logo
Niedziela, 07 czerwca 2020
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Ululany katolik.
Autor: Ania (---.tktelekom.pl)
Data:   2013-02-01 19:17

Pisze bo musze si wygada
jest pierwszy pitek miesica ludzie si spowiadaj auj za grzechy maj odwag. A ja to jaka ciapa, po co Panu Bogu kto taki jak ja, jestem takim ululanym katolikiem. Od maego byam uczona ryby i dzieci gosu nie maj. Tak mwia do mnie mama i tak zostao. Nie umiem powiedzie nic od siebie, nie mam swojego zdania, nie mam odwagi nawet pjc i poprosi ksiedza o rozmowe, o spowiedz wit, chocia mam wielk potrzeb serca co do spowiedzi generalnej.
Rodzice wychowali mnie na telewizji jeli moge tak powiedzie. Zamiast rozmw jak matka z crk to ogldalimy wszyscy razem gupkowate seriale. I iks lat pzniej a rodzice znowu siedz i ogladaj t lasujc mzg telewizornie (ale ju sami bo kady jest w swoim pokoju). A ja nie umi nic zrobi, nie umie walczy o wiare w sobie. Nie mam znajomych ktrzy by podali rke, byli oparciem. Jedynie o czym moemy porozmawia to o tym co si dzieje na portalach spoecznociowych ktrego nie mam. Ksidz z parafii na ostatnim kazaniu mwi eby zaufa Jezusowi, a ja wrcz krzyczaam w sobie - ALE JAK? I kolejna bdzie niedziela, a ja jak sobie pomyle e znowu nie przyjm Komuni w. tylko tak siedze i patrze jak przyjmuj inni, a ja taka bez odwagi bez realnego patrzenia na Boga. e w Nim jest ycie w Nim prawda e On mnie kocha. I tak jest 2 lata, no moe wicej. I takie jest moje ycie. Dusz si po prostu. Czuj jak prawdziwe ycie ucieka mi midzy palcami, a ja stoj z boku
Polecam wszystkim ululanym katolikom homilie ojca Drka:
http://www.radiomaryja.pl/multimedia/w-ramach-katechezy-homilia-wygloszona-podczas-mszy-sw-pasterskiej-w-uroczystosc-narodzenia-panskiego-w-kosciele-sw-jozefa-w-toruniu/

Re: Ululany katolik.
Autor: joannaa (---.as13285.net)
Data:   2013-02-02 01:03

Hej Ania, ale przecie Ty bardzo tego chcesz. I masz to w sobie, jak tak czytam. Masz to... ukochanie ycia. Ty nie chcesz siedzie przed tv przez reszt dni. Zmie swoje ycie. Tak, tak po prostu. I zaraz. Jutro czy to ju dzi. Niewane od czego zaczniesz. Byle zacz. Przesta si zastanawia, a id i zrb. Id do tej spowiedzi zaraz jutro. Jak trzeba, to si zmu do tego pierwszego kroku. I tyle. Innej drogi nie ma. Twoje ycie. Ty musisz zrobi ;-).

A potem... co tam jeszcze Ci nie do koca pasuje w yciu. Jaka pasja? Przesta by niezadowolona, zacznij y. Peni.

Powodzenia i obiecuj modlitw o t odwag ;-).

Autor: KasiaM (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-02-02 09:37

Nie rozumiem tylko jednego... Dlaczego nie przyjmujesz Komunii? Czy jest jaka przeszkoda?

Joanaa bardzo dobrze napisaa. To, co najwaniejsze, czyli pragnienie - ju masz.
Nastpny krok, to skonkretyzowanie czego dokadnie chcesz.
A potem mona zacz myle co z tym zrobi :-)

Od samego suchania nawet najmdrzejszych konferencji nic si nie zmieni.
Jeli sama nie potrafisz zacz dziaa, to napisz skd jeste i co wicej o sobie - wtedy atwiej bdzie zaproponowa jaki konkret.

Data:   2013-02-02 19:22

Bardzo dzikuje za cenne wskazwki. I za may kop eby si ruszy i zacz dziaa. Pjd do spowiedzi ale bdzie ciko. Racja moje ycie i ja za nie odpowiem.

Jestem z archidiecezji przemyskiej jeli kto zna miejsce gdzie mona nabra duchowych si to bym bya wdziczna :)

----------

Np. www.zawierzanki.pl
I warto przejrze zawarto www.przemyska.pl
moderator

Data:   2013-02-02 20:32

Dzikuj z serca Moderatorowi za stron 'zawierzanki' z Bo pomoc co znajd dla siebie tylko przegldaam a ju czuam e to co dla mnie
obiecuj modlitw :))

Autor: xc (---.204.36.134.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-02-03 08:14

Z tym negatywnym wpywem telewizji to nie przesadzajmy. Na pilocie jest taki guzieczek ON/OFF i trzeba z niego korzysta. Z drugiej strony, ja nie mam telewizora, telewizj ogldam sporadycznie a problemy i tak mam.

To co Pani opisuje wiadczy o tym, e budzi si w Pani ciekawa duchowo. Myl, e po okresie samokrytycznego spojrzenia na siebie sam warto ropocz mylenie bardziej pozytywne. Wyznaczy sobie jakie mae cele do osignicia. Im mniejsze, im bardziej osigalne tym lepiej. Pierwszym z brzegu moe by: popracuj nad popraw ortografii.

Bg objawia nam si w Sowie. Bg jest w wiecie, ktry nas otacza. Drugi czowiek, ten ktrego spotykamy na ulicy, w pracy, w szkole, w rodzinie, jest stworzony na obraz i podobiestwo Boga. Bg jest te we mnie samym.

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: