logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy mam powtórzyć spowiedź?
Autor: Mam pytanie (---.man.rsk.pl)
Data:   2005-05-23 23:54

Zdarzyła mi się taka spowiedź.
W czasie wyznawania grzechów kapłan wydawał się być zniecierpliwiony, spieszyło mu się, możliwe, że był zmęczony. Wydaje mi się że kapłan nie słuchał mnie nawet gdyż pojawiły się tam grzechy które z reguły nie są pomijane przez kapłanów w pouczeniu, a o których ksiądz mi nic nie pouczył. Wymieniałem grzechy i kiedy wyraziłem nie cały akt żalu kapłan mi przerwał i zaczął mnie pouczać bardzo krótko i tak jakby nie wiedział z czego się wyspowiadałem udzielił mi rozgrzeszenia. Ja spełniłem wszyskie warunki jeśli chodzi o spowiedź szczerą i żal za grzechu (kótry kapłan mi przerwał) czy ta spowiedź jest ważna ?? nie mam żalu do kapłana chodzi mi o to czy mam tę spowiedź powtórzyć czy jednak jest ważna bo przecież Chrystus widział me serce.
Z góry dziękuję za odpowiedź

 Re: Czy mam powtórzyć spowiedź?
Autor: Michał (---.Zabrze.Net.pl)
Data:   2005-05-24 01:04

Myślę, że powtórzenie tej spowiedzi byłoby skrupulanctwem.

 Re: Czy mam powtórzyć spowiedź?
Autor: Marta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-24 01:26

Nie no, co Ty, spowiedz jest wazna jak najbardziej i niczego powtarzac nie trzeba. Zal za grzechy to nie formułka wypowiadana przy spowiedzi. Zauważ, że kapłan jest "tylko" narzędziem Pana Boga, to coż się przejmować, że tym razem narzędzie było bezmyślne?

 Re: Czy mam powtórzyć spowiedź?
Autor: Krzysiek (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data:   2005-05-24 01:34

Nie przejmuj się tak - spowiedź jest ważna, ponieważ spełniłeś wszystkie warunki spowiedzi i otrzymałeś odpuszczenie grzechów - a to jest podstawa.

 Re: Czy mam powtórzyć spowiedź?
Autor: ksiądz (---.skawina.sdi.tpnet.pl)
Data:   2005-05-24 15:40

oczywiście jesteś przekonany że kapłan miał podstawy do udzielenia rozgrzeszenia - ale jeśli masz wątpliwości co do wyznanych grzechów, możesz je przedstawić przy okazji kolejnego sakramentu pokuty

 Re: Czy mam powtórzyć spowiedź?
Autor: Malutka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-27 14:03

Spowiedz jest ważna.
Dodam jeszcze, ze miałam kiedys pare razy bardzo podobnie. U nas w parafii byl ksiadz, ktory nawet do konca nie wysluchal grzechow, tylko przerywal w polowie ... i bez zadnego pouczenia mowił "Za pokute odmówisz..." i udzielal rozgrzeszenia.
Zdarza sie, ze ksiadz bez waznych powodow czyli po prostu z wlasnego lenistwa zaniedbuje swoje obowiazki, np. nie przyjdzie na spowiedz.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: