logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Pan Bog oczekuje ode mnie ofiary.
Autor: agnieszka (---.bstnma.east.verizon.net)
Data:   2008-04-13 22:51

Przez lata modle sie w pewnej intencji.
Zaczynam wierzyc ze Pan Bog oczekuje ode mnie ofiary.
Jaka ofiare moge zlozyc?

 Re: Pan Bog oczekuje ode mnie ofiary.
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-04-13 23:19

A na jaką cię stać, żebyś potem nie przeklinała Boga, gdy nie da ci tego o co prosiłaś? Na jaką cię stać, żebyś potem nie wypominała Bogu, że aż tak się poświęciłaś? Musisz być pewna, że udźwigniesz tę ofiarę, jakkolwiek potoczy się twoje życie. Im większa ma być ofiara, tym dłużej pomyśl. A jeśli nie będzie to drobiazg, porozmawiaj też o tym w konfesjonale.

Konkretnej ofiary nie śmiem proponować. Nie wiem ile chcesz i możesz dać. Ale ofiara może być modlitewna, finansowa (na dobry cel), służebna (np. każdy wolontariat), postna (ale rozsądnie gdy dotyczy jedzenia, może jednak dotyczyć rezygnacji z jakichś przyjemności czy przywilejów).
Ja oczywiście nie wiem, czy Bóg faktycznie na tę ofiarę oczekuje. Nie wiem ile masz lat, a więc jakie masz rozeznanie obietnicy. Nie wiem też jak ważna jest dla ciebie ta intencja, w której się modlisz. Czy jest ważna obiektywnie, czy to jedynie gorące uczucia. Dobrze by było o tym wszystkim porozmawiać ze spowiednikiem zanim podejmiesz jakąś decyzję.

 Re: Pan Bog oczekuje ode mnie ofiary.
Autor: Marta (---.home.otenet.gr)
Data:   2008-04-14 07:18

Pierwsze co mi przyslo do glowy to: Miłości pragnę, nie krwawej ofiary, poznania Boga bardziej niż całopaleń» (Oz 6, 6)
Drugie: poszukaj sobie stalego spowiednika i z nim o tym porozmawiaj. Te 3 zdania co napisalas nie daja podstaw do osadu i moze sie myle, ale zdanie "Pan Bog oczekuje ode mnie ofiary" brzmi jakbys myslala, ze Bog ma tendecje do okrucienstwa i bezpodstawnych wymagan. Sorry jesli sie myle.

 Re: Pan Bog oczekuje ode mnie ofiary.
Autor: Inka (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2008-04-14 10:51

A może Bóg oczekuje od Ciebie największej ofiary, jaką jest zgodzenie się z Jego wolą? To może oznaczać, że powinnaś prawdziwie zgodzić się, z tym że nie spełni tego, o co Go prosisz i być może nigdy nie dostaniesz tego, o co się modlisz.
Ale to może również znaczyć, że Twoja prośba zostanie spełniona, gdy pogodzisz się z tym, że nigdy nie dostaniesz tego, czego w związku z tym pragniesz.

 Re: Pan Bog oczekuje ode mnie ofiary.
Autor: Marzena (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2008-04-14 21:00

Bardzo lakoniczna ta Twoja wypowiedź, więc trudno o konkrety.
W chrześcijaństwie ofiara jest środkiem, miłość jest celem.
Dwie skrajności są niewłaściwe: nadmierne wymagania lub nadmierny liberalizm. Porozmawiaj z mądrym kapłanem. Czasem trudno jest rozpoznać, co jest moją wolą, a co rzeczywiście wolą Boga. Chyba niezbędny tu jest dar roztropności.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: