logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak mam się porządnie nawrócić?
Autor: Kacper (24 l.) (---.centertel.pl)
Data:   2023-01-12 01:48

Potrzebuję modlitwy i porady. Urodziłem się w ciężkiej rodzinie. Ojciec pił, bil mamę ogólnie nas zniszczył psychicznie wszystkich ale nie o to chodzi. Ja odkąd byłem nastolatkiem odwróciłem się od Boga moze i przez ta sytuacje rodzinna. Od około 2 lat staram się modlić codziennie, rozmawiam z bogiem praktycznie codziennie. Dużo ludziom zniszczylem, kradłem i w ogóle źle się zachowywałem. Nie wiem jak zliczyć te wszystkie szkody jak to wszystko naprawic.
Czuję że to wszystko muszę naprawic. Było tego dużo i sam się w tym wszystkim gubię. Ile komu ukradłem, na jakie straty zniszczylem komuś rzeczy. Zbieram się już do tej spowiedzi od 4 mies i cały czas coś mi się przypomina. Mam straszne wyrzuty sumienia co do tego wszystkiego. Nie wiem czy w ogóle mi się to uda wszystko naprawić. Ostatnio mi poumierali bliscy i to już w ogóle mnie dobiło. Chcę być z Bogiem ale mam tyle wątpliwości co do moich grzechów. Nie pamiętam dokładnie ile mogłem ukraść, ile zniszczyć. Mam straszny mętlik w głowie ale cały czas chce żyć z Bogiem. Jak mam się zbliżyć do Boga po tym wszystkim? Chcę być z Bogiem. Mam już dość tych wątpliwości, tych grzechów, tego dawnego życia. Ale czuję że dalej jestem daleko od Boga i nie wiem jak się zbliżyć. Teraz mam 24 lata i naprawdę od kilku lat się zmieniło moje życie. Nie chodzę do kościoła bo jestem pełny jakiś dziwnych niepewności, boję się tych wszystkich grzechów. Cały czas robię ten rachunek sumienia i juz nie mam sily. Tracę już sens bez Boga. Jak mam się porządnie nawrócić z tymi wszystkimi wątpliwościami? Jestem strasznie zagubiony w tym wszystkim. Jak sobie z tym wszystkim poradzic? Proszę o modlitwę i jakas doradę w tej sytuacji.
Szczęść Boże

 Re: Jak mam się porządnie nawrócić?
Autor: Aneta (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2023-01-12 09:13

Zwróć uwagę, że dobry łotr na krzyżu nie podliczał swoich zbrodni (ukrzyżowanie raczej nie było karą za drobną kradzież kieszonkową), tylko po prostu zwrócił się do Jezusa. Spróbuj zrobić tak samo. Powtarzaj też sobie hasło Św. Michała Archanioła "Któż jak Bóg?!". Bóg przewyższa wszystkich we wszystkim. Jego zdolność przebaczenia przewyższa naszą zdolność grzeszenia, to diabeł próbuje nam wmówić, że Bóg może być niezdolny do przebaczenia tego czy tamtego grzechu. To tylko my bywamy niezdolni do przyjęcia jego przebaczenia. Jak to zmienić? Przede wszystkim nie odwlekaj już dłużej spowiedzi. Poproś swojego anioła stróża o pomoc przy tym sakramencie, on się bardzo ucieszy i pomoże Ci. Powiedz szczerze spowiednikowi to, co napisałeś na tym forum i przyjmij z pokorą to, co on Ci powie, nawet gdyby było to dla Ciebie bardzo bolesne. Najlepiej byłoby umówić się na spowiedź w czasie, kiedy kapłan nie będzie się śpieszył (np. do odprawiania Eucharystii), bo coś czuję, że Twoja spowiedź może chwilę potrwać. Poproś też o modlitwę w Twojej intencji. Wiele zgromadzeń zakonnych przyjmuje intencje do modlitwy na swoich stronach internetowych. Może warto też skorzystać ze wsparcia jakiejś grupy? Nie jesteś sam, Kościół każdego dnia modli się za grzeszników (czyli za nas wszystkich). Może warto dołączyć do tej modlitwy? Może spróbuj odmawiać Liturgię Godzin (dostępna w internecie i w aplikacji na smartfon). No i przede wszystkim różaniec. Ma potężną moc w walce z diabłem i grzechem. Pamiętaj też, że nawrócenie nie jest jednorazowym aktem, ale procesem na całe życie, jego zakończeniem jest zbawienie. Koniecznie przeczytaj też 15 rozdział Ewangelii św. Łukasza. Powodzenia, niech Cię Bóg prowadzi.

 Re: Jak mam się porządnie nawrócić?
Autor: Simona (91.236.86.---)
Data:   2023-01-12 11:03

Cześć,
Mam tyle lat co Ty i często miałam wątpliwości co do wiary. W szkole nie chodziłam na lekcje religii i byłam nastawiona na 'nie' na wszystko co związane z Kościołem i Bogiem. Z kwestią czasu i wieczornej rozmowy z Bogiem zaczęłam rozumieć jak zawistna i zła byłam dla ludzi wokół siebie. Nie chciałam być takim człowiekiem, chciałam się zmienić i chcę się zmienić każdego dnia. Będę mieć Cię z swoich modlitwach aby pomimo Twoich wątpliwości trwaj w wierzę i bądź lepszym człowiekem. Może małymi kroczkami poprzez czytanie Pisma Świętego, zrobić porządny rachunek sumienia i iść do spowiedzi, może wtedy duszy będzie lżej. Wszystkiego dobrego.
Simona

 Re: Jak mam się porządnie nawrócić?
Autor: patrycja (---.29.118.164.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2023-01-12 13:46

Nie bez powodu Eucharystia jest nazywana centrum życia chrześcijan. Oczywiście modlitwa, rozmowa z Bogiem, jest ważna. Ale bez jakiegoś kierownictwa duchowego (klik) samemu będzie Ci trudno wejść na drogę wiary. Wiem bo przez kilka lat w ten sposób szukałam Boga przez modlitwę, chodzenie na różne nabożeństwa np. różaniec, słuchanie nagrań dostępnych w sieci, to wszystko było dobre. Jednak dziś wiem, że gdybym od razu zaczęła przyjmować sakramenty to tak jakby porównać jazdę po polnej drodze i po autostradzie. Dlatego polecam Ci spowiedź. Nieważne czy podasz dokładną liczbę grzechów lekkich, często to niemożliwe. Ważne aby zrobić rachunek sumienia (klik) i wyznać co się pamięta. Musisz zaufać w miłosierdzie Boga, który odpuszcza nam grzechy gdy widzi żal za grzechy.

 Re: Jak mam się porządnie nawrócić?
Autor: Patrycja (---.21.58.114.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2023-01-13 21:45

Nad czym tu sie zastanawiac i uzalac nad soba jak calineczka? Biec do spowiedzi i korzystać z niej tyle razy ile trzeba. Spiesz sie bo czas ucieka. Badz mezczyzna wiary i nie kombinuj. Jaki jestes? Goracy czy zimny? Chyba raczej cieply a Bog lubi ludzi zdecydowanych i konkretnych. Do dziela kolego. Nie tkwij w przeslosci bo jej juz nie ma.

 Re: Jak mam się porządnie nawrócić?
Autor: H. (---.chello.pl)
Data:   2023-01-15 23:58

Przeczytaj może książkę "Nie jesteś skazany", wydana w RTCK (klik). Napisał ją człowiek, który siedział 12 lat w więzieniu, a teraz wiedzie szczęśliwe życie "po Bożemu". Może znajdziesz tam jakąś inspiracje. Bo można wyjść z jeszcze większych dołków, jak widać 🙂 Powodzenia.

 Re: Jak mam się porządnie nawrócić?
Autor: Czeneke (107.122.157.---)
Data:   2023-02-23 12:52

Kościół ma receptę, Sakrament Pojednania (żal za grzechy, spowiedź, postanowienie poprawy, zadośćuczynienie). Chciałabym mieć tyle lat co ty i moc zacząć wszystko od nowa :) Codziennie pracuj nad sobą nad swoimi cnotami, chodź na Eucharystie. Twoje grzechy to nie Ty i nie powinny definiować relacji z Bogiem. Pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: