logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Czy są grzechy, które mogą nigdy nie zostać odpuszczone?
Autor: ofca (---.skrzyszow.org)
Data:   2005-05-22 23:47

Za grzech niebrzebaczalny uważa się grzeszenie przeciwko Duchowi Świętemu. Wyróżnia się chyba 6 grzechów przeciwko Duchowi. Ale z góry zaznaczam, że to nie jest tak, że raz popełnię ten grzech i koniec, potępienie. Problem polega na tym, że te grzechy mają to do siebie, że zamykają nas na działanie Ducha Świętego, Tego, który <<przekonuje o grzechu>>, prowadzi do skruchy...
Grzechem nieprzebaczalnym jest więc tylko zamknięcie się na Bożą łaskę, niechęć uzyskania przebaczenia...A do takiej postawy prowadzi nas stałe zagłuszanie głosu sumienia, głosu Ducha Świętego i popełnianie grzechów przeciwko Niemu...

Pan Jezus powiedział s. Faustynie:
,,Miłość i miłosierdzie moje nie zna granic.” (Dz718)

,,(...)Pragnę zaufania od swych stworzeń, zachęcaj dusze do wielkiej ufności w niezgłębione miłosierdzie moje. Niechaj się nie lęka zbliżyć do mnie dusza słaba, grzeszna, a choćby miała więcej grzechów niż piasku na ziemi, utonie wszystko w otchłani miłosierdzia mojego”
(Dz1059)

,,(...)pomimo nędzy, jaką jesteś, łączę się z tobą i odbieram ci nędzę twoją , a daję ci miłosierdzie moje; w każdej duszy dokonywam dzieła miłosierdzia, a im większy grzesznik, tym ma większe prawa do miłosierdzia mojego. Nad każdym dziełem rąk moich jest utwierdzone miłosierdzie moje. Kto ufa miłosierdziu mojemu, nie zginie, bo wszystkie sprawy jego moimi są, a nieprzyjaciele rozbiją się u stóp podnóżka mojego.” (Dz723)

,,Większe jest miłosierdzie moje, aniżeli grzechy twoje i świata całego"

Zajrzyj koniecznie: http://faustyna.pl.w.interia.pl/

 Tematy Autor  Data
 Czy są grzechy, które mogą nigdy nie zostać odpuszczone? nowy Krzysiek 
  Re: Czy są grzechy, które mogą nigdy nie zostać odpuszczone? nowy Barbara 
  Re: Czy są grzechy, które mogą nigdy nie zostać odpuszczone? nowy Krzysiek 
  Re: Czy są grzechy, które mogą nigdy nie zostać odpuszczone? nowy Sannyah 
  Re: Czy są grzechy, które mogą nigdy nie zostać odpuszczone? nowy Bogna 
  Re: Czy są grzechy, które mogą nigdy nie zostać odpuszczone? nowy Bogna 
  Re: Czy są grzechy, które mogą nigdy nie zostać odpuszczone? nowy kosa 
  Re: Czy są grzechy, które mogą nigdy nie zostać odpuszczone? nowy ofca 
  Re: Czy są grzechy, które mogą nigdy nie zostać odpuszczone? nowy Patrycja 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: