logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Boję się końca świata 2012 :(
Autor: gaja (---.dyn.iinet.net.au)
Data:   2012-11-28 13:06

jak w temacie, bardzo dużo już się naczytałam o zblizającym się końcu, niektórzy ludzie są pewni że to nastąpi, najgorsze te niezidentyfikowane odgłosy które przypominają ruchy płyt tektonicznych lub trąby Herubów zwiastujących apokalipse. Nie wiem co mam myslec, nie spie po nocach, trzese sie jak rano otwieram internet, mam niestajacy ból brzucha, nie mam nawet z kim pogadac bo moi znajomi w to nie wierza a moja mama mowi ze jest gotowa na smierc bo zycie w tym kraju to juz smierc za zycia wiec co to za roznica. ale ja tak bardzo sie boje, nie chce umierac, kocham zycie. w Biblii jest napisane że "nie znacie dnia ani godziny", czy Biblia moze sie myslic? A moze Pan Bóg zmienił zdanie?

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Kasia (195.205.42.---)
Data:   2012-11-28 13:27

Biblia nie może się mylić. Chyba powinniśmy tak żyć, by być gotowym do przejścia w każdej chwili. Jeśli żyjemy DOBRZE to po drugiej stronie będzie nam jeszcze lepiej. Strach nie może panowac nad naszym zyciem. On nas ogranicza. Modlitwa modlitwa modlitwa :)

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Mona (---.wist.com.pl)
Data:   2012-11-28 13:34

Też bardzo dużo na ten temat przeczytałam. I doszłam do jednego - to wszystko mistyfikacje. Te niby dźwięki okazały się w wielu przypadkach spreparowanym nagraniem dźwięku z filmu "Wojna Światów" i gier komputerowych bądź "pieśniami Kosmosu nagranymi przez NASA. Słynna przepowiednia Majów odnośnie 2012 roku także jest nieprawdziwa, potwierdzili to sami Majowie, że ludzie Zachodu zrobili sobie tanią sensację z czegoś, co nie istnieje. Nie było takiej przepowiedni, jest to wymysł nawiedzonych ludzi, dopatrujących się sensacji tam gdzie jej nie ma. Teraz ci sami pomyleńcy (bo inaczej nie da się ich nazwać) przenieśli datę 2012 na 2116 rok tłumacząc to pomyłką w obliczeniach. Swoją drogą takie same dźwięki (o ile są wiarygodne) występują na Jowiszu od początku jego istnienia i są czymś naturalnym - to wynik pulsacji oraz wzajemnych, elektromagnetycznych oddziaływań cząstek gwiezdnego wiatru i planetarnych magnetosfer. Dział nauki zajmujący się "pieśniami Kosmosu" nazywa się astrosejsmologią. Bez obaw, oczekuj na przyjście Pana w Adwencie który wkrótce się zacznie i dobrze się przygotuj do Bożego Narodzenia. A te teorie o 2012, podsycane przez przemysł filmowy (filmy katastroficzne z wątkiem SF są zazwyczaj najbardziej kasowe) są funta kłaków niewarte. Śpij dobrze, podejdź do tego rozsądnie, zaoszczędzisz sobie nerwicy, wizyt u psychiatry i psychozy post-apokaliptycznej (wielu ludzi jej ulega na przełomach dziejów, począwszy od roku 1000, poprzez słynny 2000 itp.)

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: May (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-11-28 13:44

Zebrałem kilka przykładowych końców świata. K.Ś. to ulubiony temat " proroków" (czyli pospolitych oszustów, oszołomów, kretynów ....lub ludzi chorych psychicznie ) Oto krótka lista ciekawych dat rzekomego końca świata, począwszy od biblablablablalijnych doniesień, a kończąc na niektórych współczesnych piardach.
- 992 r. uczony Bernard Turyngii spowodował wielki alarm w Europie, ogłosił że jego obliczenia dały światu zaledwie trzydzieści dwa lata życia. 31 grudnia 999 - ze względu na powszechnie uznawany millenaryzm uważano, że koniec świata nastąpi 31 grudnia w roku 999. Gdy nie nastąpił, lud w Rzymie zaczął świętować, co zapoczątkowało tradycję zabaw sylwestrowych.
- Wrzesień 1186 w tym roku według astrologa Jana Toledo miał nastąpić koniec świata.
- 1260 Joaquim z Flore wydumał ze w tym roku nadejdzie nieuchronny KS. Swoje twierdzenia poparł wieloma obliczeniami.
- 01 luty 1524, to był jeden z najbardziej rozpowszechnionych końców świata w historii. W Londynie 20.000 osób opuściło swoje domy, a przeor św Bartłomiej zbudował fortecę, w której zaopatrzony w wystarczającą ilości żywności i wody czekał dwa miesiące na POTOP. W odpowiedzi na proroctwa w Niemczech, ludzie przystąpili do budowy łodzi, a hrabia von Iggleheim zbudował sobie dwupiętrową arkę. Do podobnej psychozy dochodziło we Francji. Faktycznie rok w jakim miał nastapić potop, był bardzo suchy.
- Po niewypale z rokiem 1524 ci sami prorocy podali datę nowego nieuchronnego potopu, na rok 1528. Rok 1532, biskupowi Wiednia, Frederickowi naoczni świadkowie donosili o licznych dziwnych zdarzeniach. Powiedziano mu, że krwawe krzyże widziano na niebie wraz z kometą, to czarny chleb spadł z chmur, i że trzy słońca i płonący zamek zostały widziane w niebiosach. W końcu biskup zadeklarował ze tego roku nastąpi koniec świata.
- Następna data 3 października 1533, tego dnia ósmej rano według matematyka Stifeliusa miał nadejść koniec. Stifelius obliczył dokładną datę i godzinę dla KŚ w. po naukowej lekturze Księgi Objawienia. Niestety tym razem majaczenia nie skończyły się dobrze dla autora. Biedaczysko został wychłostany i stracony.
- 1533 Melchior Hoffmann zapowiedział w Strasburgu, we Francji, w miejscowości, która została wybrana przez niego jako Nowego Jeruzalem, że świat tego dnia zostanie strawiony przez ogień. Ocaleni mieli pozostać biedni i bogaci, ale tylko ci którzy rozdadzą swój majątkiem biednym.
- Lista przepowiedni astrologa Pierrea Turreli 1537 , 1544, 1801 i 1814 . Przekładaniec, potopów i globalnych pożarów :)
- 1584 Astrolog Cyprian Leowitz , kolejny globalny potop.
- 1648 Rabbi sabbati Zevi - zejście mesjasza z niebios, sąd i powrót do Jerozolimy.
- 1665 Quaker Solomon Eccles swoimi proroctwami terroryzował obywateli Londynu. Został aresztowany i osadzony w więzieniu. Po odsiedzeniu kilku lat w puszce ustabilizował się psychicznie.
- 1704 - na ten rok definitywny KŚ ogłosił Kardynał Nicholas de Kuzy.
- 19 maja 1719 Jacques Bernoulliegi - uderzenie komety miało rozerwać ziemię na pół.
- 1757 - potop
- 05 kwietnia 1761 - globalne trzęsienie ziemi,
- 1874 data KŚ obliczona przez Charles Taze Russell (świadek jehowy)
- 1881 KS obliczony na podstawie pomiarów Wielkiej Piramidy w Gizie,
- 1914 data KS według świadkow jehowy, następne to: 1874 , 1975, 1947, 1975.
- John Ballou Newbrough, powiedział, że KŚ nastąpi bankowo w 1947 roku
itd.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Arizona (62.233.195.---)
Data:   2012-11-28 13:56

Nie wiem, czy Ci wystarczy moja gwarancja, ale zapewniam Cię, to bujda na resorach. Na pewno nikt nie ma przecieków na temat daty końca świata.
Szkoda, że nie znamy się osobiście. Założyłabym się z Tobą o jakieś 1000 zł, że tego końca świata nie będzie. Trochę kasy by się przydało.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Maggy (---.play-internet.pl)
Data:   2012-11-28 14:21

Przepraszam najmocniej, a wierzysz w Boga i Jemu wierzysz? A jesteś w stanie łaski uświęcającej? A jaki jest cel naszego życia? A nie zapomniałaś czasem, że na ziemi jesteśmy tylko pielgrzymami, że "pracujemy" tu na Niebo, idziemy do Nieba i przyjmą nas tam o ile dobrą robotę tu na ziemi wykonamy?
Ale w zasadzie Ci którzy mówią, że będzie koniec świata to mają rację bo i Pan Bóg też nam to obiecał. Ale Ci którzy mówią kiedy to nastąpi są kłamcami to nikt nie zna dnia ani godziny. Dlaczego wierzysz człowiekowi takiemu jak Ty, a nie Bogu? Co?

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: zina (---.zamosc.mm.pl)
Data:   2012-11-28 14:39

Jak się boisz, to idź do spowiedzi i bądź spokojna. Jeśli rzeczywiście będzie koniec świata, to się nie wywiniesz. Ani nikt inny.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-11-28 14:58

Piszesz - niektórzy ludzie są pewni że to (koniec swiata) nastąpi. Powiedzialabym, ze glupcem jest ten, kto mysli, ze koniec swiata nie nastapi. Wiadomo, ze bedzie, bo:
- mowi o tym Biblia (od czasu wniebowstapienia Jezusa zyjemy w czasach ostatecznych)
- mówią o tym astrofizycy (wiadomo, że gwiazdy umierają, a umierając wypalają i pochłaniają pobliskie planety; ze meteoryty potrafią zmieść pół planety i wywołać wieloletnią ciemność)
- wiadomo, że upadają nawet bardzo dobrze rozwiniete i ekspansywne cywilizacje
- wiadomo, ze co jakis czas zdarzaja sie gigantyczne wymierania gatunkow, gdy potrafi zniknac wiekszosc (70-95%) gatunkow na ziemi (dotychczas bylo takich wymieran 5)
- wiadomo, ze umierają konkretni ludzie. Kazdy z nas ma swoj koniec swiata w momencie smierci.

Wybór, czy odnosnie konkretnej daty wierzyć Biblii, czy przepowiedni Majów, należy do Ciebie. Ja tam wierze Biblii i akurat o 21.12.2012 jestem spokojna, bo skoro o tym dniu wie tylko Bog, to mozna sie spodziewac, ze konca swiata w tym dniu nie bedzie.

To normalne, ze w czlowieku jest niezgoda na smierc, bo jestesmy stworzeni do zycia wiecznego i smierc jest wbrew naszej naturze. Dlatego trzeba się skupiać na życiu - ze świadomością jego nieskończoności. Ale i zweryfikować swoją wiarę w to, czego naucza Kościół.

Kilka dni temu rozmawialam ze swoim 3,5-letnim synkiem na temat jego zmarłego pradziadka. Rozmowa wygladala tak:
- Dlaczego pradziadek Tadeusz poszedl do Pana Boga?
- Bo jego cialo bylo juz bardzo popsute i jego dusza nie mogla dluzej w nim mieszkac, dlatego Pan Bog zabrał jego duszę do nieba, a ciało schowaliśmy do grobu, bo bez duszy w środku i tak by się rozpadło.
Synek (z placzem) - Ale ja chcialbym sie do niego przytulic, juz nigdy sie do niego nie przytule?
- Przytulisz, bo kiedys Pan Bog naprawi wszystkim ludziom ciała i odda je z powrotem.
Synek (podskakując) - Hurra, hurra, to fantastycznie!

Jak nigdy zaczyna docierać do mnie, co to znaczy, że jeśli człowiek nie stanie się jak dziecko, nie wejdzie do Królestwa Niebieskiego. Zastanawiam się, kto bardziej kogo uczy wiary - ja syna, czy on mnie.

Na Twoim miejscu bardziej niz o koniec swiata zatroszczylabym sie o samopoczucie mamy.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: gaja (---.dyn.iinet.net.au)
Data:   2012-11-28 15:15

Sziekuje Wam wszystkim, jestescie kochani. Szczerze mowiac nawet nie boje sie o te przepowiednie tylko o te dziwne dzwieki slyszalne na calym swiecie i o smierc. Nie balabym sie jakby to mialo byc normalnie starosc wypadek itp ale smierc w takich okolicznosciach, byc zabitym przez gigantyczna fale. Nie to juz dla mnie za duzo, chyba zabilabym sie wczesniej sama zeby tego nie widziec. Moja mama mieszka w Polsce a ja w Australii, nie chce umierac bez niej :(((

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Dagmara (---.serv-net.pl)
Data:   2012-11-28 15:17

Ksiądz egzorcysta podczas wykładu w naszej parafii mówił, że straszenie końcem świata to działanie szatana, który chce byśmy się bali i byli czujni, ale tylko do 21 XII, a potem jak końca świata nie będzie to będziemy spokojni i przestaniemy czuwać. Poczujemy się pewni, nie będzie nam zależało, żeby trwać w łasce uświęcającej itd.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Alba (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-11-28 15:26

Zaczynając od końca - to nie PAN BÓG "ustalił" koniec świata na 21 grudnia 2012. Zrobili to LUDZIE, w większości zresztą niewierzący w Jego pomoc i opiekę - różnej maści ezoterycy, okultyści, itd.
Od strony wiary nie ma powodu, by się bać - Jezus wielokrotnie zapewniał, że:
1) czas "końca świata" zna TYLKO Bóg;
2) Bóg kocha swoje stworzenia i czuwa nad nimi, nie pragnie ich śmierci i zagłady.
Poza tym - "czy w życiu czy w śmierci należymy do Pana"(Rz 14,8) w ten sposób ZAWSZE będziemy z Panem (1 Tes 4,17) - cokolwiek się stanie i niezależnie od tego, czy stanie się to jutro, czy za tysiąc lat. Postaraj się wzbudzić w sobie ufność, że Pan Bóg nas kocha i wszystko będzie dobrze. A jeśli Ci się nie uda, poszukaj pomocy - może modlitwy wstawienniczej lub/i psychologa.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-11-28 15:45

Odgłosy, które przypominają ruchy płyt tektonicznych lub trąby cherubów zwiastujących apokalipse? Słyszalne na całym świecie? U nas w Sulejówku nic nie trąbi ani nie trzeszczy. Jesli komuś coś trabi/trzeszczy w głowie, wskazana jest konsultacja lekarska.

Nie wchodz na fora poswiecone zjawiskom niewyjasnionym. Przyciągają osoby z problemami duchowymi i psychiatryczymi.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-11-28 17:34

W Krakowie też niczego podobnego nie słychać. Dziwne to Twoje wyobrażenie końca świata. Przeczytałam kiedyś całą Apokalipsę św. Jana, i się zdziwiłam, że ta księga, którą niektórzy używają do straszenia, jest taka piękna i budująca. Mnie, i wielu innym, dała dużo takiej wewnętrznej radości i pokoju serca. Polecam książki o. prof. Augustyna Jankowskiego OSB z Tyńca. Warto znać Słowo Boże i nim żyć.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: gaja (124.149.111.---)
Data:   2012-11-28 17:47

38 na karku-czekałam na Twoja rade, zawsze podobaja mi sie Twoje odpowiedzi. Ale ja wiem ze w krakowie tego nie slychac, z krakowa w koncu pochodze:) nie wiem czy sledzisz wydarzenia i newsy o tym ale jak tak to wiesz ze zarejestrowano tysiace tego typu dzwiekow na wszytskich kontynentach oprocz afryki a wlasnie ten kontynent wg przepowiedni ma przetrwac. juz powoli mi sie na mózg rzuca :/

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: A-Mail (---.grudziadz.mm.pl)
Data:   2012-11-28 18:35

Koniec świata AD. 2012 będzie wyglądał dokładnie tak samo jak inne wcześniejsze końce świata, tzn. nawet go nie zauważymy.
A nawet gdy Chrystus miał przyjść 21/12/2012 to nie pozostaje innego tylko się radować.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-11-28 18:50

Dziękuję, Gaja, za dobre słowo. Po przeczytaniu Apokalipsy św. Jana jestem całkowicie spokojna. Wierzę Jezusowi.
Poczytałam i posłuchałam, ale to na mnie nie robi żadnego wrażenia. Jak się ktoś boi, to sobie może wyobrażać to, czego się boi.
Lepiej nie zajmować się jakimiś przepowiedniami, bo to się zawsze kończy paniką.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-11-28 19:40

Gaja, na panice 21.12.2012 masa ludzi bardzo dobrze zarabia. I to w bardzo roznych branzach, od budowania schronów i arek (!), przez filmy i ksiazki, na wyświetlaniu reklam kończąc (kilka dni temu na którymś z głównych portali pod linkiem "Majowie odwołali koniec świata" była reklama nie pamiętam czego - samochodu? - i ani slowa o koncu swiata, rzecz jasna), nie wspominając o branży spożywczej i masie naiwnych, którzy za kilka miesięcy będą wyrzucać przeterminowane jedzenie w ilości dla pułku wojska. Myslisz, ze strony o zjawiskach paranormalnych sa czyms wiecej niz maszynka do robienia kasy dla ich wlascicieli? Panika w narodzie = duzo odslon = pieniadze za wyswietlanie reklam w ilosci wprost proporocjonalnej do natezenia paniki. A strony bez reklam czesto sa stawiane jako zaplecze SEO, strona z duza iloscia wejsc jest oceniana wysoko przez Googla i linki z niej wychodzace zwiekszaja wartosc stron, do ktorych linkują. Informacja jest towarem. Pieniążki, pieniążki. Koniec świata nadchodzi i nie będą wam już potrzebne, więc oddajcie je mnie.

Obejrzalam te filmiki. Wiesz, dlaczego z Afryki nie ma takich doniesien? Bo na Murzynach producenci paniki nie zarobią. Im nie da się sprzedać strachu, mają dość swojego i nie mają pieniędzy. Afryka ma swoje problemy - AIDS i inne choroby zakazne (dziesiątkujące dzieci), glod i susza, brak totalnie wszystkiego, podzialy religijne, zwykła przemoc i walki o władzę. Tam nie ma nastolatkow, ktorzy sie nudza i produkuja fake'owe filmiki. Tam nie ma rynku zbytu dla ludzi, ktorzy zarabiają na sianiu paniki.

A tak na marginesie, dźwięki z filmików nie brzmią jak trąby, tylko jak odpowietrzanie kanalizacji po spuszczeniu wody w toalecie w starej kamienicy (mieszkałam w takiej 7 lat, nasluchalam sie troche).

Ty się naprawdę lepiej zajmij swoją mamą. Niepokojące jest to, co ona mówi.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: AsiaBB (---.147.192.63.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2012-11-28 20:31

http://www.milujciesie.org.pl/pg/pl/gorace_tematy/spytajmy_biblie_kiedy_syn.html

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Gośka1981 (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-11-28 21:13

A może 22.12.2012 r. założymy na forum wątek: "Jak Wam minął koniec świata?"
Gaju, 21.12.2012 r. NA PEWNO NIE BĘDZIE KOŃCA ŚWIATA, bo mówi o tym Pismo Święte. Ono się nie myli i basta.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Maggy (---.play-internet.pl)
Data:   2012-11-28 22:02

Sorry, ale faktycznie chyba Ci rozum odebrało.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: xn (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-11-29 00:13

Gaja, słyszałam wypowiedź astronoma - nic na niebie nie zapowiada zagrożenia. Co mówi Biblia? Póki co tylko jedna rzecz charakterystyczna dla owych czasów się dzieje - fałszywi prorocy. Możesz spać spokojnie :)

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-11-29 09:20

Co do artykulu w "Milujcie sie", to jest dla mnie bardzo... hmmm... odwazny w swoich tezach, az musze sie ustosunkowac.
/.../

Najlepiej ustosunkować się u źródła, na www 'Milujcie sie'.
Alternatywnie do dyskusji zapraszam tutaj.
moderator

-------

A co do konca swiata, to chcialoby sie powiedziec "koniec swiata co dwa lata", bo na wypadek nienastąpienia konca swiata w 2012 ogloszono juz kolejne. Wpisz sobie w Google fraze koniec swiata 202 i zobaczysz, co Ci podpowie wyszukiwarka odnosnie czwartej cyfry.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: gaja (124.149.111.---)
Data:   2012-11-29 14:09

nie wiem, na kazdym portalu co innego, a jeszcze wczoraj obejrzałam film"2012"i juz calkiem przerazenie mnie ogarneło. w kółko patrze na ludzi obok i wyobrazam sobie ich w sytuacji apokalipsy, ich martwe twarze, bezruch, ciemnosc i krzyk...

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-11-29 14:46

Pracowałam w portalu internetowym przez ponad rok, przed chwilą policzyłam z ciekawości potencjał reklamowy fraz związanych z koncem swiata 2012 i przepowiedniami Majów. Przy bardzo ostrożnych szacunkach torcik do podziału tylko z wyświetlania reklam to jest 1,5 mln zl miesiecznie. I to liczac tylko tych ludzi, ktorzy sami szukaja tych fraz (zupelnie nie liczy tych, ktorzy klikaja przy okazji szukania czegos innego) i nie uwzgledniajac faktu, ze takie osoby z reguly nie koncza na jednej stronie, tylko czytaja wszystko, co jest na ten temat w sieci. Wiec kwote mozna pomnozyc razy ilosc stron na ten temat odwiedzanych przez jednego uzytkownika, co sprawia, ze kwoty mogą iść w dziesiątki, jak nie setki milionów zł miesięcznie (!). A to tylko polskie frazy. Czy masz swiadomosc potencjalu rynku w skali swiatowej?

A ponieważ 21.12.2012 niewiele będzie się różnił od wczesniejszych 21.12, juz sie produkuje content na kolejne konce swiata (podam naglowki zamiast linkow, zeby tym stronom nie robic dobrze), coby zdazyl sie dobrze spozycjonowac, bo Google lubi stare strony.

15 lutego 2013 r. ten obiekt może uderzyć w Ziemię! "Zagrożenie jest realne"
Epoka lodowcowa rozpocznie się w 2014 r.
ZAGŁADA ŚWIATA !!! W 2014 ROKU ASTRONOMOWIE SZYKUJĄ NAM KONIEC ŻYWOTA ZIEMI
Nadchodzi armageddon. Ten wirus w 2017 roku zdziesiątkuje ludzkość (jaką ludzkość, no chyba nie tę utopiona przez fale, zmiażdżoną przez meteoryt, zamrożoną i wchłoniętą przez czarną dziurę? - przyp. I.)
Koniec świata AD 2019 - 1 lutego 2012 uderzy asteroida
Koniec świata przesunięty! Majowie popełnili błąd (więc szybko kupuj ciuchy z Zary, bo po końcu świata ich nie będzie, teraz 70% taniej! - przyp. I.)
Tsunami 2022
2023 Ostateczna przepowiednia
W roku 2024 Korea zaatakuje USA
Według przepowiedni Św Malachiasza koniec świata ma nastąpić w 2025 roku
III wojna światowa w 2027 r. Zginie 1/4 ludzkości!
Uwaga! Zbliża się Apophis! Czy Ziemi grozi zderzenie w 2029 lub 2036 r.?
Rok 2030: brak wody, głód, wojny...
Armagedon Świadków Jehowy, Koniec Świata, rok 2034
Koniec świata może nastąpić w 2036 roku
Armagedon nastąpi w 2040 roku? W kierunku ziemi pędzi asteroida
Chrystus wróci na Ziemię w 2050 roku. Co jeszcze nas czeka?

Wiesz co? Nie chce mi się już dalej.

4 z powyzszych tytulow pochodza z jednego portalu (!), 2 z wiodących niebrukowych serwisów newsowych, 2 z brukowca, reszta z jakichś podrzędnych stron.
Miej odrobinę rozumu, media zyja z sensacji. Od 10 lat pracuję w tej branży i bliskich jej okolicach, na szczescie ostatnio naukowych (uffff).

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-11-29 15:28

Gaja, współczuję zainteresowań. Po co Ty to oglądasz, czytasz i sobie wyobrażasz? Mało Ci zmartwień? Nie daj się dłużej kusić złemu duchowi.
Znajoma przeżyła katastrofę pod Szczekocinami - wagon, w którym jechała po prostu rozpadł się, a ona dziękuje Bogu, że ludzie są tacy dobrzy. Jak chcesz, przeczytaj: http://ewiater.wordpress.com/2012/03/24/cwiczenie-na-wielki-post-cierpliwosc/

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: lola (---.170.221.87.dynamic.jazztel.es)
Data:   2012-11-29 21:01

Zaufaj Jezusowi. Co bedzie to bedzie. Przeciez Bog chce dla nas co najlepsze.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: jkk (---.myslenice.net.pl)
Data:   2012-11-30 10:40

słuchaj mamy ona wie lepiej :), a tak na marginesie to końca świata w grudniu 2012 nie bedzie

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: paty (---.myslenice.net.pl)
Data:   2012-11-30 10:53

Dziecko, ile ty masz lat? Nie kieruj się tak emocjami w życiu. I słuchaj mamy, bo ona ma racje.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: xc (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-11-30 12:04

Jeśli o mnie chodzi, to kupiłem sobie bilety do Teatru Narodowego na dzień 22.12.2012. Ostatnią ratę kredytu mam spłacić dzień wcześniej. Nie żebym nie lubił zostawiać spraw nie uregulowanych (bo nie zostawiam) ale tak mam wyznaczone przez bank i jak tego nie dotrzymam, to kropną mi odsetki karne. Na ile ich znam, to ściągną je ze mnie nawet po końcu świata.

A tak poważnie to polecam lekturę wiersza Czesława Miłosza "Piosenka o końcu świata" lub posłuchać jej muzycznej wersji wyśpiewanej przez Agę Zaryan.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2012-11-30 12:15

A nawet jak będzie koniec świata (w co nie wierzę) to najlepszym kołem ratunkowym jest Jezus. A po za tym nie będziesz sama w umieraniu, a raczej w przechodzeniu do nowego życia. Więc czego się bać, ci z którymi obecnie jesteś, też odejdą do lepszego życia.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: gaja (---.dyn.iinet.net.au)
Data:   2012-11-30 12:45

Wiem, że bedzie przy mnie Jezus. Ale nie umiem sie nie denerwowac bo to cos czego nie znam, nie wiem co mnie czeka po smierci, a jak sie umiera? Przeciez to okropne..

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-11-30 12:57

Czyli jednak chodzi o śmierć w ogóle, a nie o nachalnie promowany ostatnio towar, jakim jest 21.12.2012. Żyj przytulona do Jezusa, to momentu przejścia możesz nawet nie zauważyć.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-11-30 13:11

Gaja, ale to nie jest temat końca świata, ale w ogóle śmierci. A skąd wiesz, że doczekasz "grudniowego końca świata", którym się tak denerwujesz? Przecież możesz umrzeć już jutro. I wszystko czego się boisz będzie jutro. Gdyby nie ogłosili niby-końca świata, to śmierć by nie istniała? Jeszcze go nie ma, a popatrz, ilu ludzi już umierało. Dzisiaj pożegnamy następnych. Nie wiemy, czy pośród nich nie będzie kogoś z nas.

"Nie wiem co mnie czeka po śmierci". Idź do spowiedzi, trwaj w łasce uświęcającej - to będziesz wiedzieć. Jak jest Bóg - to będziesz w niebie. A jak nie ma Boga - to po śmierci już nic Ci się nie może złego stać. Więc po co dramatyzować? Dramat jest wtedy, kiedy wierzysz w Boga, ale Go odrzucasz i nie chcesz pójść do konfesjonału. Owszem, wtedy trochę się trzeba bać. I ten strach często pomaga, służy dobremu.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: gaja (---.dyn.iinet.net.au)
Data:   2012-11-30 14:41

Bogumiło, to najbardziej przerazajaca mysl-ze po smierci juz nic. Nie chce przestac instniec, tylko nie to..

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-11-30 14:54

Warto przeczytać. Nie wszyscy umrą.
http://adonai.pl/wiecznosc/?id=62

Coś mi się zdaje, że masz spore braki w edukacji biblijnej. Jakbyś znała Biblię, nie miałabyś się czego bać. :)
Polecam np. korespondencyjny kurs biblijny u jezuitów.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-11-30 15:02

Śmierć to przejście do nowego życia. Ja się nie boję.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-11-30 15:54

Ściemniasz, gaja. Zdecyduj się o co chodzi :)) Jak o to, że po śmierci nie będzie nic - to też nie jest temat końca świata, ale śmierci, która może przyjść w każdej chwili. Więc co mi tu piszesz, że się boisz końca świata i to tak panicznie? :)) Co mają do tego dźwięki, trąby, skrzypienie? Wtedy się bardziej umiera, a w ciszy mniej? Jak się te płyty przesuną to nic nie będzie po śmierci, a jakby się nie przesuwały, to będzie życie wieczne? A jeśli chcesz żyć, a nie umierać, to co za głupoty piszesz: "chyba zabilabym sie wczesniej sama zeby tego nie widziec".
Ty na pewno wiesz, czego się boisz?

"Wiem, że bedzie przy mnie Jezus."
Więc jeśli wierzysz Jezusowi i Biblii, to idź do spowiedzi i będziesz żyła. Wyjechałaś z Polski do Australii i żyjesz. Gdzie indziej, w innym klimacie, w innych warunkach politycznych, społecznych, gospodarczych, ale dalej żyjesz. A jadąc tam nie wiedziałaś jak tam będzie, znałaś Kraków, a nie Perth, czy inne miasto. To chłopak tam jest i wprowadza w nowy świat. Potem będzie tak samo. Nie wiesz jak tam będzie, w nowym życiu. Ale Jezus tam jest i wprowadzi we wszystko.
Te wszystkie strachy to może być efekt Twojej nerwicy, powracających natrętnych myśli i paru innych rzeczy. Przestań o tym czytać i myśleć. Dla własnego dobra. Bo sama się nakręcasz. Jak małe dziecko, które się boi, ale chce żeby mu dalej opowiadać o strachach, bo lubi się bać.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Esterka (---.165.kosman.pl)
Data:   2012-11-30 18:48

Panie xc - dziękuję za dzisiejszy post. Nawet gdybym się końcem świata przejmowała, to Pan post by mnie uspokoił :).

Gajo (Gaju?) - może być tak, że jutro będziesz szła ulicą i spadnie na Ciebie cegła, uderzy pijany kierowca, poślizgniesz się i rozbijesz głowę - ze skutkiem śmiertelnym. To będzie Twój prywatny koniec świata, który może nastąpić szybciej.

P.S. Na Pomorzu też żadnych podejrzanych odgłosów nie słychać. A że zawodowo zajmuję się płytami tektonicznymi, a hobbystycznie astrofizyką i heliofizyką, wiedziałabym.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Marlinek (---.play-internet.pl)
Data:   2012-12-02 10:38

"naczytałam o zbliżającym się końcu" - nie czytaj.
Zajmij się czymś innym, mniej stresującym. Nie czytam i gdyby nie ten wątek, to pewnie nie zauważyłabym "tego" końca świata. Znajdź sobie inne zajęcie, najlepiej oparte na czymś konstruktywnym, np. szydełkowanie, malowanie, fotografia, ... cokolwiek innego, ale takiego co sprawi Ci przyjemność, a nie wywoła strach. Jeśli swoje życie będziesz opierać na wyimaginowanych "strach" i karmić potwory swojej wyobraźni, to wylądujesz w szpitalu psychiatrycznym.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: gaja (---.dyn.iinet.net.au)
Data:   2012-12-02 16:43

A dzisiejsza ewangelia jeszcze o końcu świata opowiada, myślicie ze to zwykły zbieg okoliczności?" O ludziach którzy będą mdleć ze strachu" :(

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-12-02 18:16

"A dzisiejsza ewangelia jeszcze o końcu świata opowiada, myślicie ze to zwykły zbieg okoliczności?"

To rzeczywiście bardzo niezwykłe, że na początku Adwentu (podobnie jak pod koniec roku liturgicznego) przeczytane zostały teksty o końcu świata :))) Dokładnie tak samo niezwykłe, jak i to, że w tym roku Boże Narodzenie będzie 25 XII :)) Niezwykłe jest też to, że moderator tego forum obchodził w tym roku imieniny w okolicy końca roku liturgicznego i I niedzieli Adwentu. To na pewno jakiś znak. I na pewno związane z tym końcem świata :)))

Gaja, co roku tak jest - takie czytania. Nic nowego.
A te fragmenty Biblii też nie powstały z okazji tegorocznej przepowiedni o końcu świata. Naprawdę.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Bardotka (---.phlapa.fios.verizon.net)
Data:   2012-12-02 21:47

Nie wiem, czy to Ci przyniesie ulgę, ale tak o końcu świata mówi o. Wojciech Żmudziński, Jezuita:

"Odkąd Królestwo Boże przyszło na ziemię (ok. 2 000 lat temu), skorumpowany grzechem świat poniósł ostateczną porażkę. Koniec tego świata rozpoczął się wraz ze Zmartwychwstaniem Chrystusa. Jak widać jego agonia jest długa. Mamy jednak pewność, dzięki wierze w Chrystusa, że to co złe przeminie raz na zawsze (tak należy rozumieć koniec świata a nie jako jakiś kataklizm). Z nadzieją więc oczekuj końca tego świata, bo im szybciej przeminie, tym lepiej dla ludzi. Najlepiej byłoby, gdyby to już dziś wszelkie zło zniknęło z ludzkiego życia, ale Bóg wciąż odwleka to w czasie, by uratować jak najwięcej ludzi zaprzedanych złu."

Tak wiec zamiast się zamartwiać, powinnaś się cieszyć, że kiedy ten koniec świata nareszcie będzie miał miejsce, to już nie będziesz się musiała martwić ani końcem świata, ani też niczym innym. Czyż to nie jest podnosząca na duchu perspektywa?

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Marta (---.28.20.50.threembb.co.uk)
Data:   2012-12-02 23:11

Myślę, że 21 grudnia 2012 roku wszystkie elektrownie na świecie powinny zgadać się ze sobą i wyłączyć prąd na jakieś 10 minut. Ot tak po prostu, aby ludzie mieli stracha :)

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Marlinek (---.play-internet.pl)
Data:   2012-12-03 19:36

Marto - ciekawy pomysł :) i gdyby do tego telefony komórkowe przestały działać .... strach się bać :)

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Bardotka (---.phlapa.fios.verizon.net)
Data:   2012-12-03 19:54

Na szczescie slonca zgasic sie nie da...;)))

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: gaja (---.dyn.iinet.net.au)
Data:   2012-12-04 13:14

śmiejcie się śmiejcie :(

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-12-04 13:53

Rany, naprawde nic do Ciebie nie trafia? 21.12.2012 to taki sam produkt jak perfumy dla niemowlat albo mata relaksująca do zębów. Jak wypromujesz, to na tym zarobisz. Ale promować trzeba nachalnie, inaczej nikt przy zdrowych zmysłach tego nie kupi.

Podobno jeden manewr wyprzedzania skraca życie o kilka minut - nie średnio, na podstawie tego, że 999 998 nie skróci w ogóle, a tym dwóm, co się zderzą czołowo, skróci o kilkadziesiąt lat - ale każdemu wyprzedzającemu kierowcy, wskutek rosnącego chwilowo poziomu stresu. Policz sobie, o ile ci sie skrocilo zycie z tego strachu, a jak po prostu lubisz się bać, to idz obejrzec jeszcze kilka filmow katastroficznych i przestań jojczyć, bo ty wcale nie szukasz tutaj pomocy, tylko probujesz przekonac nas do swoich racji. Przy takim nastawieniu swiat naprawde moze sie dla ciebie skonczyc 21.12, bo zawału dostaniesz ze strachu albo wyskoczysz przez okno, słysząc dzwięk klaksonu.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-12-04 14:58

Dlatego modlimy się zawsze za was, aby Bóg nasz uczynił was godnymi swego wezwania, aby z mocą udoskonalił w was wszelkie pragnienie dobra oraz czyn [płynący z] wiary. Aby w was zostało uwielbione imię Pana naszego Jezusa Chrystusa - a wy w Nim - za łaską Boga naszego i Pana Jezusa Chrystusa. Okoliczności powtórnego przyjścia Chrystusa.
W sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i naszego zgromadzenia się wokół Niego, prosimy was, bracia, abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha, bądź przez mowę, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański.
2 Tes 1, 11-2,2

Gaja, jeśli nadal się boisz, jest tylko jedno wyjście: nawróć się! Jest adwent. Wyjdź Bogu na spotkanie z radością. Zostaw tamte głupoty, weź do ręki Słowo Boże. Polecam czytania z dnia.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Patrycja (---.hsd1.ma.comcast.net)
Data:   2012-12-04 16:53

Prawdziwi chrzescijanie z radoscia oczekuja ostatecznego nadejscia Jezusa (przyslowiowy koniec swiata). Bo jesli Jego wyznajesz w prawdziwej wierze i chodzisz Jego drogami On Cie wybawi od wszelkiego nieszczescia i bedziesz pod Jego opieka. w nadejscie Jezusa trzeba wierzyc bo tak to zostalo przepowiedziane ale pamietaja ze Biblia mowi ze nie stanie sie to dopoki nie wypelnia sie wszystkie proroctwa w niej zawarte. Obserwuj znaki i wydarzenia i modl sie za cala ludzkosc. Z niektorych wypowiedzi widze ze ludzie nie powaznie podchadza do tego tematu. Ostrzezen bylo juz wiele i nie wolno ich lekcewazc ale nie mozna sie tez bac. Bog jest Bogiem milosci i jesli ostrzega to tylko chce aby czlowiek sie zastanowil i nawrocil. Strach nie ma nic wspolnego z Bogiem. Przypomnij sobie przypowiesc o Piotrze ktory zaczal tonac poniewaz brakowalo mu wiary a Jezus byl przeciez przy nim. Polegaj na slowie Bozym a nie na ludzkich plotkach. Badaj tez skad pochadza proroctwa bo strach do Twojego serca moze przyprowadzc tylko zly duch ale nigdy nie Bog. Prawdziwy chrzescijanin poklada wiare w Panu.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: lolXD (---.xdsl.centertel.pl)
Data:   2012-12-04 20:21

głowa do góry.....

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-12-05 14:21

Spróbujmy nie od strony Biblii - dla zainteresowanych.
Cytuję z "Dziennika Polskiego":

"Ostatnią datą w kalendarzu Majów według Długiej Rachuby (największej skali odmierzania czasu) jest 13.0.0.0.0, czyli 13 baktun, co w przeliczeniu na kalendarz gregoriański daje datę 21 grudnia 2012 r. – mówi dr Jarosław Źrałka z Instytutu
Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podkreśla jednak, że „wyzerowanie” licznika kalendarza Majów wcale nie oznacza końca świata, tylko pewnej epoki. Po tej dacie
rozpocznie się naliczenie kolejnych 13 baktunów, czyli 5126 lat. (...)
Źródłem apokaliptycznych wizji jest mylna interpretacja inskrypcji z VII w. n.e. umieszczonej na tzw. Monumencie 6 z miejscowości Tortuguero w Meksyku, w której jest odniesienie do grudniowej daty. We fragmencie jest mowa o tym, że „zstąpi z nieba” najpotężniejszy z bogów Bolon Yokte, bóg stworzenia i wojny – wyjaśnia archeolog. (...)
Archeolog zwraca również uwagę na specyficzny sposób oznaczania ważnych dat przez Majów. – Monument 6 jest komentarzem do faktu wybudowania w VII w n.e. świątyni lub grobowca. Odnosząc się do 21 grudnia 2012 r. twórca tej inskrypcji chciał nadać współczesnej mu dacie pewien prestiż. To tak, jakby ktoś wybudował np. w 1875 roku budynek, zaznaczając przy tym, że budowla powstała 125 lat przed końcem drugiego tysiąclecia, czyli 2000 roku – wyjaśnia znawca kultury Majów. Archeolog twierdzi, że gdyby cywilizacja Majów nie upadła, to w związku z końcem 13 baktuna na terenie m.in. Meksyku i Gwatemali powstawałyby dziś wspaniałe budowle upamiętniające przełom końca kalendarza.
– Majowie z pewnością cieszyliby się z nadejścia kolejnego cyklu ich kalendarza – zapewnia dr Źrałka."

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: martha (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-12-07 15:28

Tez sie boje. Czytalam, ze jest człowiek podający sie za Chrystusa i nauczający. Czy to moze być antychryst? Juz chyba spełniły sie wszystkie biblijne znaki konca swiata.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Marta (---.31.155.240.threembb.co.uk)
Data:   2012-12-07 20:23

Ludzi podających się za Chrystusa było całe mnóstwo. Większość z nich wcześniej czy później lądowała w szpitalach psychiatrycznych. A końce świata były ze dwa w zeszłym roku, nie tak czasem? Jeden jakoś latem, a drugi jesienią. I co, strasznie było? W tym roku będzie tak samo, zapewniam.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Maria (---.dzialdowo.vectranet.pl)
Data:   2012-12-08 15:26

Nie będzie żadnego końca świata, dopóki nie wypełni się to, co napisano w Słowie Bożym. Musi się objawić antychryst, zasiąść na tronie w świątyni Bożej, zostać uznanym przez większość za boga, czynić znaki i cuda i zwieść narody. To najpierw, reszta w Apokalipsie.
Więc śpij spokojnie.
No i oddaj życie Panu Jezusowi, uwierz, że zmarł za twoje grzechy, przyjmij Jego łaskę. On jest Panem, Bogiem i Cię kocha. Kiedy już to zrobisz- będziesz spokojnie patrzeć w przyszłość, bo "śmierć jest zyskiem"- a tam, z Nim będzie nam lepiej niż tu, na ziemi( nam, wierzącym, mającym Ducha Bożego w sobie).
Czytaj Biblię, a nie przepowiednie Majów, i będzie dobrze.
Natomiast prawdą jest, że żyjemy w czasach ostatecznych i wszystko do końca zmierza- końca ziemi, bo świata na pewno nie. Nikt jednak nie zna daty i godziny tego końca, więc takim prorokom, którzy podają terminy, dziękujemy- to fałszywi prorocy.
A ile jeszcze potrwa znany nam świat? Dziesięć lat, pięćdziesiąt, rok? Nie wiemy - dlatego mamy czuwać i gorliwie oczekiwać powrotu Jezusa.

Maranatha (Ap 22,20).

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Bratkowa (---.mos.gov.pl)
Data:   2012-12-10 10:02

Nie ma co się bać. Po pierwsze nikt nie wie kiedy nadejdzie koniec świata i może to być równie dobrze 21 grudnia jak dziś lub za 1000 lat. Po drugie niebo jest o wiele przyjemniejsze niż ziemia i chętnie bym się tam przeniosła już dziś. :)
Radzę nie czytać kolejnych sensacji, nie oglądać kolejnych filmów katastroficznych, słowem nie nakręcać się niepotrzebne. A jak ktoś na serio się boi, to niech szoruje do spowiedzi i do komunii, to jedyny sensowny sposób przygotowania się na koniec świata :P Można nawet chodzić codzienne na mszę (roraty?) i do komunii i więcej się modlić. Nie zaszkodzi, a na pewno pomoże :))

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: ~M. (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2012-12-10 17:47

Na portal trafiłam całkiem przypadkiem i przeczytałam Waszą dyskusję. Co prawda dalej czuję lęk przed końcem świata, ale myślę że to normalne ;) Prawie każdy człowiek boi się tego, czego nie zna. A jak tu się nie bać końca świata, skoro wszyscy robią w okół tego taki szum?
Niemniej... podnieśliście mnie na duchu. Od wielu lat nie byłam w spowiedzi, a ostatnio coraz częściej czuję potrzebę zmiany. Myślę, że dojrzałam do tego, żeby wrócić do Kościoła. Tegoroczne święta będą więc dla mnie wyjątkowe.
Myślę, że po 21 grudnia dalej będę się bać końca świata, tak samo jak wojny i innych katastroficznych wizji. To chyba część mnie i raczej nic tego nie zmieni, ale czy to źle? Swoje życie już teraz staram się wykorzystywać jak najlepiej i będzie tak dalej. Lęk o koniec, w takim stopniu jaki ja odczuwam, jeszcze nikomu nie zaszkodził, za to dzięki niemu trafiłam na ten portal i podniosłam się na duchu :)
A jak już ten koniec będzie, to będzie.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: AsiaBB (---.204.47.167.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2012-12-10 20:37

O, koniec świata w przyszłym tygodniu. W moim mieście jest dyskoteka z tej okazji i promocja na piwo.

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Tionne (78.10.82.---)
Data:   2012-12-10 21:16

http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x61471/mowienie-o-koncu-swiata-nie-ma-sensu/

Myślę, że Majom nie chciało się po prostu dalej pisać tego kalendarza :)

http://ekai.pl/diecezje/radomska/x61477/bp-tomasik-o-koncu-swiata-lek-przed-przyszloscia-niezgodny-z-wiara-chrzescijanska/

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2012-12-11 12:08

I ciekawe dlaczego Majowie przy ostatnim dniu swojego kalendarza - 21.12.2012, nie dali informacji, że będzie - "Koniec świata".

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Esterka (---.165.kosman.pl)
Data:   2012-12-11 17:59

Moi studenci dziś stwierdzili, że koniec świata będzie polegał na tym, że wszystko zostanie zasypane śniegiem. Dziś cały dziś padał, jutro ma padać jeszcze bardziej... Prorocy czy co? ;)

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: gaja (---.dyn.iinet.net.au)
Data:   2012-12-20 16:51

to już jutro :((((

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Bardotka (---.phlapa.fios.verizon.net)
Data:   2012-12-20 18:43

Gaja, to juz dzisiaj w niektorych czesciach swiata - np. Nowej Zelandii. Ostatnie doniesienia glosza, ze wszyscy sie ostali, bo koniec swiata sie nie pojawil. Ciesz sie zyciem! Ale zaraz, wyglada na to, ze piszesz z Australii, wiec juz chyba wiesz, ze przezylas ;)))

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-12-22 10:10

No i co? No i co? Jak to było?
Byłam tak zmęczona, że zasnęłam i teraz nie wiem co jest :)) Myślałam rano, że to "nowa ziemia" czyli niebo. Ale odkręciłam kurek czerwonego koloru i oparzyło. A miało w niebie nie boleć. W zlewie nadal leżały nieumyte garnki. To w niebie też trzeba będzie zmywać? Przerażająca wieczność.
No chyba że... Chyba że jednak z niebem mi się nie udało i jestem po drugiej stronie?
No poratujcie mnie, pomocy! Był ten koniec świata? Czy jednak trzeba będzie posprzątać na święta? ;))

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Tionne (78.8.136.---)
Data:   2012-12-22 12:37

To teraz odkręć kurek niebieski dla równowagi, to powinno cię otrzeźwić ;) I zejdziesz na ziemię i będzie po staremu :)

 Re: Boję się końca świata 2012 :(
Autor: Magda (agu) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-12-22 21:12

Zdaniem Grudniów koniec świata będzie w maju ;)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: