logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Chcę wyjść z bagna, w które wlazłam.
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-08-03 22:47

Podstawą problemu jest niewierzący narzeczony, z którym Ty chcesz w dobrej wierze, choć naiwnie, budować katolicką rodzinę. Przygotowania do ślubu według zasad wiary, które podzielasz jedynie Ty, obejmują trwanie w czystości i przygotowanie duchowe. W Twoim przypadku znów pojawiają się problemy, którym winien jest (ponownie) narzeczony. Dla niego są one zupełnie bez znaczenia, bo jako strona niewierząca rzuci tylko od niechcenia, że nie będzie przeszkadzał w wychowaniu dzieci według katolickich zasad i to na tyle. Ty powinnaś podchodzić do nich dużo bardziej poważnie, jednak z tego co wyczytałem wnioskuję, że styl życia narzeczonego zaczyna rzutować również na Ciebie. Przestało Ci przeszkadzać wspólne mieszkanie przed ślubem, zaczęłaś nazywać rzeczy w dogodny sposób w trakcie "rozmowy z księdzem" (coś mi się wydaje, że chodzi.tutaj o sakrament pokuty i pojednania, czyli spowiedź, która przed zawarciem małżeństwa powinna być traktowana szczególnie poważnie).
A co do spowiedzi: ktoś mógłby powiedzieć, że nikt na forum (oprócz moderatora) nie jest kapłanem i nie nam oceniać, czy w Twoim przypadku była ona ważna. Tak, jasne, oczywiście, pewnie. Ja jednak zaryzykuję stwierdzenie, że istnieje różnica pomiędzy "narzeczony zostaje u mnie często", a "tak, współżyjemy za sobą". Na tyle poważna, że mogąca graniczyć ze świadomym zatajeniem grzechu.

 Tematy Autor  Data
 Chcę wyjść z bagna, w które wlazłam. nowy M. 
  Re: Chcę wyjść z bagna, w które wlazłam. nowy Mateusz 
  Re: Chcę wyjść z bagna, w które wlazłam. nowy Kalina 
  Re: Chcę wyjść z bagna, w które wlazłam. nowy Xxx 
  Re: Chcę wyjść z bagna, w które wlazłam. nowy rrr 
  Re: Chcę wyjść z bagna, w które wlazłam. nowy Bea 
  Re: Chcę wyjść z bagna, w które wlazłam. nowy Danusia 
  Re: Chcę wyjść z bagna, w które wlazłam. nowy Ζ 
  Re: Chcę wyjść z bagna, w które wlazłam. nowy babcia 
  Re: Chcę wyjść z bagna, w które wlazłam. nowy Estera 
  Re: Chcę wyjść z bagna, w które wlazłam. nowy komputer zapomiał 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: