć się lepiej. Korzystanie z pomocy to właśnie jest zatroszczenie się o siebie i początek nowej drogi.

Zamiast złorzeczyć, podziękuj Bogu, za to, co teraz jest dobre w Twoim życiu (np. że masz pracę, masz gdzie mieszkać) i proś Go, żeby pomógł Tobie mądrze pokierować Twoim życiem. Jak popatrzysz sobie na różne życiorysy świętych i błogosławionych, to zobaczysz, że Bóg urzeczywistnia, powierza wielkie rzeczy właśnie przez ręce osób słabszych, ubogich, prostych, które całkowicie Mu zawierzyły. Już to, że tu jesteś, że zadałeś w tym miejscu pytanie jest nowym początkiem - bo chcesz zmiany, zastanawiasz się nad sensem. Módl się też za wstawiennictwem świętego Józefa (patron od sytuacji beznadziejnych, mężczyzn, małżeństw).

 Tematy Autor  Data
 Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy Adam 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy Kombajn321 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy B. 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy Pax 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy Hanna 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy A. 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy Adam 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy HalinaMR 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy HalinaMR 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy Danusia 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy Marcin 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy Adam 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy Estera 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy A. 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy Adam 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy Duna 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy A. 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy jaskółka 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy mary 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy Adam 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy A. 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy Hanna 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy Adam 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy A. 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy Estera 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy DWD 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy A. 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy Lena 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy Hanna 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy HalinaMR 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy Lena 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy Mi 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy mary 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy Adam 
  Re: Myślę o eutanazji. Szukam pomocy. nowy Sss 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: