logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy w miejscu publicznym modlić się przed jedzeniem?
Autor: niepewna (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-05-18 22:33

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Uczęszczam na zajęcia pozaszkolne, które odbywają się m. in. w porze obiadowej. Czy w przerwie podczas zajęć, w obecności grupy innych uczestników, mając coś do zjedzenia powinnam najpierw pomodlić się, wykonać znak krzyża? Boję się, że zrobię coś przeciwko Panu Bogu, a z drugiej strony taka modlitwa przy innych wydaje mi się pewną ostentacją, tak też przeczytałam na jednym z katolickich portali. Nie wstydzę się wiary, mówię o niej, gdy jestem pytana, bronię jej. Moje obawy motywuje też to, że na zajęciach nie okazujemy zazwyczaj swoich poglądów, nie chcę taką modlitwą wywołać w innych uczestnikach negatywnych emocji czy podejrzeń o próbę narzucenia czegoś. Czy to uzasadnione, że wydaje mi się, że lepsze są inne sposoby dzielenia się wiarą a od takiej modlitwy lepiej się powstrzymać? Czy jeśli się nie pomodlę, zabraknie mi odwagi, będzie to grzech? Chyba jestem skrupulantką, więc mogę nie mieć właściwego obrazu sytuacji.

 Tematy Autor  Data
 Czy w miejscu publicznym modlić się przed jedzeniem? nowy niepewna 
  Re: Czy w miejscu publicznym modlić się przed jedzeniem? nowy Xxx 
  Re: Czy w miejscu publicznym modlić się przed jedzeniem? nowy yeah 
  Re: Czy w miejscu publicznym modlić się przed jedzeniem? nowy Hanna 
  Re: Czy w miejscu publicznym modlić się przed jedzeniem? nowy Xxx 
  Re: Czy w miejscu publicznym modlić się przed jedzeniem? nowy Hanna 
  Re: Czy w miejscu publicznym modlić się przed jedzeniem? nowy Marek Piotrowski 
  Re: Czy w miejscu publicznym modlić się przed jedzeniem? nowy Patrycja 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: