logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Czy dawac datki zebrakom pod kosciolem?
Autor: Ika (---.wolow.sdi.tpnet.pl)
Data:   2004-03-15 00:13

Witaj Justyno!
Jezus widział nędzę ludu,współczuł i pomagał.My powinniśmy rozumieć i dzielić się.Przede wszystkim powinniśmy nauczyć się widzieć:widzieć i słuchać,aby zrozumieć i współczućJakże bezsilna jest jednostka wobec zamieszanej sytuacji gospodarczej wspólczesnego świata!Bogaci stają się coraz bogatsi, biedni stają się biedniejsi-takie są prawa współczesnej ekonomii...
Dzielenie się oznacza nadzieję i radość,jest sprawą serca i sprawą miłości.Powinniśmy umieć się dzielić,każdy według swoich możliwości,zawsze w świadomości,iż to co czyni się dla ubogich,czyni się dla Pana.

"Niech oko twoje nie będzie skąpe w czynieniu jałomużny.
Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka,a nie odwróci się od ciebie oblicze Boga.
Będziesz miał mało-daj mniej,ale nie wzbraniaj się dawać nawet z niewielkiej własności.Tak zaskarbisz sobie wielkie dobra na dzień potrzeby..."
Tb 4,7-9

Dzialog z aniołem: Idż połam z potrzebującym chleb miłości,ponieważ dawanie jest życiem-powiedział anioł;lecz czy ja muszę dawać wciąż i wciąż,nigdy nie przestając?O,nie-powiedział anioł-bądż uczciwy wstosunku dosiebie i przestań dawać wtedy,gdy Bóg przestanie dawać tobie.
Pozdrawiam
Ika

 Tematy Autor  Data
 Czy dawac datki zebrakom pod kosciolem? nowy Justyna 
  Re: Czy dawac datki zebrakom pod kosciolem? nowy A.D. 
  Re: Czy dawac datki zebrakom pod kosciolem? nowy Pax 
  Re: Czy dawac datki zebrakom pod kosciolem? nowy Agatonika 
  Re: Czy dawac datki zebrakom pod kosciolem? nowy Ika 
  Re: Czy dawac datki zebrakom pod kosciolem? nowy Lili 
  Re: Czy dawac datki zebrakom pod kosciolem? nowy Jan 
  Re: Czy dawac datki zebrakom pod kosciolem? nowy paskalina 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: