logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy jest mozliwosc dostania rozgrzeszenia jednorazowo?
Autor: kinga (---.cable.teksavvy.com)
Data:   2012-08-21 16:13

Czy jest mozliwosc dostania rozgrzeszenia jednorazowo do chrztu dziecka jak sie nie ma slubu koscielnego?

 Re: Czy jest mozliwosc dostania rozgrzeszenia jednorazowo?
Autor: Maggy (---.play-internet.pl)
Data:   2012-08-21 16:40

Hmmmm? :)

 Re: Czy jest mozliwosc dostania rozgrzeszenia jednorazowo?
Autor: Arizona (62.233.195.---)
Data:   2012-08-21 16:54

To pytanie z serii: Czy jest możliwość zawarcia ślubu jednorazowo (tylko na noc poślubną)?
W obu przypadkach odpowiedź brzmi: nie.
Nie można traktować Pana Boga i drugiego człowieka instrumentalnie.

 Re: Czy jest mozliwosc dostania rozgrzeszenia jednorazowo?
Autor: Jan (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-08-21 17:17

Co za instrumentalne traktowanie spraw wiary, człowieku obudź się.

 Re: Czy jest mozliwosc dostania rozgrzeszenia jednorazowo?
Autor: kinga (---.cable.teksavvy.com)
Data:   2012-08-21 18:02

nie slubu tylko bede chrzcic dziecko i chcialabym isc do komuni

 Re: Czy jest mozliwosc dostania rozgrzeszenia jednorazowo?
Autor: Arizona (62.233.195.---)
Data:   2012-08-21 18:10

Ja tylko zastosowałam analogię do ślubu :)
A do Komunii to dlaczego chcesz iść?

 Re: Czy jest mozliwosc dostania rozgrzeszenia jednorazowo?
Autor: Maggy (---.play-internet.pl)
Data:   2012-08-21 18:16

Haha :) Niezły dialog. A tak poważnie to aż mam ciarki jak sobie pomyślę, że tacy ludzie też mają prawa wyborcze, że decydują o moim losie wybierając tych czy innych ludzi.

 Re: Czy jest mozliwosc dostania rozgrzeszenia jednorazowo?
Autor: o. Arnold OFM (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-08-21 18:20

Szczęść Boże,
Jest to sytuacja życia w permanentnym grzechu ciężkim. Jednym z warunków dobrej i ważnej spowiedzi jest mocne postanowienie poprawy, a tym wypadku brak takiego postanowienia. Dlatego tez nie może pani przystąpić do żadnych sakramentów. Najpierw trzeba zacząć prostować swoje życie.
Pozdrawiam serdecznie

 Re: Czy jest mozliwosc dostania rozgrzeszenia jednorazowo?
Autor: AsiaBB (---.c192.msk.pl)
Data:   2012-08-21 18:50

Otrzymanie rozgrzeszenia jest możliwe jeśli:
1. żałujesz popełnionych grzechów
2. postanawiasz się z nich poprawić.
Kiedy spełniasz te warunki, otrzymasz rozgrzeszenie.

Jeśli natomiast myślisz tak:
1. potrzebuję rozgrzeszenia, bo głupio nie iść do Komunii na chrzcie dziecka.
2. nie uważam za grzech współżycia bez ślubu (VI Przykazanie) i dalej mam zamiar tak żyć tylko teraz na chwilę się powstrzymam bo głupi ksiądz nie pozwoli mi iść do Komunii.

To cię informuje, że Kościół nie jest instytucją usługową z indywidualną możliwością zamawiania towaru (w tym przypadku rozgrzeszenia).

 Re: Czy jest mozliwosc dostania rozgrzeszenia jednorazowo?
Autor: Gośka1981 (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-08-21 20:24

Maggy - pewnie dlatego wybierają takich, a nie innych...
Kingo, powiem Ci coś. Jestem żoną od niespełna 12 lat, mam z mężem pięcioro dzieci. Jak zapewne wiesz Kościół katolicki odrzuca antykoncepcję całkowicie i uczy, że jej stosowanie jest grzechem ciężkim. Nie chcę wywoływać dyskusji o antykoncepcji, podaję tylko przykład. Sprawa wygląda tak: osoba żyjąca w związku niesakramentalnym tak, jak mąż z żoną żyje w grzechu ciężkim; osoba stosująca antykoncepcję i generalnie niedopuszczająca do zapłodnienia w sposób grzeszny i nie mająca zamiaru z tego zrezygnować żyje w grzechu ciężkim.
Przez lata chodziłam do spowiedzi, spowiadałam się z zapobiegania ciąży w sposób, jaki Kościół odrzuca, mówiłam spowiednikom, że pewnie będzie nadal tak, jak było, ale że spróbuję to zmienić, bo w chwili spowiedzi rzeczywiście myślałam, że mogę spróbować (kiedyś spróbowałam, chyba nawet 2 razy, ale nic z tego nie wyszło na dłuższą metę), choć gdzieś wewnątrz dobrze wiedziałam, że tak będzie do pierwszego naszego współżycia, a potem od nowa grzech.
Od roku nie przystępuję do sakramentów. Czułam się po prostu źle z takim sposobem podchodzenia do sakramentów. Kiedy przez kilka dni przystępowałam do Komunii, byłam przeszczęśliwa, ale w końcu zrozumiałam, że tak nie można, bo na dłuższą metę nie ma szans na stosowanie przeze mnie metod naturalnych. Boję się ich nieskuteczności, mimo, że znam wielu ludzi, którym te metody świetnie służą. Po prostu nie ma u mnie postanowienia poprawy. A skoro nie ma już postanowienia poprawy, ponieważ uważam swoją sytuację za sytuację bez wyjścia, to nie będę się spowiadać tylko po to, żeby przez kilka dni móc przystępować do Komunii, powstrzymując się od współżycia i po kilku dniach wrócić do dawnego życia. Uważam, że takie podejście jest po prostu uczciwsze.
Jeśli żyjesz w związku niesakramentalnym tak, jak żona z mężem, to nie oczekuj, że będziesz mogła otrzymać rozgrzeszenie okazjonalnie. Lepiej uczciwie nie przystąpić do Komunii na chrzcie dziecka, niż przyjąć Komunię, będąc w grzechu ciężkim.

 Re: Czy jest mozliwosc dostania rozgrzeszenia jednorazowo?
Autor: Miłosz (---.bredband.comhem.se)
Data:   2012-08-22 13:40

Droga Kingo,
Po Komunię świętą oraz inne sakramenty należy sięgać z zupełnie innych pobudek niż: "kurcze co sobie sąsiedzi pomyślą jak nie pójdę". Komunia ma zupełnie inną funkcję. Wydaje mi się, że należałoby zacząć od budowania osobistej relacji z Bogiem. Wtedy tego typu dylematy wydadzą ci się naprawdę śmieszne.

 Re: Czy jest mozliwosc dostania rozgrzeszenia jednorazowo?
Autor: Marta (---.algo.radman.pl)
Data:   2012-08-22 14:16

Jednym z warunków sakramentu pokuty jest mocne postanowienie poprawy, więc czy po chrzcie dziecka będziesz żyć jak przed chrztem? Więc nawet nie ma postanowienia poprawy.
Nie, jak dla mnie nie ma możliwości. Tym bardziej, że przyjęcie Komunii to zjednoczenie z żywym Chrystusem, a nie zjedzeniem 'opłatka' przed ludźmi.

 Re: Czy jest mozliwosc dostania rozgrzeszenia jednorazowo?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-08-22 16:03

Jeśli współżyjesz z mżczyzną, który nie jest twoim sakramentalnym mężem, to przekraczasz Szóste Przykazanie Boże: nie códzołóż. Rozgrzeszenie, o którym piszesz, jest uzdrowieniem duszy z nowotworu, który ją niszczy. Jak nowotwór niszczy zdrowie fizyczne, tak grzech niszczy duszę. Człowiek chory na nowotwór decyduje się na operację wycięcia komórek rakowych razem z organem swojego ciała. Po operacji nigdy już jego ciało nie będzie takie samo, jak przed operacją, bo COŚ ubędzie. Podobnie jest z rozgrzeszeniem. Ono raz na zawsze niweluje grzech, więc nie jest "jednorazowe". Jeśli dostałabyś go, to wtedy, gdy najpierw postanowisz, że już nie będziesz grzeszyć, czyli współżyć z mężczyzną, z którym nie łączy cię sakrament małżeństwa. Jeśli świadomie okłamiesz spowiednika, że postanawiasz, to będzie to spowiedź świętokradzka.

 Re: Czy jest mozliwosc dostania rozgrzeszenia jednorazowo?
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2012-08-23 14:24

Niestety, nie.
Ale nie jesteś daleko, więc się nie oddalaj.

 Re: Czy jest mozliwosc dostania rozgrzeszenia jednorazowo?
Autor: Michał (---.40.254.169.threembb.co.uk)
Data:   2012-08-24 14:36

Każde rozgrzeszenie jest jednorazowe.

 Re: Czy jest mozliwosc dostania rozgrzeszenia jednorazowo?
Autor: Ata (---.30.69.213.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2012-08-25 23:01

Możesz przecież przyjąć Komunię duchowo, zbliżać się do Boga, jeśli naprawdę chcesz. On jest blisko, czeka.
Ale najbardziej przemienia tych, którzy żyją w prawdzie, więc nie kombinuj.
Uczciwie siebie spytaj na jakim jesteś etapie wiary i tak podejdź do tego sakramenty waszego dziecka.
Ważne, jeśli po sakramencie Chrztu dziecka mocniej wejdziesz w przekazywanie mu wiary, no bo o to chodzi przecież. Wtedy i Ciebie mocniej Bóg poprowadzi, jeśli się dasz.
Bóg wszystko czyni z miłości, przemyśliwuj ta myśl.
Pozdrawiam.

 Re: Czy jest mozliwosc dostania rozgrzeszenia jednorazowo?
Autor: M. (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-08-26 11:32

Jak ktoś kto
- żyje wbrew zasadom (na kocią łapę) i
- nie mający zielonego pojęcia o podstawach wiary Kościoła do którego należy (stąd to pytanie)

chce przekazywać wiarę dziecku? Co to będzie za wiara?
Po co chcesz ochrzcić dziecko?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: