logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Czy dawac datki zebrakom pod kosciolem?
Autor: Jan (---.proxy.aol.com)
Data:   2004-03-15 10:27

Szczesc Boze !
Pytanie niby jasne i proste, ale z odpowiedzia bedzie juz gorzej... Osobiscie podchodze do kwestii datkow dosyc ostroznie. Jeszcze kilkanascie lat temu nie noglem przejsc obojetnie obok wyciagnietej dloni, ale na skutek zlych doswiadczen, udzielam datkow selektywnie. Nie ma szans na datek pijaczek, ktory zbiera na wino marki wino. Nie dawalem i nie daje kobietom rumunskim z dziecmi na reku, gdyz wiadomo o "mafijnosci" tego procederu. Z zebrzacymi dziecmi wyglada to roznie. Jezeli dziecko prosi o zlotowke na bulke, to zazwyczaj proponuje mu kupno czegos do jedzenia. Niestety, przewaznie interesuje ich tylko gotowka i odmawiaja przyjecia datku w naturze. Wowczas nie daje nic, bo jego intencja byla nieczysta. Nie wiem, czy nie pojdzie za chwile do sklepu i nie kupi papierosow lub alkoholu? Kilka lat temu spedzilem tygodniowy urlop w przepieknym Toruniu. Codziennie rano chadzalem do ogrodka-kawiarenki na rynku, na poranna kawe i prasowke. Juz pierwszego dnia podszedl do mnie chlopczyk i poprosil; "prosze pana, jestem glodny, niech pan mi da zlotowke". Zaproponowalem, zeby sie dosiadl i zjadl sniadanie ze mna, na co ochoczo przystal. Boze, jak on lapczywie jadl, byl tak wyglodzony, ze balem sie o jego zdrowie. Na drugi dzien umowilismy sie w "starym" miejscu i rozmawialismy o jego rodzinie. Swojego ojca widywal sporadycznie, tylko w przerwach pomiedzy wyrokami, a matka-alkoholiczka nim sie nie interesowala. Rodzenstwa nie posiadal, wiec zyl ulica i tym co ulica mu dala. Przez caly tydzien wspolnie jadalismy sniadania, pokazywal mi niektorych zebrakow, ze ten to pijak, ten zlodziej, a ten ma chorego brata... Dlugo jeszcze po powrocie do domu myslalem o tym chlopcu, ktorego potrzeby byly nieklamane i prawdziwe. Wydalem na niego ok. 100 zlotych, ale te pieniadze nie byly w stanie uspokoic mojego sumienia. Czy sumienie ma w ogole wymierna wartosc...?
Pozdrawiam serdecznie - Jan

 Tematy Autor  Data
 Czy dawac datki zebrakom pod kosciolem? nowy Justyna 
  Re: Czy dawac datki zebrakom pod kosciolem? nowy A.D. 
  Re: Czy dawac datki zebrakom pod kosciolem? nowy Pax 
  Re: Czy dawac datki zebrakom pod kosciolem? nowy Agatonika 
  Re: Czy dawac datki zebrakom pod kosciolem? nowy Ika 
  Re: Czy dawac datki zebrakom pod kosciolem? nowy Lili 
  Re: Czy dawac datki zebrakom pod kosciolem? nowy Jan 
  Re: Czy dawac datki zebrakom pod kosciolem? nowy paskalina 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: