logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak znosić złośliwości?
Autor: Krzysztof (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-08-10 15:11

Jak znosić złośliwości, dogryzanie pod swoim adresem. Jest jeden Pan który przegina w stosunku do mnie do swojej żony i pewnej dziewczyny i innych. Startuje do tej dziewczyny z rękami to niby takie żarty połączone z seksualnymi aluzjami. Ostatnio nawet na oczach swoich żony. Ja już mam tego dosyć słyszę rady żeby to olewać bo on się jeszcze bardziej będzie śmiał ze mnie. Myślę żeby pogadać z jednym jego synem żeby to ukrócił bo jak tak można się zachowywać. Doradźcie coś.

 Re: Jak znosić złośliwości?
Autor: A. (---.toya.net.pl)
Data:   2021-08-24 20:15

Witam,
Jeżeli to jest Pana brat lub kuzyn, to trudna sprawa, bo paradoksalnie obcy człowiek może mieć większy wpływ na osobę niż rodzina. Jeżeli to jest obcy człowiek, łatwiej można do niego dotrzeć i odseparować się od niego.
Opis pasuje do osoby nadużywającej alkoholu, toksycznej, być może nawet do psychopaty.
"Startuje do tej dziewczyny z rękami" - to chyba nazywa się napastowanie seksualne i może być skutecznie ścigane z powództwa cywilnego.
Często jest tak, że osoba konfliktowa w danej społeczności sprawia duże problemy i nawet organy ścigania nie radzą sobie i dochodzi w końcu do tragedii tak jak było we Włodowie.

Pozdrawiam,
Z Panem Bogiem.

 Re: Jak znosić złośliwości?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-08-25 16:17


Krzysztofie,

Na Twoim miejscu przeprowadziłabym ostrą rozmowę jak mężczyzna z mężczyzną - może poskutkuje.

 Re: Jak znosić złośliwości?
Autor: Estera (---.147.101.89.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-08-26 14:41

To o czym piszesz, to nie złośliwości, a przestępstwo - robienie krzywdy innej osobie, naruszanie jej granic. Krótko i zwięźle poinformować, że przy kolejnej próbie zostanie wezwana policja i w razie powtórki na serio ją wezwać. Nie, nie olewać. Cytując klasyka: chamstwu należy przeciwstawiać się siłom i godnościom osobistom. Siła nie musi być fizyczna. Na szczęście na takie osoby zwykle skutkuje pokazanie, że nie mogą robić tego, co im się podoba.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: