logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Odpadnięcie od łaski, co teraz?
Autor: Marcin (---.fiberlink.pl)
Data:   2021-08-21 14:53

Witam.

Co z człowiekiem który odpadł od łaski, który sam do takiego stanu się doprowadził poprzez złe decyzje, a teraz żyje, funkcjonuje z łaski innych? Pozdrawiam

 Re: Odpadnięcie od łaski, co teraz?
Autor: Ona (---.146.165.177.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-08-21 15:08

Człowiek taki idzie do spowiedzi, mówi o tych złych decyzjach i prosi o przebaczenie. Po usłyszeniu "i ja odpuszczam Tobie grzechy..." wraca do stanu łaski uświęcającej

 Re: Odpadnięcie od łaski, co teraz?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-08-21 15:20

Nie rozumiem niestety, co to znaczy, że ktoś "odpadł od łaski" (pewnie Bożej) i "żyje z łaski innych" (inni mu pomagają?). Mógłbyś jaśniej?
Zdaje się przy okazji, że używasz nie katolickiej, lecz protestanckiej frazeologii, mi to akurat nie pomaga w zrozumieniu, stąd moja prośba o dopowiedzenie.
Jeśli "odpadł od łaski" znaczy po prostu: utracił stan łaski uświęcającej, czyli zgrzeszył, to jest droga jasna: nawrócenie, spowiedź.

 Re: Odpadnięcie od łaski, co teraz?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-08-21 15:58

Zasadnicze pytanie: masz nerwicę? Jeśli nie pozwól, że zadam drugie, pomocnicze: od kogo to usłyszałeś? Katując się psychicznie, poprzez wmawianie sobie nieprawdy (o "odpadnięciu", w Twoim mniemaniu chyba nieodwołalnym, od łaski Bożej) na pewno nie poczujesz się lepiej. Nie ma takich grzechów, których Pan Bóg nie odpuści, jeśli tylko człowiek Mu na to pozwoli i sam będzie tego chciał.

 Re: Odpadnięcie od łaski, co teraz?
Autor: Marcin (---.fiberlink.pl)
Data:   2021-08-21 16:09

,,Jest bowiem rzeczą niemożliwą, żeby tych – którzy raz zostali oświeceni i zakosztowali daru niebiańskiego, i stali się uczestnikami Ducha Świętego, i zakosztowali Słowa Bożego, że jest dobre oraz cudownych mocy wieku przyszłego – gdy odpadli, powtórnie odnowić i przywieść do pokuty, ponieważ oni sami ponownie krzyżują Syna Bożego i wystawiają go na urągowisko."– Hebr. 6:4-6

Tak, Bożej. Dokładnie, inni mu pomagają. W towarzystwie innych ludzi w szczególności takich dojrzalszych, moze w wierze, w Duchu, ale i w latach, jak to odbiera, dostaje od nich pomoc, mimo że nie zawsze jej potrzebuje (Tak wewnętrznie, jak są jakieś burze itp.). Tak jakby na zapas. Nie wiem, może to dziwne brzmi ale tak się dzieje. Inni poznają w jakimś stopniu jego stan jak by był wręcz nagi.

Tak zgrzeszył, bardzo, i obawia się że nie do końca należy do Boga, sa wątpliwości jakiego jest ducha.... oby tak było że nawrócenie, prawdziwie będzie jego udziałem.

 Re: Odpadnięcie od łaski, co teraz?
Autor: Marcin (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-08-21 18:28

Mateusz, czy mam nerwice nie wiem, może trochę natręctw się pojawia, w szczególności między ludźmi. Usłyszałem to w Słowie. Obym tego chciał.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: