logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można się modlić o miłość konkretnej osoby?
Autor: Ewelina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-08-25 23:50

Witam. Od prawie roku nieustannie modlę się za pewnego człowieka, który zmienił moje życie - odmawiam różaniec, ofiaruję Komunię Św. za Niego. Chciałabym się dowiedzieć czy człowiek może się modlić o miłość konkretnej osoby? Czy możemy prosić Boga o taki dar? Jak w takim razie mam się modlić?

 Re: Czy można się modlić o miłość konkretnej osoby?
Autor: kredka (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2013-08-26 00:31

Tzn. chcesz pokochać tę osobę czy żeby Ciebie pokochała?

 Re: Czy można się modlić o miłość konkretnej osoby?
Autor: Gośka1981 (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-08-26 00:44

Myślę, że najlepiej byłoby się modlić, aby wypełniła się wola Boża względem tego człowieka. Modlisz się od prawie roku. Więc może to nie jest wola Boża? Dla mnie osobiście jest to trochę egoistyczne podejście - modlić się, aby konkretny człowiek mnie pokochał. Ale nie wiem, może i można. Tylko jeśli to nie będzie zgodne wolą Boga, to zapewne tego nie dostaniesz.
Swego czasu byłam pełna wdzięczności dla pewnej osoby, naprawdę miałam jej za co być wdzięczna. I zaczęłam się modlić o to, by w życiu tej osoby stała się rzecz, o której myślałam, że byłaby dla niej dobra i myślałam, że ona też by tego chciała. No właśnie - myślałam. Po pewnym czasie zorientowałam się, że modlę się o coś, czego to ja bym chciała dla tej osoby. Ale czy ona sama, a przede wszystkim Bóg chciałby tego samego? Zdałam sobie sprawę, że to była bardzo egoistyczna modlitwa, i że na pewno nie była ona zgodna z wolą Bożą. Bóg nie działa też wbrew nam. Jeśli ktoś czegoś nie chce lub nie potrzebuje, Bóg mu tego na siłę nie wciśnie. Bóg wie czego chcemy i potrzebujemy, ale też wie co będzie dla nas dobre, choć nam się wydaje dość często, że my wiemy, co będzie dla nas najlepsze. A to Bóg zna naszą przyszłość i wie jak nasze życie potoczy się dalej. I to On wie najlepiej. Tak więc nie rozczaruj się, jeżeli nie otrzymasz tego, o co prosisz. Oczywiście nie mówię, że tego nie dostaniesz. Ale to już Boża słodka tajemnica.

 Re: Czy można się modlić o miłość konkretnej osoby?
Autor: Samson (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-08-26 08:35

Pozwólcie, że spróbuje odpowiedzieć.
Myśle, że tu nie chodzi o Wolę Bożą, bo wszystko co dobre jest z Nią zgodne. Tu chodzi o wole drugiej osoby, a Pan Bóg nie zadziała wbrew. Ale zawsze mozesz sie modlić, żeby nakłonił Twoje serce, żebyś pokochała kogoś, kto Ciebie darzy uczuciem:)
A tak poza tym to moze po porostu porozmawiaj z tym chłopakiem.

 Re: Czy można się modlić o miłość konkretnej osoby?
Autor: AsiaBB (---.182.120.42.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-08-26 09:21

Można się modlić o wszystko, ale Pan Bóg nie ruszy wolnej woli tej osoby. Uważaj, żeby nie skończyło się pretensjami do Niego, że nie pomógł i nie wysłuchał, to po co w ogóle wierzyć itd.

 Re: Czy można się modlić o miłość konkretnej osoby?
Autor: xc (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-08-26 13:18

Można, nawet trzeba. Jeśli dobrze zrozumiałem Pani intencje, to niezależnie od Pani modlitw o miłość prawdziwą (jest taka piękna piosenka Krystyny Prońko "Modlitwa o miłość prawdziwą", proszę jej wysłuchać przy okazji) ze strony konkretnej osoby w stosunku do Pani, to nieśmiało sugerowałbym zwrócenie się do tej osoby z konkretnym pytaniem. Lub przynajmniej takie przebywanie w jej towarzystwie, aby móc się zorientować, czy z jej strony płyną owe tajemnicze i cudowne fluidy w naszą stronę.
Modlitwa modlitwą, ale przychodzi taki moment, kiedy trzeba sprawdzić czy jest ona skuteczna. I na ile. Aha: nie ma tu zależności: im dłużej i intensywniej się modlę, tym efekt pewniejszy. Nie, taka buchalteria nie obowiązuje.

 Re: Czy można się modlić o miłość konkretnej osoby?
Autor: Bezradność (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-08-26 16:20

Nie można, jak ty nikogo nie zmusisz do miłości tak Bóg nikogo nie zmusi żeby cię kochał. Powiedz temu człekowi, że go kochasz, jak powie, że nie to trudno, musisz się odkochać i żyć dalej.
Jeżeli czujesz, że twoim powołaniem jest małżeństwo, rodzina to módl się o pomoc w wypełnieniu tego powołania. Może gdzieś tam jest mężczyzna, który modli się o to samo i Bóg pomoże wam się spotkać, i tylko tyle, bo miłość to już wasza robota, Bóg się do tego nie będzie mieszał, dopiero jak zawrzecie sakrament małżeństwa to tak jak byście dali Bogu prawo do mieszania się w wasz związek.
Kiedy się modlisz musisz pamiętać, że ty masz wolną wolę, Bóg ma wolną wolę i ten człowiek ma wolną wolę.

 Re: Czy można się modlić o miłość konkretnej osoby?
Autor: Zofia (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2013-08-26 22:52

Przypomniała mi się podobna sytuacja :) Dziewczyna "zadurzyła się" w chłopaku. Tak na marginesie - ładnie grał na gitarze i śpiewał - i długi czas modliła się z wiarą: "Ojcze, w imię Jezusa daj mi ...(tu imię chłopaka)" - nawet rymowało się.

Niestety, nic w relacjach się nie zmieniało, a jeżeli już to na "gorsze", bo chłopak poznał inną dziewczynę i wszystko wskazywało na to, że jest to poważne uczucie.
Znajoma, mimo to nie ustawała w modlitwie... i poznała "przypadkiem" innego mężczyznę. Od wielu lat są szczęśliwym małżeństwem. A ten, o którego się tak modliła, okazał się, delikatnie mówiąc, niezbyt odpowiedzialnym człowiekiem...

Czyli warto się modlić i czekać na to, co Pan Bóg przygotował :))))

 Re: Czy można się modlić o miłość konkretnej osoby?
Autor: Ewelina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-08-26 23:01

Chodzi czy można właśnie się modlić o to, żeby mnie pokochała

 Re: Czy można się modlić o miłość konkretnej osoby?
Autor: Ewelina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-08-26 23:02

Nigdy nie mam pretensji do Boga o to, że nie wysłuchał mojej prośby. Wtedy modlę się jeszcze mocniej.

 Re: Czy można się modlić o miłość konkretnej osoby?
Autor: Ewelina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-08-26 23:13

Ale ja się w nim nie zadurzyłam. Naprawdę Kocham Go miłością prawdziwą i szczerą. Wyznałam mu swoje uczucia rok temu, lecz on powiedział, że ich nie odwzajemnia, ale też powiedział, że nie traktuje mnie tylko jak zwykłą koleżankę. Ta rozmowa była zanim zaczęłam intensywnie się modlić i zbliżyłam się do Boga. Nie widzieliśmy się od 4 miesięcy jednak ostatnio odezwał się po długim milczeniu. Naprawdę jest On ważny w moim życiu i brakuje mi Go strasznie.

 Re: Czy można się modlić o miłość konkretnej osoby?
Autor: kredka (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2013-08-26 23:36

Kochasz, a nie byłaś zakochana? Nie masz pretensji do Boga, ale nie odpuszczasz?
Naprawdę najlepiej modlić się o wypełnienie woli Bożej.

 Re: Czy można się modlić o miłość konkretnej osoby?
Autor: Samson (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-08-28 11:52

Ewelino, nie lubię pisać smutnych wiadomości.
Czy naprawdę chciałabyś, żeby Pan Bóg rzucił na tego chłopaka urok? Ten chłopak powiedział Ci przecież, że nie odwzajemnia Twoich uczuć. Co Pan Bóg miałby wtedy zrobić? Zanegować wolną wole tego chłopaka, zmusić go, aby ten chłopak odwzajemniał Twoje uczucia?
Z własnego doświadczenia wiem, że miłość odwzajemniona jest dużo lepszym rodzajem miłości i takiej miłości właśnie Ci życzę. A tego chłopaka to sobie daruj.

Pozdrawiam, życzę miłości odwzajemnionej i naprawdę rozejrzyj się czy komuś się czasem nie podobasz.

 Re: Czy można się modlić o miłość konkretnej osoby?
Autor: Jan (---.wroclaw.vectranet.pl)
Data:   2013-08-28 23:18

Oczywiście modlić się możesz o cokolwiek - lecz spełnione mogą zostać prośby zgodne z Bożą wolą.

 Re: Czy można się modlić o miłość konkretnej osoby?
Autor: Laura (---.free.aero2.net.pl)
Data:   2013-09-23 23:17

Według mnie - jeżeli Pan Bóg widzi w dwojgu ludziach potencjał, że mogą się pokochać i być szczęśliwi to im pomaga nawet jeśli jedna strona już kocha a druga jeszcze nie. Czyli potrzeba modlitwy, wytrwałości i czasu. Pan Bóg może wówczas postawić przed tą osobą która jeszcze nie kocha takie doświadczenia życiowe, które ją skłonią do pewnych refleksji i ostatecznie doprowadzą do tej drugiej osoby i nie jest to żadna ingerencja w wolną wolę.
Sytuacje życiowe mogą być różne i na przykład ta druga strona (która jeszcze nie kocha) jest po rozstaniu, albo w jakiś inny sposób została boleśnie zraniona czy też ma jakieś problemy życiowe, musi dojść do siebie - dlatego czas jest tu niezmiernie ważny i ważne jest to aby się nie zniechęcać i nie oczekiwać rezultatu modlitwy od razu. Pozornie może nam się wydawać, że nic się nie dzieje, modlitwa nie działa ale tak naprawdę może już zacząć działać, mogą zacząć istnieć w życiu tego człowieka pewne wydarzenia mające doprowadzić go do nas tylko, że my o tym jeszcze nie wiemy.
Należy też sobie zadać pytanie (zanim zaczniemy się modlić o tę drugą osobę) czy naprawdę tego chcemy, czy jeśli zostaną postawione przed nami trudne doświadczenia dotyczące z życia z tą osobą to czy udźwigniemy ten ciężar, czy znajdziemy w sobie siłę?
***
Z własnego doświadczenia wiem, że można się zakochać i to po uszy w kimś kto nie był w naszym typie ale potrzeba na to czasu, ja potrzebowałam rok.
Wiem też, że trzeba mieć w sobie siłę, aby udźwignąć ciężar bycia z konkretną osobą (o czym wcześniej pisałam) w związku. Teraz, kiedy po latach analizuję dlaczego Bóg mi nie dał być w związku z kimś kogo wówczas bardzo kochałam (i modliłam się o ten związek) dlatego, że wtedy tego ciężaru, pomimo wielkiej miłości bym nie udźwignęła.

 Re: Czy można się modlić o miłość konkretnej osoby?
Autor: Natalia (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2014-02-13 23:11

Laura, napisałaś bardzo piękne i motywujące słowa.

 Re: Czy można się modlić o miłość konkretnej osoby?
Autor: Sebastian (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-05-14 19:40

Hej. Rozstałem się z dziewczyną. Odmieniła moje życie. Zbliżyłem się do Pana Boga. Wiem, że to Pan zadziałał przez nią. Porzuciłem wiele złych rzeczy, ale po kilku miesiącach z dnia na dzień powiedziała, że nic już do mnie nie czuje. Strasznie mi na niej zależy i naprawdę pragnę być szczęściem dla niej na całe życie. Modlę się o to żeby Pan rozpalił nasze serca na nowo swoją miłością, jeśli jest taka wola Jego. Modlę się również do Św. Rity. Wiem, że człowiek ma rozum i wolną wolę. Było wspaniale, ale teraz co nas łączy to spotkania na wspólnocie. Przykro mi z tego powodu i szkoda mi tego wszystkiego, bo nie wyobrażam sobie kogoś innego z kim bym się tak dogadywał np. w kwestiach czystości przedmałżeńskiej. Powiedziałem, że będę walczył o nią, a moją bronią jest modlitwa. Ciągle żyję nadzieją, że jesteśmy sobie pisani, bo nasza historia jest naprawdę zadziwiająca (jak się poznaliśmy itp.). Też się zastanawiam czy dobrze robię modląc się o miłość w naszych serach, ale nie chcę z Niej rezygnować. Jeśli możecie proszę o modlitwę za mnie i za Kasię. Serdeczne Bóg zapłać. Pozdrawiam :)

 Re: Czy można się modlić o miłość konkretnej osoby?
Autor: Ola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-05-31 23:01

Od 1,5 roku modlę się i przyjmuję komunię za pewnego chłopaka. Na początku nic się nie działo. Dopiero jakoś ze 3 miesiące temu zaczęły się dziać różne (jak dla mnie wspaniałe) rzeczy. Niby niepozorne uśmiechy, jakaś sytuacja, ktoś zachęcił mnie do udziału w czymś a potem okazywało się, że on też w tym bierze udział. I tak krok po kroku zaczęliśmy się poznawać. Bo o to właśnie się modliłam. Prosiłam Boga, by pozwolił mi zaprzyjaźnić się z tą osobą i zobaczyć czy naprawdę go kocham. Nie potrafię ocenić co on do mnie czuje, ale codziennie modlę się, powierzając moją miłość Bogu i prosząc Go, by spełniła się Jego wola względem tego chłopaka i mnie. Nie tracę nadziei i dalej wytrwale się modlę. :)

Co do sposobu modlitwy to zawsze proszę Pana o zdrowie dla tego chłopaka i jego rodziny, o dobre oceny (jeśli pisze sprawdzian to o to, żeby zdał go), powierzam mu swoją miłość i proszę, żeby on ją odwzajemnił, jeśli taka jest wola Boża, a jeśli nie, to żebym pokochała kogoś, kto będzie kochał mnie tak, jak ja kocham tego chłopaka. :)

 Re: Czy można się modlić o miłość konkretnej osoby?
Autor: Mari (---.tvsat364.lodz.pl)
Data:   2015-12-21 12:06

Historie miłosne bywają nieraz tak skomplikowane i pełne niespodziewanych zwrotów akcji, że lepiej byc przygotowanym na wszystko, nie zamykać się, nie skreślać niczego i nikogo, nie unosić dumą, bo wtedy zostaniemy z dumą zamiast miłości. A zawsze warto chociaż spróbować.

 Re: Czy można się modlić o miłość konkretnej osoby?
Autor: Gabryśka (---.internetia.net.pl)
Data:   2016-12-28 19:26

A mi się wciąż wydaje, że miłość nieodwzajemniona jest rodzajem przekleństwa za jakieś określone grzechy. Tak przypuszczam od pewnego czasu i gdyby było to możliwe - napisałabym referat lub jakąś inną prackę na ten temat. Najpierw badania, studium przypadków, analiza zdarzeń i podsumowanie rezultatów. A na koniec wszystko przedstawiłabym jednemu z profesorów teologii do zatwierdzenia przez Kościół.
Każde nieszczęście jest skutkiem pewnego grzechu (lub grupy grzechów) - zatem i nieszczęście polegające na nieodwzajemnieniu uczuć musi wynikać z konkretnych grzechów przeciw - np. 6/9 przykazaniu, lub przeciw miłości bliźniego.
Gdybym wiedziała, którą grupę ruszyć, i jak zrobić badania, to może bym się za to zabrała. Na poważnie.
Pozdrawiam

 Re: Czy można się modlić o miłość konkretnej osoby?
Autor: Piotr (---.net.media.pl)
Data:   2019-09-22 22:29

Bardzo mądre i życiowe stwierdzenie. Nie można od Boga oczekiwać cudu w jeden dzień. Bóg przy wysłuchaniu Twoich modlitw stworzy takie sytuację aby ta druga osoba przekonała się o Twoim prawdziwym uczuciu i miała możliwość poczucia tego pięknego daru jakim jest miłość. Jestem pełny uznania dla Twojej wiary i mądrości życiowej. Zacytuję Jezusa: " A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu." (J 14,13)

 Re: Czy można się modlić o miłość konkretnej osoby?
Autor: Paweł (---.146.54.94.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-09-24 13:24

Swoją drogą trochę już czasu minęło. Ciekawe jak potoczyła się historia autorki postu i jej uczucia ;)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: