logo
Niedziela, 07 czerwca 2020
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Marta (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2019-07-07 22:02

Witam,
Jestem rok po ślubie. Pobralismy się w sierpniu tamtego roku. Nie mogę darować mężowi, ze przed slubem pisal z byla. Sama Ho zaczepila co słychać. .Maz odpisał wtedy. Była pochwalił się zakupem mieszkania, mówiła o planach urlopowych. Pytała jeszcze wtedy narzeczonego o urlop i zaprosiła go na wesele jako osobę towarzyszącą. Maz odmówił i nie chciał jej podać powodu. Dodam że mąż nie jest osoba wylewna. SMS te zobaczyłam przypadkiem. Maz zapytany wprost dopiero się przyzna Poprosiłam o skasowanienumeru i brak kontaktu. Ppare dni po ślubie znowu się odezwała co słychać. Tym razem to ja z meza telefonu odpisalam, ze ok i na tym rozmowa się zakończyła. Przez rok nie było kontaktu żadnego. Ale tamta sytuacja przekłada się na malzenstwo. On wie że źle zrobił ale mnie to męczy po co wogole pisał z byłą.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: BW (---.centertel.pl)
Data:   2019-07-15 08:09

Przepraszam, ale co źle zrobił Twój mąż? Że zdawkowo odpisał na SMS od byłej dziewczyny? I coś takiego ma wpływ na Twoje małżeństwo? Czy to aby nie nadmierna zazdrość i zaborczość?

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-07-15 11:06

Zacznijmy od tego, czy jest co darowywać.
Umówiliście się jasno i twardo, PRZED sms-esem od tamtej kobiety, że nie będzie nigdy żadnego kontaktu męża z ta osobą, nawet w postaci kulturalnej odpowiedzi typu: nie pójdę z tobą na wesele?
Zresztą, kontakt bywa nieunikniony. Na ulicy albo kolejce w banku. Nie ma powodu udawać, że się nie znamy. Żądałabyś, by przeszedł na drugą stronę ulicy? Wyszedł z banku?
Mąż, odmawiając pójścia z tą panią na wesele, nie zachował się skandalicznie. Nie zainicjował kontaktu. Nie podtrzymywał dłuższej korespondencji. Nie przyjął zaproszenia. Nie kontaktuje się nadal z byłą. Czyli tu nie widzę żadnej winy.
Popełnił może (MOŻE) błąd, nie informując Cię od razu o tym, że ta kobieta się odezwała. Może jednak uznał, że odmówił i sprawa zamknięta.
Nie miał obowiązku ignorować tej kobiety. Miał prawo odpowiedzieć, zwłaszcza negatywnie.
Było, minęło, poprosiłaś o skasowanie numeru. Zrobił to? To w porządku.
Problem jest w Tobie. To Ty męczysz się tą sprawą i zatruwasz małżeństwo. Zazdrość o przeszłość, kiedy nie był Twoim mężem. I odmówił wyjścia z inną. Warto?
Mam nadzieję, że nie wypominasz mu tego regularnie. Jeśli to od czasu do czasu wywlekasz, to działasz (Ty, nie mąż, i teraz, w małżeństwie) na Waszą szkodę.

Jak przestać obwiniać, jak wyrzec się pielęgnowania urazy to już inna sprawa. Coś w Tobie wymaga zmiany. Tak, słusznie szukasz pomocy.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Estera (---.146.65.220.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-07-15 15:36

Nie czyta się cudzej korespondencji bez pozwolenia. Nawet mężowskiej.
Chorobliwa zazdrość i brak zaufania to problem i może się przekładać na małżeństwo. Ale to w Tobie jest problem, nie w mężu.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Benia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-07-15 17:07

Co niby się takiego strasznego stało, że mąż odpisał negatywnie zresztą na smsa? Jestem już prawie 20 lat po ślubie i nie raz się zdarzyło, że gdzieś spotkałam swoją byłą sympatię. Zamienialiśmy kilka słów i każde z nas poszło w swoją stronę. Jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby opowiadać mężowi kogo spotkałam. Kilka miesięcy temu mój były chłopak zmarł. Mąż sam mi zasugerował, że powinnam pójść na pogrzeb i tak też zrobiłam.
Jak chcesz tworzyć udane małżeństwo jak z takich błahostek robisz taki problem? Gdyby mąż kontynuował znajomość, spotykał się z nią, to wtedy mogłabyś coś podejrzewać.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Marta (---.centertel.pl)
Data:   2019-07-16 08:20

Maz mnie poprosił o sprawdzenie czegoś w telefonie i zobaczyłam te smsy całkiem przypadkiem. Nie mam w zwyczaju szczerania w jego rzeczach.
To nie był jeden SMS. Była przez dwa dni pisała i zachęcała męża na wesele mimo odmowy. Wypytywala o plany urlopowe i czy ma obecnie wolne. Odezwała się po paru latach i od razu przyjęła, ze maz jest wolny. Znając ludzka fantazję pewnie dla niej wyszło, ze maz P ojechalby z nią na urlop tylko nie dostał wolnego przed urlopem.
Tak jestem zazdrosna i coraz ciężej mi nad tym panować. Ja lubię twardą granice konkretne sytuacje i dla mnie ten kontakt z byla był nie potrzebny. Zwłaszcza ze od innych zapewne dowiedziała, ze jesteśmy małżeństwem. Maz nie jest wylewny i nie chcial klomaczyc sie jej z zycia prywatego.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Marta (---.centertel.pl)
Data:   2019-07-16 08:49

To nie był jeden SMS . Dwa dni ta Pani pisała a maz odpisywal. Pomimo negatywnej odpowiedzi dalej go namawiala. Maz odpisywal co było moim zdaniem niepotrzebne. Znając ludzka fantazję zaraz wyjdzie , ze pojechalby z nią na urlop tylko nie dostał wolnego i musiał czekać na swój. Maz z nia nic nie planowal ale ta Pani podchodzila go putajsc czy by teraz nie odpoczal. Maz odpisal, ze odpoczalby teraz ale nie dostanie wolnego i musi czekac na swoj urlop. Chodzi mi o to , ze roznie mozna interpretowac. Maz odpisujac jej przez dwa dni niepotrzebnie robil jej nadzieje. Granice trzeba jednak stawiac. Po co komuś dawać do myślenia, ze tu zaraz ślub a on odpisuje czyli coś jeszcze znacze. Ta pani miała już swój czas.
Tak jestem zazdrosna i ciężko mi z tym.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: k (---.80.32.34.onlinenet.pl)
Data:   2019-07-16 13:52

Chciłabys wszystko wiedzieć, ale mężczyźni nie lubią sie chwalić i rozmawiać, a tym bardziej o byłej. Kobiety są nieraz zazdrosne. Napisalaś ze mąż nie jest wylewny - tacy oni są, mój tez nie lubi sie chwalic i rozmawic. Byla napisała do niego PRZED slubem, może nie wiedziala, ze on ma Kogos i sie będzie żenił. A jak byś postąpiła, gdyby do Ciebie PRZED ślubem napisał były? Pochwaliłabyś się mężowi? Czy grzecznie byś odpisała? Kobiety lubią się chwalić, mężczyźni nie lubią. Ty bys sie pochwalila ze za mąz wychodzisz, a mężczyzna nie lubi sie chwlic ze sie zeni.
Taka jest natura wielu kobiet. A gdyby Ci powiedział, ze napisała do niego była, byłabys zazdosna i moglaby z tego wyniknać niepotrzebna kłótnia, narzeczony nie chciał ci robic przykrosci. Daj spokój z tym, co było PRZED ślubem, bo zepsujesz swoje małżeństwo. ON - tzn. MĄŻ wybrał Ciebie i z Tobą chce życ, a nie z byłą i ciesz sie tym faktem. Daj sobie spokój, kochaj męża i ciesz się, że jestescie razem. Tę zazdrosc odsuń na bok, bo ona moze zniszcyc Was a nawet zabic wasze szczęscie. Ciesz się, ze była juz się nie odzywa. I maz na pewno nie jest nią zainteresowany - ma Ciebie. Przecież z nia już nie pisze.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-07-16 15:08

Przyjęłaś mężczyznę z wiedzą o takim jego kontacie PRZED ślubem. Zgadza się?
Weszłaś z nim w małżeństwo bez względu na tamte wydarzenia. Tak?
Zgodziłaś się na takiego męża, ślubując mu.
No to tym samym moim zdaniem odebrałaś sobie prawo do wszelkich pretensji itd. o przeszłość przedmałżeńską.

Uważaj, bo teraz to Twoja zazdrość jest niszcząca. Teraz jest Twój, Wasz czas i to Ty możesz budować abo rujnować. Zazdrość rujnuje. Na pewno już szkodzi Tobie. Nie wiem, jakim stopniu, ale niewątpliwie przez Ciebie szkodzi i Wam.
To świetnie, że wiesz, że to Ty jesteś zazdrosna. Mam nadzieję, że rozumiesz, że to w Tobie (właśnie w Tobie, nie w mężu w związku z tamtymi sms-ami) jest potężna siła destrukcji.

Co zamierzasz zrobić, żeby nie zniweczyć Waszego dobra?
Spróbuj wypunktować sobie możliwości, konstruktywne.
Zaczęłabym od przebaczenia, bo w Tobie go nie ma. Od wyrzeczenia się pretensji. Od rezygnacji z życia przeszłością.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Marta (---.centertel.pl)
Data:   2019-07-16 15:47

Mam cieszyć się ze była nie odzywa się? I co dzień zastanawiać się czy napisała, czy zadzwoni czy spotkam ja na ulicy? To chore. Otóż mam żal do meza, ze grzecznie odpisywal i neutralnie. Nie postawił granicy, za mało stanowczosci. Już o tym rozmawialiśmy. Dlaczego ta niewiasta ma sobie myśleć, ze odpisywal i pewnie jeszcze by coś ugrala. Kontakt z byla prędzej czy później doprowadzi do łez obecną partnerkę.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Marta (---.centertel.pl)
Data:   2019-07-16 16:48

Droga Hanno,
próbuje każdego dnia ale dla mnie to jest ciężkie i trudne. Momentami mam wrażenie, ze prawie mnie zdradził tak emocjonalnie. A to tylko sms w ktorych zadnych flirtow nie bylo. Maz nie inicjowal kontaktu, dluzszej korespodencji nie prowadzil. Ktoś z boku by powiedział, ze przesadzam ale ja czuję inaczej. Ciężkie to jest.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: B. (---.191.85.105.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2019-07-17 05:10

Szanuj Męża.

Przeczytaj 7 grzechów głównych.

"13 Strapieniem dla ojca - syn głupi, a rynną wciąż cieknącą - kłótliwa kobieta" Prz 19,13

"15 Rynna ciekąca stale w dzień dżdżysty, podobna do żony swarliwej. 16 Kto chce ją wstrzymać, ten wiatr wstrzymuje lub zbiera oliwę do ręki" Prz 27,15-16

"27p Żonę krzykliwą, nieopanowaną w języku, uważa się za trąbę wojenną, sygnał do natarcia. Dusza każdego człowieka w tych okolicznościach pędzi życie wśród wojennego zamętu" Syr 26,27p

"14 Dom i bogactwo dziedzictwem po przodkach, lecz żona rozsądna darem od Pana" Prz 19,14

"9 Lepsze mieszkanie w kącie dachu niż żona swarliwa i dom obszerny" Prz 21,9

"1 W trzech rzeczach upodobałem sobie, które są przyjemne Panu i ludziom: zgoda wśród braci, przyjaźń między sąsiadami oraz żona i mąż dobrze zgadzający się wzajemnie" Syr 25,1

"20 Czym dla nóg starca wspinanie się po zboczu piaszczystym, tym żona gadatliwa dla spokojnego męża" Syr 25,20

„23 Duch przygnębiony, twarz zasmucona i rana serca - żona przewrotna; ręce bezwładne i kolana bez siły - taka, która unieszczęśliwia swojego męża” Syr 25,23

„2 Dobra żona radować będzie męża, który osiągnie pełnię wieku w pokoju” Syr 26,2

„3 Dobra żona to dobra część dziedzictwa i jako taka będzie dana tym, którzy się boją Pana” Mądrość Syracha 26,3

„7 Jarzmo dla wołów źle dopasowane - to żona niegodziwa, kto ją sobie bierze, jakby uchwycił garścią skorpiona” Mądrość Syracha 26,7

„14 Dar Pana - żona spokojna i za osobę dobrze wychowaną nie ma odpłaty” Mądrość Syracha 26.14

Pozdrawiam.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Benia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-07-17 05:53

Czytam Twoje wypowiedzi i powiem krótko - żal mi Twojego męża. Takim zachowaniem to Ty wnet zniszczysz wasze małżeństwo. Jeśli kocham, to ufam i nie zazdroszczę. Sama piszesz, że odpisywał tylko grzecznościowo, więc co się takiego wielkiego stało? Życzę Ci więcej zaufania do męża i dojrzałości w swoim postępowaniu. Bo jak nie będziesz walczyć z zazdrością, to małżeństwo ulegnie zniszczeniu. Żaden mężczyzna tego by nie wytrzymał.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: MM (---.play-internet.pl)
Data:   2019-07-17 12:43

Uważam, że przesadzasz. Myślę, że wystarczy rozmowa z mężem, poinformuj go, że wszelkie kontakty z byłą Ci przeszkadzają, ustalcie, żeby nie były podejmowane. Skoro takich kontaktów nie chcesz, to po co odpisywałaś na smsa, może trzeba było napisać wspólnie z narzeczonym cos bardziej stanowczego co zakończy korespondencję. Zamiast usuwać numer telefonu może lepiej dodać do czarnej listy.

Stawiania granic uczymy się całe życie, małżeństwo polega też na przebaczeniu, a prawdziwa miłość nie zazdrości.

Zapomnij o sprawie. Lepiej dbać o bliskość z Jezusem tu i teraz (zarówno Twoją jak i męża) zamiast zamartwiać się kilkoma smsami.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Ola (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2019-07-17 22:01

Droga Marto!

Popracuj nad swoją zazdrością. Poradź się na przykład psychoterapeuty jak radzić sobie z tym problemem. Sama się nakręcasz, niepotrzebnie. Koniecznie nad tym pracuj. Porozmawiaj z księdzem, z innymi żonami.

Tak. Twój mąż mógł nie odpisywać byłej. Zgadza się. Ale. Czy jakby nie odpisał była dałaby "za wygraną" i przestała do niego pisać? Może tak, może nie.
Może pisałaby kolejne smsy co jakiś czas, tego nie wiesz. Może zaczęłaby szukać kontaktu na żywo, żeby z nim porozmawiać i zapytać czemu ją ignoruje. Tego nie wiemy.

Mąż, odpisując jej krótko na wiadomości, po pierwsze wykazał się szacunkiem do drugiego człowieka, bo nie udawał, że nie przeczytał/dostał wiadomości (bo przecież dostał/przeczytał), ale jednocześnie dał przez swoje smsy odczuć tej osobie, że nie jest zainteresowany pisaniem/spotykaniem się z nią. Nie rób mu zatem wyrzutów. To była normalna, kurtuazyjna rozmowa wychowanego człowieka.

Twój mąż ma i będzie miał na co dzień do czynienia z kobietami czy to w sklepie, czy w pracy. Zamiast skupiać się na głupotach i rozdmuchanych problemach pracuj nad własną atrakcyjnością oraz nad tym, by stawać się każdego dnia szczęśliwszą osobą, która zna swoją wartość. Twój mąż to doceni a jego miłość do Ciebie będzie z każdym dniem silniejsza. Pamiętaj, że miłość buduje się każdego dnia. O miłość trzeba dbać cały czas, pielęgnować ją.

Jesteś zazdrosna o przeszłość męża. A nie powinnaś bo to PRZESZŁOŚĆ. Biorąc z nim ślub ją zaakceptowałaś. Teraźniejszość i przyszłość należy do Ciebie i męża. Dlatego nie pozwól osobie trzeciej z przeszłości męża mącić w Twoim sercu i w relacji między Tobą i mężem. Ona nic nie wskóra, jeżeli tworzysz z mężem dobre małżeństwo, jeżeli Ty nie dajesz mężowi powodów, by zaczął wątpić w Waszą miłość. Ta kobieta może stanąć "na głowie" i tak nic jej to nie da.

Tylko nie podkopuj Ty własnego małżeństwa. Nadmierną zazdrością to robisz. Nie było zdrady ani emocjonalnej, ani fizycznej, więc daj temu spokój.

A może ona napisała tylko z sentymentu do Twojego męża i traktuje go już tylko i wyłącznie jako BYŁEGO i nikogo innego. Brałaś to pod uwagę? Może jednak nie wie, że jest już mężem. Jak wie, to jej zachowanie jest niestosowne, ale to świadczy o niej a Twój mąż może nie mieć najlepszego zdania o takim jej zachowaniu, że wypisuje to zajętego już mężczyzny.

Poproś męża by unikał kontaktu z byłą (w miarę możliwości), gdyż ona Cię drażni i tyle. Daj mu do zrozumienia, że nie czujesz się komfortowo, że ta kobieta zabiega o kontakt z nim, że to mąci Twój spokój. Jest Twoim mężem, a ponieważ kiedyś łączyła ich nie tylko przyjaźń, prosisz, by kontaktu nie było. Ale nie wymagaj od męża, że jak ją przypadkowo gdzieś spotka, to będzie musiał udawać nieznajomego, bo to trochę dziecinne, nie uważasz?

Nie rób afery o błahostki, bo tym samym zniechęcasz męża do siebie, a przecież on już wybrał - Ciebie a nie ją. Im się nie ułożyło, rób wszystko, by Tobie i mężowi tak.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Marta (---.centertel.pl)
Data:   2019-07-18 12:00

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Dodam tylko, ze spotkaliśmy się na miescie z byla męża. Przyznała szczerze, ze chciała powrotu. Maz stanowczo i kulturalnie powiedział, ze nie życzy sobie żadnego kontaktu i ze nie ma powrotu do przeszłości. Był bardzo stanowczy, nie dał jej cienia nadziei. Zaimponować mi tym.
Tak wiem że musze pracować nad zazdrością.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: antonima (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-07-19 11:58

Wygląda na to, że masz dobrego i uczciwego męża. Nie psuj jemu i sobie życia zazdrością. Przeżywałam kiedyś cos podobnego (na mniejszą skalę) w swoim małżeństwie i z mojego doświadczenia - to mija. U mnie te początkowe ataki zazdrości wynikały w niepewności i kompleksów, ale teraz, kiedy je wspominam, to smieję się z samej siebie ;)

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Marta (---.centertel.pl)
Data:   2019-07-25 18:48

Nie umiem zapomnieć, wybaczyć...

Czuję się jak śmieć. Ciągle myślę, ze maz działał na dwa fronty. I ze okazał byłej zainteresowanie. On mi tłumaczy, ze nic do niej nie ma i odpisał z grzeczności. Byla grzeczność odbiera zapewne jako zainteresowanie. Nic nie pomaga, ze odmowic, ze nie chciał jej się tłumaczyć dlaczego nie idzie....

Pomóżcie. Bo zwariuje...

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2019-07-25 20:24

Marto, Ty nadal zadręczasz męża tym tematem? Wciąż twierdzisz, że on postąpił źle? Po tym wszystkim, co usłyszałaś na forum?

Nie umiesz wybaczyć? A co tu jest do wybaczania. To Ty powinnaś zaprzestać tego, co robisz, i poprosić męża o wybaczenie, a nie utwierdzać się w postawie, że jesteś ofiarą i powinnaś mu wybaczyć.

Zacznij leczyć swoją chorobliwą zazdrość. Jak najszybciej. Zanim nieodwracalnie zniszczysz swoje małżeństwo. Co konkretnego zrobiłaś w tym kierunku?

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: MM (---.play-internet.pl)
Data:   2019-07-26 16:47

Marto, a Ty żyjesz w łasce uświęcającej? Może tutaj masz pole do poprawy.
Twój mąż na razie wykazuje się cierpliwością. Ale może długo tak nie wytrzymać jeśli będziesz zadręczać siebie i jego.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Marta (---.centertel.pl)
Data:   2019-08-10 10:21

Byłam u spowiedzi. Modlę się ale to nie pomaga. Rozmawiałam z księdzem ale nic nie pomaga. Czuję się jakby maz mnie zdradził. Myślę co może czuć ta dziewczyna. Że dawał jej nadzieję. Mamy wspólnych znajomych boję się też plotek. Ze tu ślubował a za inną się oglądał.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2019-08-10 18:01

Czy starasz się te myśli od siebie odsuwać? Czy w momencie, kiedy się pojawiają, próbujesz zająć swój umysł czymś innym, prosić Boga o pomoc aktem strzelistym? Czy może sama się nakręcasz?

Myśli to jedno, a czyny drugie. Czy nadal pod wpływem tych myśli zadręczasz męża?

Jeśli Twoje myśli są naprawdę przez Ciebie niechciane, zatruwają Twój umysł mimo wszelkich starań, by je opanować, poszukaj koniecznie pomocy psychologicznej.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2019-08-10 20:59

Ale mąż cie nie zdradził. Jesli takie masz odczucia, to przebacz. Mysle, ze to brak przebaczenia, powoduje te mysli natrętne. Proś Jezusa, że nie potrafisz, ale by przebaczył wraz z tobą, dopomógł ci w tym, wypłacz przed Nim to i oddaj Mu to. On to zabierze. Moze to byc stopniowy proces. Odmawiaj głęboko modlitwe Ojcze Nasz. Oczywiscie nie lekceważ tez pomocy ze strony psychologicznej, jesli nie dasz rady.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Marta (---.centertel.pl)
Data:   2019-08-14 11:50

Nie umiem, nie chcę wybaczyć. Jak żyć w jednym niewielkim mieście . Co chwila mam się spotykać i co. Mąż odpisując dał jej nadzieję na coś więcej. Wyszło, że zależy mu na kontakcie. Po co? Na co taki zamęt? Już mi wszystko jedno. Może iść do niej.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2019-08-14 18:51

"Może iść do niej".

Naprawdę tego chcesz? A jeśli nie, to czego chcesz? Zastanów się, proszę, i napisz, jakie rozwiązanie by Cię teraz zadowoliło. Tylko nie rozumuj jak małe dziecko. Niech będzie to coś realistycznego, a nie "chcę, żeby nie wydarzyło się to co się wydarzyło".

I radzę Ci nie przeciągać struny, bo rozwiązanie, które podsunęłaś ("Może iść do niej" lub innej), wcale do nieprawdopodobnych nie należy. Każda Twoja scena zazdrości to popychanie męża w kierunku innej kobiety.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Marta (---.centertel.pl)
Data:   2019-08-14 19:02

Chce bezpieczeństwa, poczucia pewności w malzenstwie, a nie sms-owawnia z byla. To dla mnie duży brak lojalności.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2019-08-14 21:17

Wiem, że nie umiesz wybaczyc, bo nikt nie jest w stanie tego sam zrobic. Dlatego tylko z Jezusem i w Nim. Ale trzeba tego chciec naprawde. Bo ta trucizna nieprzebaczenia coraz bardziej cie niszczy i małżenstwo. Przypomnij sobie co slubowaliscie sobie nawzajem. Kazda strona powinna dbac o to, czasem wychodzi jak wychodzi. Ale nie ma ideałów. Obys swoją zazdroscia nie doprowadziła męża do ciężkiego grzechu z ta kobietą. Wiem nie powinien wcale tak postąpić, ale człowiek to istota grzeszna i nie wiadomo co strzeli do głowy w desperacji. Zresztą sama jestes przykladem, że nie chcesz przebaczyc, czyli nie ma doskonałych ludzi. Jestescie za siebie nawzajem odpowiedzialni, za swoje zbawienie. Mysle zę pomogłyby ci msze z charyzmatyczne o uzdrowienie, poszukaj u siebie w okolicy.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2019-08-14 22:35

Kiedy po raz ostatni mąż wysłał SMS do byłej?

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Marta (---.centertel.pl)
Data:   2019-08-16 17:35

Maz odpisal ostatni raz rok temu. Dwa miesiące przed slubem. Dopytywala czy ma wolne i jakie plany urlopowe. Jak zapytała czemu nie idzie z nią na wesele nie odpisał. Kontakt się urwał. Po dwóch miesiącach już po ślubie zapytała znowu co słychać. Tym razem ja z meza telefonu odpisalam z kim mam przyjemność bo numer był nieznany. Byla się ofuczyla ze wylądowała to już nie ważne. Ja odpisalam ze telefon uległ awarii i przepadły kontakty. Wtedy się przedstawiła. Ja odpisalam ze u mnie ok. I na tym kontakt się urwał. Maz nie pisał do niej pierwszy. Nie jest wylewny nie chciał jej powiedzieć jakie plany i ze bierze ślub. Znam go on broni swojej prywatności. Męczy mnie ze odpisywal bo powinien moim zdaniem milczeć. To jego odpisywanie była zrozumiała jako zachętę do kontaktu. Jak ją zobaczę na miescie będę się wstydzić. Za siebie za męża i za nią.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2019-08-16 18:23

"Chce bezpieczeństwa, poczucia pewności w malzenstwie, a nie sms-owawnia z byla".
"Maz odpisal ostatni raz rok temu. Dwa miesiące przed slubem."

Marto, czy do Ciebie naprawdę nie dociera, że wymagasz rzeczy niemożliwych? Chcesz przecież, żeby się odstało to, co się stało. SMS-y to przeszłość, jeszcze sprzed ślubu. Tego nie da się odwrócić.

 Re: Nie mogę darować mężowi, że pisał z byłą.
Autor: Marta (---.centertel.pl)
Data:   2019-10-11 19:19

Starałam się bardzo. Ale to nic nie dało. Nie mogę wybaczyć mężowi pisanie tych sms-ow przed slubem. Czuję się oszukana i niepewnie. Nie umiem sobie tego przetłumaczyć. Wstydzę się za zachowanie męża. Nie chce spotykać bylej na miescie i czuć dyskomfort. Nie rozumiem po co odpisywal. Dla mnie niestosowne wą życzenia, pytania o urlop. Mąż tego nie rozumie. Nic nie pomaga.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: