logo
Wtorek, 17 maja 2022
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 Emerytowani sąsiedzi - wulagarny osiedlowy monitoring.
Autor: Kacper (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2022-01-19 21:02

Witam,
Mam trochę problem, z najbliższymi sąsiadami. To ludzie bardzo pomocni, ale... obydwoje siedzą na emeryturze i bezustannie patrzą tylko w okno, kto, gdzie, z kim, jak itd. Po prostu osiedlowy monitoring. Gdy przyjdę do nich czasem na herbatę, czy po pomoc (mają słuchacza) opowiadają takie głupoty, że w głowie się nie mieści, wszystko im przeszkadza, z każdego się oni (sąsiedzi) wyśmieją, a oni to jedyny ideał. Sąsiad, gdy przyjdę do nich o niczym innym nie mówi tylko o seksie (on używa innych słów, bardziej wulgarnych). Nie lubię tego słuchać, bo mnie to denerwuje. Boję się mu zwrócić uwagę. Jedynie ich córki są względnie normalne. Co zrobić z takimi sąsiadami? Co zrobić z tą sytuacją i z rozmowami o seksie (bo tych rozmów jest za dużo i są zbyt wulgarne).
Pozdrawiam i dziękuję.

 Re: Emerytowani sąsiedzi - wulagarny osiedlowy monitoring.
Autor: Gośka (---.centertel.pl)
Data:   2022-01-29 18:57

To starsi ludzie, więc ich już nie zmienisz. Najprostszym wyborem byłoby uciąć te wizyty - bo na tych ludzi nic nie poradzisz, a tak to przestaniesz tego słuchać.
A jeśli musisz, czy tam chcesz, składać im wizyty, to albo staraj się wykręcić od rozmów o tym, albo też daj im do zrozumienia, że nie chcesz już rozmawiać nt. sąsiadów. Powiedz, że masz dość tego tematu, nie interesuje cię to już, bo cię to tylko denerwuje (na takim stwierdzeniu najlepiej poprzestać, bez dłuższych uzasadnień, bo z tym trudno dyskutować) i wolisz o czym innym rozmawiać. Jak tak parę razy to powtórzysz, to powinni przestać ciągle o tym mówić.

 Re: Emerytowani sąsiedzi - wulagarny osiedlowy monitoring.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2022-01-29 20:52

Kacper,

A może Ty zaczniesz swoje opowiastki o codziennym życiu. Przecież na pewno masz jakieś swoje tematy bardzo ciekawe. Może o roślinach, zwierzątkach, przeczytanej książce, nawet o filmie. Spróbuj ich zainteresować swoimi poglądami na życie, a na pewno takie masz. Jeżeli będą ziewać, to podziękuj za wysłuchanie twojego monologu i udaj się do domu. Przemyśl propozycję, nie jest taka zła.

Pozdrawiam

 Re: Emerytowani sąsiedzi - wulagarny osiedlowy monitoring.
Autor: chłopina (---.centertel.pl)
Data:   2022-01-30 22:39

Zmieniaj temat, wypytuj np. co jedli i nawijaj o jedzeniu. Przynoś też własne opowieści.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: