logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co z choroba która jest skutkiem grzechu?
Autor: sonia20 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-20 10:25

Chciałabm się zapytac jak czlowiek ma dalej żyć kiedy wie, ze jego nieuleczalna choroba jest skutkiem grzechu. Ma ciągle sie obwiniać za to i do końca życia ma bć sam, pokutować za swoją głupotę. Cz w ogóle taki człowiek może starać sie o miłość drugiej osoby wiedząc, ze dar płciowości został naruszony i jest sie tzw. uszkodzonym prezentem. Kiedy np. nie jest sie zdolnym do współżycia, urodzenia dziecka. To czy Bóg może dać takiej osobie drugie powolanie i czy w ogole taka osoba jest kochana przez Boga. Bo jest napisane, ze kto zniszczy świątynię bożą tego zniszczy Bóg. A swiątynia my jesteśmy, nasze ciała. Więc jak ja mam siebie traktować jeżeli już mam problem nieuleczalnej choroby, która jest skutkiem mojego grzechu i głupoty.

 Re: Co z choroba która jest skutkiem grzechu?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2006-09-20 14:08

Po pierwsze nie cytuj Pisma Świętego wybiórczo (czytaj całe).
Po drugie nie marnuj daru życia, który dostałaś.
Fakt, życie Ci się nieprawdopodobnie skomplikowało, ale to nie oznacza, że nie może być twórcze. Bóg nie ma jakiegoś wyizolowanego planu dla Twojego życia i ponieważ zawiodłaś, to już po wszystkim. Bóg jest Bogiem, a to oznacza, że stoją przed Tobą większe wyzwania (masz trudniejszą drogę do świętości i szczęśliwego życia). Ale - kto Ci powiedział, że świętość i szczęście nie są dla Ciebie? Otwórz trochę szerzej oczy. Bóg nie oczekuje od Ciebie rozpaczy, tylko tego, że po uznaniu własnej winy (bardzo dobrze lekcję odrobiłaś), z Jego pomocą sprostasz nowemu wyzwaniu. Przed Tobą wieczność.

 Re: Co z choroba która jest skutkiem grzechu?
Autor: Pax (---.such.nat.hnet.pl)
Data:   2006-09-20 14:12

Trzeba zacząć od przebaczenia sobie i to przez modlitwę i pracę nad sobą, przebaczenie jest aktem woli a nie uczuciem. Bo jeślbędziesz kumulować, pielęgnować w sobie nienawiść do siebie z powodu grzechu, który Bóg już przebaczył, to raczej na zdrowie to nie wyjdzie. A z każdej nawet nieuleczalnej po ludzku choroby, może uzdrowić Bóg swoją moca i miłością. Zainteresuj się np. Mszami o uzdrowienie. To nie ma nic wspólnego z szarlatanerią, magią ani pseudouzdrowicielami, ale z żywą wiarą w miłość Jezusa, których kocha swój lud i go pielęgnuje, troszczy się i leczy.

 Re: Co z choroba która jest skutkiem grzechu?
Autor: Marcin (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-20 14:15

Pokój Tobie
Najważniejsza odpowiedź - każda osoba bez wyjątku jest miłowana przez Boga, tego faktu nic, ani nikt zmienić nie może.
Nie, nie trzeba się obwiniać, jeśli oddałaś Bogu ten grzech w Sakramencie Pokuty i Pojednania to już nikt nigdy nie może Cię za ten grzech obwinić, bo Twoja wina została zmazana. Konsekwencje grzechu to trochę inna sprawa, one pozostają.
Czasem niestety jest tak, że z "cegieł" naszego życia, które dał nam Bóg pozostają tylko ułomki, ale Bóg mówi - nie martw się zrobimy z tego tłuczeń na którym pobudujemy co innego.
Potraktuj konsekwencje grzechu jako swój krzyż, krzyż który może wydawać się przekleństwem, ale tak naprawdę może stać się drogą Twojego zbawienia.
Widzisz, czasem wydaje się nam, że nasza historia jest przeklęta, ale Bóg i tylko Bóg czyni ją błogosławioną.
Siebie masz traktować tak jak traktuje Cię Bóg - z miłością. Masz prawo poszukiwać milości drugiego człowieka tak jak każdy inny człowiek i tego prawa nikt Tobie nie może odebrać.
Pamiętaj, jeśli trwasz w jedności z Bogiem, On bez względu na Twoją przeszłość będzie Cię prowadził najlepszą z możliwych dróg. Do zbawienia.
Marcin

 Re: Co z choroba która jest skutkiem grzechu?
Autor: bajka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-20 14:36

Przypomnij sobie tu, nieważne, czy to twój był post, czy nie.
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=131898&t=131898

To jeśli chodzi o to, czy Bóg dalej kocha. Tu pada jeszcze inny problem: oprócz choroby jako skutku grzechu, pytasz i o ludzką miłość. Trudna odpowiedź bez szczegółów. Nazwanie siebie "uszkodzonym prezentem" jest piękna, ale niekonkretna. Możesz po prostu nie być już dziewicą, a możesz też mieć AIDS. To duża różnica. Co to znaczy: "Kiedy np. nie jest sie zdolnym do współżycia, urodzenia dziecka". Sama niezdolność do urodzenia dziecka, nie przekreśla planów małżeńskich (oczywiście, jeślimąż będzie o tym wcześnie, przed ślubem wiedział). Ale niezdolność do współżycia? Podstawowa przyczyna stwierdzenia nieważności małżeństwa. Czy któryś mężczyzna zgodzi się na to? Szczerze wątpię. Jesteś pewna tego, co piszesz?

Piszesz całkiem anonimowo, więc w zasadzie mogłabyś podać więcej szczegółów. Albo na forum, albo na maila - choć wtedy troszkę się odkrywasz (ale co to za problem zrobić sobie choćby jednorazowo użyteczny nowy adres?).

Ale cokolwiek się dzieje, Bóg cię nie odrzuca. Można żyć w samotności i dać światu naprawdę wiele. I przyjąć swoją samotność jako wynagrodzenie za grzechy. Uwierz, że Bóg cię dalej kocha...

 Re: Co z choroba która jest skutkiem grzechu?
Autor: Piotrek (---.gdynia.mm.pl)
Data:   2006-09-20 15:08

Jeżeli z całego serca żałujesz swego uczynku, Bóg ci wybaczy. Teraz powinnaś sama sobie wybaczyć, ten grzech. Nic w życiu nie dzieje się przypadkiem, coś zawsze musi miec swój początek musi być akcja by mogła nastąpić reakcja. Można by posunąć się do interpretacji, że Bóg zsyłając na ciebie chorobe, chciał ci ukazać pare rzeczy.

Jak powinnaś siebie traktować? Pogodzić się z tym, wybaczyć sobie, zadość uczynić Bogu i bliźnim i podnieść się z tego. Każdy człowiek grzeszy, jednak to co cechowało świętych to to, iż potrafili się z tego podnosić jeszcze silniejsi. Potrafili mimo przeciwności losu tym bardziej kochać Boga i bliźnich.

Zaufaj Panu już dziś :)

 Re: Co z choroba która jest skutkiem grzechu?
Autor: oaza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-20 15:20

Jest wiele drog do realiacji Boskiego planu- nie tylko małżeństwo i rodzenie dzieci. Jeśli z jakiegoś powodu ta funkcja jest zaburzona to nie znaczy że masz obowiązek czuć się odrzucona przez Boga. Nawet nie masz prawa tak mysleć. Tylko w Starym Testamencie kobiety bezdzietne były piętnowane. Dzisiaj można myśleć o adopcji, o pracy z dziecmi w róznych jednostkach typu domy opieki, szpitale, szkoły, przedszkola. Jeśli choroba jest zakaźna, to rzecz jasna trzeba przestrzegac określonych zasad, by nie szkodzić innym. Ale przede wszystkim mozna i należy się zastanowić jak najlepiej pomnozyć talenty dane przez Boga biorąc pod uwagę posiadane ułomności. Pamiętaj, nikt nie jest chodzącym ideałem. Zaakceptuj siebe taka jaka jestes, a Bóg da Ci siłę do dalszego życia

 Re: Co z choroba która jest skutkiem grzechu?
Autor: asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-20 15:30

Psalm 103.
Z Bogiem.

 Re: Co z choroba która jest skutkiem grzechu?
Autor: Ewa (---.hsd1.nj.comcast.net)
Data:   2006-09-20 15:56

Zastanów się, czy możesz coś zrobić, żeby przestrzec innych przed popełnieniem podobnych błędów.
Z Bogiem.

 Re: Co z choroba która jest skutkiem grzechu?
Autor: Mati (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-20 17:53

Bóg nikogo nie potępia, Ciebie też nie potępia, to tylko czyn który doprowadził Cię do nieuleczAlnej choroby jest zły. Dopóki żyjesz na tym świecie czyń pokutę i żal za swoją winę i czyń jak najwięcej dobra bo to jest twoja droga do zbawienia. Jednocześcnie nie rezygnuj z kontaktów z innymi bo po to jest drugi człowiek byś mogła być blisko niego i po to by on przy Tobie był, zwłaszcza w chwilach zwątpienia i trudności. Z Bogiem.

 Re: Co z choroba która jest skutkiem grzechu?
Autor: Chiara (---.tktelekom.pl)
Data:   2006-09-20 22:15

" Ale niezdolność do współżycia? Podstawowa przyczyna stwierdzenia nieważności małżeństwa. Czy któryś mężczyzna zgodzi się na to? Szczerze wątpię. Jesteś pewna tego, co piszesz?"

tak przy okazji - jest coś takiego jak tzw. białe małżeństwo:

"Biale malzenstwo polega na tym, ze wstepuje sie normalnie na sakramentalna droge malzenska. Roznica polega jednak na tym, ze rezygnuje sie ze wspolzycia ze wzgledu na Boga. Podobnie jak ksiadz podejmuje celibat. Znam np. malzenstwo, ktore to podjelo i teraz calym sercem oddali sie ewangelizacji. Na takie malzenstwo trzeba specjalnej zgody ze strony biskupa. Najpierw trzeba jednak znalezc ksiedza, ktory orientuje sie w tej kwestii i wspolnie cierpliwie rozpoznac, jaka jest Boza wola. Dodam tylko, ze para, ktora otrzymuje takie powolanie, raczej wspolnie bardzo mocno razem i w zupelnej jednosci czuje takie pragnienie."
nie wiem czy to w Twoim wypadku też funkcjonuje.

a każdą chorobę można uleczyć. KAŻDĄ.
"w Jego ranach jest nasze zdrowie" Iz 53,5 - Jezus przychodzi do nas ze swoją Miłością, która leczy.

i nie bój się rozmawiać z zaufanymi osobami duchownymi - to dużo daje. Niech Bóg Cię obdarzy pokojem.

 Re: Co z choroba która jest skutkiem grzechu?
Autor: wiesiek (---.61-82-r.retail.telecomitalia.it)
Data:   2006-09-20 22:52

Choroba, nie moze byc skutkiem grzechu, to znaczy nie jest czyms danym przez Boga. Moze sie zdarzyc, ze robiac cos zlego, popadniemy w problemy, ale to dlatego, naturalnie ze czegos, co jest zagrozeniem dla czlowieka.

Poza wiesz, ze Jezus powiedzial: Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników. Mk 2,17.

On Cie kocha i nie przestanie. Zawsze. I przypomina Ci o twojej godnosci, o powolaniu do swietosci, do zycia, do zmartwychwstania.

 Re: Co z choroba która jest skutkiem grzechu?
Autor: jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2006-09-21 03:26

Droga Soniu
"Bo jest napisane, ze kto zniszczy świątynię Bożą tego zniszczy Bóg. A swiątynia my jesteśmy, nasze ciała. Więc jak ja mam siebie traktować jeżeli już mam problem nieuleczalnej choroby, która jest skutkiem mojego grzechu i głupoty."

Tak, moze na potwierdzenie co przytoczyl wczoraj Wiesiek, dzisiaj w swieto Sw. Mateusza P. Jezus wlasnie tak powiedzial w Ew. sw:
Mt 9, '9 Odchodząc stamtąd, Jezus ujrzał człowieka imieniem Mateusz, siedzącego w komorze celnej, i rzekł do niego: "Pójdź za Mną!" On wstał i poszedł za Nim. 10 Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. 11 Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: "Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?" 12 On usłyszawszy to, rzekł: "Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. 13 Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników".

Sw Mateusz nazwal sie w Ewangelii celnikiem i chyba grzesznikiem, ale po wezwaniu "Pójdź za Mną!" chyba zmienil swoje zycie diametralnie.
Jurek

 Re: Co z choroba która jest skutkiem grzechu?
Autor: J. Sparrow (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-21 11:58

Droga Soniu.
Pan Bog kocha wszystkich bez wyjatku. On Ci juz wybaczyl, tym bardziej, ze zalujesz tego co zrobilas. Tak jak rodzice wspieraja swoje dzieci, tak Bog nie opuszcza ich nawet gdy upadna.
"Chodźcie i spór ze Mną wiedźcie! - mówi Pan. Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; choćby czerwone jak purpura, staną się jak wełna" Iz 1,18.
Mozesz zaczac nowe zycie z Bogiem. Zaufaj Mu a na pewno obdarzy Cie wieloma laskami. Modl sie nawet o uzdrowienie- i wierz mi - Bog jest zawsze z Tymi, ktorzy ufaja Mu jak dzieci :))
Pozdrawiam
J.S.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: