logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy częsta spowiedź jest dobra?
Autor: biedronka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-05-24 19:20

Czy częsta spowiedź jest dobra? ostatnio dość często przystępuję do sakramentu spowiedzi (czasem nawet co tydzień). bo z jednej srtony to chyba dobrze że chcę sie zjednoczyć z Bogiem przeprosić Go i być bliżej Niego. I np. papież Jan Paweł II tez spowiadał się co tydzień. a z drugiej strony taka częsta spowiedź świadczy o tym że nie potrafię zerwać z grzechem na dłuższy czas. Czyli coś jest chyba z tym nie tak? Bo wsumie to ostatnio nie spowiadam się z cięzkich grzechów tylko z tych lekkich ale w duszy odczuwam taki ciężar i smutek i tak żałuję, że obraziłam Boga tymi lekkimi bo lekkimi ale grzechami. odczuwam potrzebę spowiedzi i zrzucenia z siebie moich nieprawości. Potrzebuję spotkać się z Bogiem poprzez pokutę . Ale czy to dobrze że aż tak często? prosze pomózcie bo już sie w tym wszystkim gubie. I zgory serdeczne dzięki za odpowiedzi

 Re: Czy częsta spowiedź jest dobra?
Autor: Verba Docent (---.eranet.pl)
Data:   2007-05-24 20:08

W zasadzie nie powinno to być problemem.
Na wszelki wypadek radzę spytać się spowiednika.

 Re: Czy częsta spowiedź jest dobra?
Autor: Aga (---.c29.msk.pl)
Data:   2007-05-24 20:18

Z własnego doświadczenia wiem, że nie jest tak do konca dobra. Sama niedawno miałam taki dylemat. Spowiadałam się przez długi okres czasu co tydzień i później we wszystkim widziałam grzech. Coś dziwnego stało się z moim sumieniem. Na szczęście ktoś mnie uświadomił. Najbezpieczniej jest tak co 2 albo 3 tygodnie. Pozdrawiam.

 Re: Czy częsta spowiedź jest dobra?
Autor: Femme (---.rybnet.pl)
Data:   2007-05-24 21:05

Spowiadam się zwykle co tydzień i nie zauważam żadnego niebezpieczeństwa. Sakrament pojednania daje człowiekowi siłę do pokonywania grzechu.

 Re: Czy częsta spowiedź jest dobra?
Autor: bez podpisu (---.tp.unicity.pl)
Data:   2007-05-24 21:31

Według mnie jest dobra. Spowiedź to jest pojednanie. Biedronko jeżeli masz taką potrzebe spowiadania się co tydzień, to się spowiadaj. Ja uważam tak, że nie sztuka co chwile latać do spowiedzi i popełniać te same grzechy. Znam Biedronko takich co to co miesiąc latają do spowiedzi, uważając się za pobożnych, wierzących i popełniają grzechy np. nie przebaczenie to jest grzech. Dla tych osób to jest nic. Ja nie chodzę co miesiąc, ani co tydzień bo uważam że jeśli komuś nie potrafię przebaczyć, to nie mam prawa. To co z tego, że ja powiem to na spowiedzi skoro ja nie czuje, bym chciała tej osobie przebaczyć. Ani tym bardziej ta osoba mi. Więc ten grzech nie przebaczenia jest u mnie i u tej osoby, bo ja jej nie przebaczyłam, ani ona mnie.

 Re: Czy częsta spowiedź jest dobra?
Autor: pak (---.promax.media.pl)
Data:   2007-05-24 22:24

w sumie to zależy jak ten Sakrament się traktuje ;)
ja spowiadam się co jakieś 2 tygodnie, daje mi to wielką siłę :)
bo wiesz, nie można tego tak traktowac, że zrobisz coś, to od razu musisz leciec się wyspowiadac. bo wtedy ten Sakrament może byc już jakimś takim przyzwyczajeniem a nie spotkaniem z samym Jezusem w konfesionale.
skruszonym Sercem Pan Bóg nigdy nie wzgardzi
powodzenia.
z Bogiem

 Re: Czy częsta spowiedź jest dobra?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-05-24 23:07

Nie wydaje mi się biedronko by w Twoim wypadku było to coś złego.

 Re: Czy częsta spowiedź jest dobra?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-05-24 23:32

Być może wynika z potrzeby stałego kierownika duchowego. Możesz o to zapytać spowiednika.

 Re: Czy częsta spowiedź jest dobra?
Autor: Analityk (---.era.pl)
Data:   2007-05-25 13:56

Jeśli powodem częstych spowiedzi jest skrupulanctwo, to nie jest to dobra droga.

 Re: Czy częsta spowiedź jest dobra?
Autor: Ewa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-05-25 14:43

Witaj,
moim zdaniem nie ma w tym nic złego, to raczej diabelskie sztuczki, mające na celu zasiać w twym sercu wątpliwości. Poza tym, gdzie szukać pomocy, jak nie w ramonach miłosiernego Boga?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: