logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy życie katolika musi być nudne?
Autor: kuba9131 (---.v37.interkam.pl)
Data:   2021-05-20 20:35

Czy życie katolika powinno polegać tylko i wyłącznie na chodzeniu do kościoła, modlitwie? Rozumiem że z perspektywy wiary to ważne no ale czy katolik ma prawo do innych czynności np. spełnianie marzeń, życie towarzyskie? No bo czasem mam wrażenie że katolik głównie powinien skupiać się na tych czynnościach religijnych a poza tym nie powinien się skupiać na niczym innym co powoduje że życie zamienia się w nudną codzienność; ogólnie można mieć wrażenie że katolicy są nudni.

 Re: Czy życie katolika musi być nudne?
Autor: moderator (---.nyc.res.rr.com)
Data:   2021-05-20 22:23

Kilka przykładów katolików tylko i wyłącznie chodzących do kościoła, modlących się. Nie spełniają innych czynności np. spełnianie marzeń, życia towarzyskiego. Sprawiają wrażenie że katolik głównie skupiają się na czynnościach religijnych a poza tym na niczym innym co powoduje że ich życie zamieniło się w nudną codzienność; ogólnie można mieć wrażenie że katolicy są nudni. Lepiej nie klikaj, same nudy... : (klik); (klik).

 Re: Czy życie katolika musi być nudne?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-05-21 10:13

Śmiem twierdzić, że ktoś, kto ma nudne życie, nie jest tak naprawdę katolikiem. Wszak w dobrym towarzystwie nie sposób się nudzić, a czy można wyobrazić sobie lepsze towarzystwo, niż Syn samego Boga? On ma dla nas tak wielkie wyzwania, że na nudę nie ma czasu. Oczywiście jeśli tylko chcemy te wyzwania podjąć, a nie chowamy się za fasadową pseudopobożnością.

 Re: Czy życie katolika musi być nudne?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-05-21 11:32

Kubo 9131,

Życie katolika nie jest i nie musi być nudne. Może myślisz, ze powinno być np. rozpustne, czyli niesamowicie ciekawe? :)
Otóż to ogromny błąd w myśleniu, bo takie luzackie życie zieje wielką pustką po pewnym czasie i nie ma w nim wielkiego sensu.
Módl się, jeśli potrafisz, o łaskę nawrócenia a zobaczysz inny świat wartości, prawdziwych wartości o których nie masz jeszcze pojęcia.
Spróbuj podjąć te starania, naprawdę warto. Wielu znanych ludzi nawróciło się i na pewno nie będziesz osamotniony...

Czy jesteś ochrzczonym katolikiem? Bo wypowiadasz się z pozycji nie katolika ale jak innowierca, lub ateista.
Otóż, oprócz Forum Pomocy istnieje także Forum Dyskusji, tam możesz podyskutować: klik.

 Re: Czy życie katolika musi być nudne?
Autor: kuba9131 (---.v37.interkam.pl)
Data:   2021-05-21 13:57

Magdalena
Jestem katolikiem (i nawet przestrzegam przykazań) choć powyżej wypowiedziałem się z pozycji neutralnej, chciałem się po prostu zapytać jak wygląda życie jeszcze bardziej pobożnych ludzi ode mnie, czy rzeczywiście polega tylko na kościele i modlitwie i nic poza tym. I wcale nie chodziło mi o rozpustne życie. Chodzi o to że jakiekolwiek inne czynności niekonieczne np. spotkania ze znajomymi mogą odciągać od Boga, stąd mam wrażenie że jest tylko wybór Bóg albo inne czynności np. w tym czasie gdy spotyka się ze znajomymi można byłoby się pomodlić).
PS: Ja chodzę do kościoła, modlę się, nie prowadzę rozpustnego życia (wręcz żadnego życia nie prowadzę, bo chyba introwertykiem jestem), a mimo wszystko i tak odczuwam pustkę, czuje się osamotniony. Jedynie co robię żeby poprawić sobie humor to słucham disco polo.

 Re: Czy życie katolika musi być nudne?
Autor: Jasna (---.wieszowanet.pl)
Data:   2021-05-21 15:30

Kuba, a wypełniasz najważniejsze przykazanie: miłości Boga i bliźniego? Jak kochać bliźnich nie spotykając się z nimi? Da się, ale czy tylko o zdalną pomoc (modlitwa, pomoc materialna przesyłana na konto) chodzi?
Zobacz, ile w listach Nowego Testamentu wskazówek dotyczących relacji we wspólnocie Kościoła.

 Re: Czy życie katolika musi być nudne?
Autor: kuba9131 (---.v37.interkam.pl)
Data:   2021-05-21 16:19

Czasami gdy nie ma wyjścia (np. w pracy) to spotykam się z ludźmi i z natury jestem miły dla ludzi - więc jest to chyba przykazanie miłości bliźniego.
Natomiast w swoim otoczeniu nie mam raczej znajomych ponieważ zawsze byłem zamknięty w sobie.

 Re: Czy życie katolika musi być nudne?
Autor: Jasna (---.wieszowanet.pl)
Data:   2021-05-21 18:13

Usłyszałam kiedyś takie zdanie: miłość wyraża się językiem ofiary. Co ofiarowujesz innym?
Bycie z natury miłym to miłość? Czy raczej dobre wychowanie, kultura osobista (też ważne)?
Może swoje życie uważasz za nudne.
Czujesz się osamotniony, ale nie masz znajomych. Spotykasz się z ludźmi, gdy musisz. Coś tu zgrzyta.

 Re: Czy życie katolika musi być nudne?
Autor: alina (---.nwrknj.fios.verizon.net)
Data:   2021-05-24 01:40

Dlaczego zadajesz to wlasnie pytanie? Nawet w rodzinie 4 osobowej nigdy nie jest nudno.

Na świecie, z opublikowanego Rocznika Papieskiego (Annuario Pontificio 2018) i Rocznika Statystycznego Kościoła (Annuarium Statisticum Ecclesiae 2016) - Wszystkich katolików na całym globie jest około 1 mld 300 mln. Czy uwazasz ich zycie jest nudne?

 Re: Czy życie katolika musi być nudne?
Autor: yeah (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-05-25 22:15

Kubo,
piszesz:" Chodzi o to że jakiekolwiek inne czynności niekonieczne np. spotkania ze znajomymi mogą odciągać od Boga, stąd mam wrażenie że jest tylko wybór Bóg albo inne czynności np. w tym czasie gdy spotyka się ze znajomymi można byłoby się pomodlić)."

To są właśnie okazje do świadczenia o dobroci Boga! Bóg dał nam świat, abyśmy go czynili sobie poddanym, dał nam (a wcześniej uczniom) nakaz, żebyśmy głosili Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Nawet zakony klauzurowe albo pustelnicze mają sposoby, żeby głosić Słowo Boże, a co dopiero my, świeccy!
A modlić się możesz nawet podczas spotkania ze znajomymi. Modlitwa to nie tylko ta na klęczkach, ale zwyczajna rozmowa z Bogiem w KAŻDEJ chwili i sytuacji w życiu. Poszukaj w internecie kanał Witka Wilka - to człowiek świecki, mąż, ojciec, który codziennie wraz z żoną głosi i rozpowiada Boże cuda i pomaga zrozumieć Słowo Boże, które Kościół daje nam na każdy dzień. Naprawdę warto zmienić swoje myślenie o byciu katolikiem :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: