logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Jak przełamać niechęć do wiary i Boga?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-06-26 04:44

Zielona, miałaś obraz Boga swoich wyobrażeń, Boga, który ma spełniać to co sobie założyłaś, Boga, którego czułaś jak słodycz cukierków. Wiele w Twoim wpisie wskazuje, że była to wiara niedojrzała, opierająca się na miłości własnej. Ale też etap nawracania, który do Boga zachęca, jest światłem w początkach nawracania. Miałaś lat ...naście, teraz masz ...dzieścia ale duchowo zatrzymałaś się na tych nastu. I pojawił się kryzys wiary.
W życiu Ci nie wychodziło, nie spełniały się TWOJE plany, nie spełniał się koncert życzeń i kto temu winien. Oczywiście Bóg, którego postrzegałaś interesownie.
Za co kochasz swoich rodziców? Czy to też jest miłość interesowna?
"ciągnie mnie jedynie do odmawiania różańca w konkretnej intencji, bo taką mam dosyć ważną" I kolejne oczekiwania na wypełnienie Twoich planów.
"Teraz jest dosyć stabilnie, polepsza mi się sytuacji z kilkoma sprawami" Podziękowałaś za to Bogu, czy uznałaś za swoje zasługi?
"walczyłam ze słabościami dla Boga " Dla Boga, czy dla wzrastania do świętości?
"gdzieś tam tliła się niechęć i wrogość do Boga... O Bogu myślę z niechęcią" Czy sądzisz, że takie Twoje myśli, błądzące serce są przed Bogiem ukryte? Polecam Przykazanie Miłości.
"Myślałam o spowiedzi, aby żyć tak jak żyję czyli bez relacji z Bogiem, ale bez grzechów, jednak trzeba żałować za nie najpierw, a ja mam z tym problem."
Pełna nazwa spowiedzi to Sakrament pokuty i pojednania. Bez pojednania i nawiązania relacji z Bogiem to formalność, bez żalu za grzechy, nie wypełniasz warunków dobrej spowiedzi. Zielona, ale inna nazwa spowiedzi, to sakrament uzdrowienia.
"Co to za stan w którym jestem?" "A jednak coś w środku mówi mi że trzeba to zmienić."
Na pytanie co to za stan, odpowiedź masz w szepcie, który słyszysz, że trzeba coś zmienić.
To Bóg przemawia do Ciebie, pragnąc byś dla duchowego dobra pogłębiała wiarę bardziej dojrzałą, żebyś w Bogu rozpoznawała Ojca, Przyjaciela a nie wypełniacza koncertu Twoich życzeń.

"8 Bo myśli moje nie są myślami waszymi
ani wasze drogi moimi drogami -
wyrocznia Pana.
9 Bo jak niebiosa górują nad ziemią,
tak drogi moje - nad waszymi drogami
i myśli moje - nad myślami waszymi" Iz 55
Polecam do medytacji cały rozdział.

Zielona, zrodziła Ci się najlepsza z najlepszych myśl o spowiedzi. Nie obawiaj się braku żalu za grzechy, tylko jak najszybciej przystąp do sakramentu, resztę pozostaw Bogu. On zna Twoje zagubienie, poprowadzi Cię. Kapłanowi wyjaw całą sytuację zwątpienia, trudności. Do spowiedzi znajdź swobodną przestrzeń czasu.
Od tego zacznij. Dobrze by było, żebyś korzystała z posługi stałego spowiednika, może w połączeniu z kierownictwem duchowym choć nie musi to być ta sama osoba.
Jak najczęściej, najlepiej codziennie sięgaj do rozważania Słowa Bożego. Żywa wiara opiera się na znajomości Boga, nie poznasz Go z innego źródła niż Pismo Święte. Proponuję rozpocząć od Nowego Testamentu i Ksiąg Mądrościowych.
Wsłuchuj się uważnie w natchnienia płynące od Ducha Świętego. Natchnienia do modlitwy, praktyk religijnych, codziennego życia w dojrzewającej wierze.
Pomedytuj nad Modlitwą Pańską.
Jak znajdziesz możliwość adoruj Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Daj sobie przestrzeń ciszy, żeby słyszeć głos Boga.

https://www.karmel.pl/oczyszczenia-nocy-ciemnej-u-sw-jana-od-krzyza/
To w pigułce, możesz sięgnąć do samego dzieła "Noc ciemna" św. Jan od Krzyża.

Wędrowanie z Bogiem przez życie, to najpiękniejsza podróż z najwspanialszym zwieńczeniem, które nie kończy się ale się zmienia.

 Tematy Autor  Data
 Jak przełamać niechęć do wiary i Boga? nowy zielona 
  Re: Jak przełamać niechęć do wiary i Boga? nowy Kalina 
  Re: Jak przełamać niechęć do wiary i Boga? nowy Mateusz 
  Re: Jak przełamać niechęć do wiary i Boga? nowy Danusia 
  Re: Jak przełamać niechęć do wiary i Boga? nowy Kalina 
  Re: Jak przełamać niechęć do wiary i Boga? nowy zielona 
  Re: Jak przełamać niechęć do wiary i Boga? nowy Marcin 
  Re: Jak przełamać niechęć do wiary i Boga? nowy Marek Piotrowski 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: