logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy dyspozycja chrzestnego ma znaczenie?
Autor: Kkkk (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-06-01 19:32

Dopiero od niecałych dwóch lat czuję że moja wiara naprawdę jest relacją z Jezusem. Niedawno zaczęłam się zastanawiać czy w ogóle mój chrzest jako dziecko był ważny. Około trzy lata temu miałam bierzmowanie i kiedy chciałam wybrać świadka mama powiedziała mi że nie mogę chrzestnych bo jeden nie miał bierzmowania więc wziąłem kogoś innego. Teraz trochę mnie to zastanawia. Wtedy jakoś tak wyszło że się nad tym nie zastanawiałam i nie rozmawiałam o tym z rodzicami (teraz tym bardziej, bo jeszcze nie końca zrozumieli ile dla mnie obecnie znaczy wiara. Czasami przeszkadza im nawet jeśli pytam kiedy idziemy do kościoła albo chcę obejrzeć film religijny lub podjąć jakąś dodatkową inicjatywę związana z Bogiem. Mimo że sami są katolikami. Z tego co wiem to chrztu może udzielić każdy i praktycznie zawsze więc nie wiem czy dyspozycja chrzestnego miała jakieś znaczenie?

 Re: Czy dyspozycja chrzestnego ma znaczenie?
Autor: Joanna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-06-05 13:30

Skoro jak piszesz odkryłaś, że Twoja wiara jest relacją z Jezusem, to skup się na tej relacji. Na budowaniu i pogłębianiu jej. A nie doszukuj się dziury w całym. Zostałaś ochrzczona. A to, że Twój chrzestny nie ma bierzmowania, było jakimś niedopatrzeniem albo przymknięciem oczu przez księdza. Z jakiegoś powodu się zgodził na takiego chrzestnego. Przymknął oko albo może został wprowadzony w błąd. Ale to nie miało wpływu na ważność chrztu. Bo niby w jaki sposób? Zostaw te rozmyślania i zamiast tego spróbuj odpowiedzieć na miłość, jaką Bóg Cię obdarza każdego dnia. I może spróbuj się zastanowić co dla Ciebie znaczy być dzieckiem Bożym, którym stałaś się przez chrzest. Może właśnie nad tym porozmyślaj. Przynajmniej spróbuj. A "dyspozycję chrzestnego" zostaw w spokoju.

 Re: Czy dyspozycja chrzestnego ma znaczenie?
Autor: Jasna (---.wieszowanet.pl)
Data:   2021-06-05 23:38

"Z tego co wiem to chrztu może udzielić każdy i praktycznie zawsze".

Aż tak do przesady to nie.
Każdy to tylko w niebezpieczeństwie śmierci kandydata do chrztu.
Zwyczajnie - osoba mająca sakrament święceń.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: