logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Straciłem wiarę w ludzi
Autor: zzapalkamid (---.centertel.pl)
Data:   2021-09-19 10:28

Ubecy, ktorzy kilkadziesiąt lat temu bili i torturowali opozycjonistów antykomunistycznych tez się dzisiaj zestarzeli. Niektorzy do niedawna pobierali wysokie emerytury, uważając za naturalne, że im się należy.

Starszy nie oznacza z automatu "godzien zaufania". Nigdy tak nie było. Przez przypadek uwierzyłeś w pewien mit. A jedyne, w co trzeba wierzyć, to w Boga i w Kościół. Zarówno wśród starych, jak i wśród młodych znajdziesz tak uczciwych, jak i nielojalnych. Niektorych - ze względu na doświadczenie i mądrość zyciową - możesz uważać za autorytet. Ale mądrosc zyciowa i doświadczenie są dzisiaj często niezależne od wieku.

Trzydziestolatek, ktory od dzieciństwa chorował na raka i choroba ta zbliżyła go do Boga i ludzi, ma więcej zyciowej mądrości, niż starzec, ktory od mlodosci pławil się w luksusach i nie zna innego losu.

Księża też są różni. Trzeba wierzyć w to, co głosi Kościół. A Kościół głosi, ze kazdy bez wyjątku kapłan, niezależnie od kondycji swojej duszy, ma moc odpuszczania grzechów i konsekrowania hostii i wina. Nie glosi Kosciol natomiast mitów, skądinad żywych wśród niektórych ludzi, ze każdy, kto w wyniku święceń otrzymał moc sprawowania Sakramentow, bedzie zawsze i we wszystkim uczciwy. To na prawde dwie różne sprawy. Kapłan to człowiek. A ludzie grzeszą.

 Tematy Autor  Data
 Straciłem wiarę w ludzi nowy Kacper (18+) 
  Re: Straciłem wiarę w ludzi nowy Halina 
  Re: Straciłem wiarę w ludzi nowy Mateusz 
  Re: Straciłem wiarę w ludzi nowy Sylwester 
  Re: Straciłem wiarę w ludzi nowy zzapalkamid 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: