logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Oz 6,1. Czy Bóg może zranić?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2022-06-28 00:04

Wydaje mi się, że bezpośredni przykład tego, że Bóg może zranić człowieka znajduje się we fragmencie "Walka Jakuba z aniołem"


Walka Jakuba z aniołem Rdz 32:

25 Gdy zaś wrócił i został sam jeden, ktoś zmagał się z nim aż do wschodu jutrzenki,
26 a widząc, że nie może go pokonać, dotknął jego stawu biodrowego i wywichnął Jakubowi ten staw podczas zmagania się z nim.
27 A wreszcie rzekł: «Puść mnie, bo już wschodzi zorza!» Jakub odpowiedział: «Nie puszczę cię, dopóki mi nie pobłogosławisz!»
28 Wtedy tamten go zapytał: «Jakie masz imię?» On zaś rzekł: «Jakub».
29 Powiedział: «Odtąd nie będziesz się zwał Jakub, lecz Izrael, bo walczyłeś z Bogiem i z ludźmi, i zwyciężyłeś».
30 Potem Jakub rzekł: «Powiedz mi, proszę, jakie jest Twe imię?» Ale on odpowiedział: «Czemu pytasz mnie o imię?» - i pobłogosławił go na owym miejscu.
31 Jakub dał temu miejscu nazwę Penuel, mówiąc: «Mimo że widziałem Boga twarzą w twarz, jednak ocaliłem me życie».
32 Słońce już wschodziło, gdy Jakub przechodził przez Penuel, utykając na nogę.
33 Dlatego Izraelici nie jadają po dzień dzisiejszy ścięgna, które jest w stawie biodrowym, gdyż Jakub został porażony w staw biodrowy, w to właśnie ścięgno.


Zranienie to wiąże się z otrzymaniem błogosławieństwa Boga. Wydaje mi się zwichnięcie biodra w stawie symbolizuje wyrzeczenie opierania się w życiu na własnych siłach. Nie jest łatwo prawdziwie zaufać Bogu, a czasami zanim człowiek do tego dojrzeje, wręcz śmierć musi zajrzeć mu w oczy.

 Tematy Autor  Data
 Oz 6,1. Czy Bóg może zranić? nowy Joanna 
  Re: Oz 6,1. Czy Bóg może zranić? nowy Aneta 
  Re: Oz 6,1. Czy Bóg może zranić? nowy Marek Piotrowski 
  Re: Oz 6,1. Czy Bóg może zranić? nowy Danusia 
  Re: Oz 6,1. Czy Bóg może zranić? nowy nowy 
  Re: Oz 6,1. Czy Bóg może zranić? nowy B. 
  Re: Oz 6,1. Czy Bóg może zranić? nowy Adamus 
  Re: Oz 6,1. Czy Bóg może zranić? nowy Xyz 
  Re: Oz 6,1. Czy Bóg może zranić? nowy nowy 
  Re: Oz 6,1. Czy Bóg może zranić? nowy Joanna 
  Re: Oz 6,1. Czy Bóg może zranić? nowy nowy 
  Re: Oz 6,1. Czy Bóg może zranić? nowy Anna 
  Re: Oz 6,1. Czy Bóg może zranić? nowy G_JP 
  Re: Oz 6,1. Czy Bóg może zranić? nowy Danusia 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: