logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie potrafie uwierzyć, że Bóg może coś odmienić.
Autor: dsrs (---.toya.net.pl)
Data:   2015-01-26 18:32

Od lat mialem duze problemy, zamiast znikac tylko rosły i pojawialy sie nowe. W Boga wierzyłem, ogromna nadzieje dawalo mi czytanie swiadectw w ktorych Bóg wyciągał na wyżyny szczęśliwego życia nawet wieloletnich alkoholikow, narkomanow i innych ludzi zlamanych przez życie. Nadzieję tą również dawały mi opisy uzdrowien w ewangelii. Ta nadzieja dawala siłę by godzinami prosić Boga o odmianę, wierzylem, że On jest w stanie zmienic ten koszmar. Problemy jednak nie znikały, przychodziły tylko nowe. Mówiłem sobie wtedy że w miejscu beznadziejnym tak czesto rodzi się przecież nadzieja. I minęło kilka lat, jestem teraz wrakiem czlowieka, po tym co stało się dzisiaj, wczoraj, przedwczoraj i po kolei wcześniejszych dniach tego miesiaca i wcześniejszych, cała nadzieja we mnie zgasła. Te swiadectwa jak i ewangelia sa teraz postrzegane przezemnie jako puste slowa. A z dawnych długich modlitw pełnych nadziei i ufności, dziś pozostał mi problem z odmowieniem jednego "Ojcze Nasz". Nadzieja przepadla, nie wiem co będzie dalej i jaki to ma sens. Nie potrafie już uwierzyć, że Bóg może coś odmienić w moim życiu.

 Re: Nie potrafie uwierzyć, że Bóg może coś odmienić.
Autor: pomi (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2015-01-26 19:02

A czy Twoje serce otwierało się na wolę Bożą? Bo można się modlić i trwać przy swoich błędach. Ja tak mam. Ale trzeba wtedy tym bardziej się modlić żeby się na Niego otworzyć.

 Re: Nie potrafie uwierzyć, że Bóg może coś odmienić.
Autor: Maciej (---.elpos.net)
Data:   2015-01-26 19:14

Czy cokolwiek robiłeś aby się zmienić? Niektórzy (może podświadomie) większą nadzieje pokładają w Bogu ale sami za mało robią coś w tym kierunku. Może wpadłeś w taki błąd? Nie wiem.

Św. Augustyn powiedział:

"Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego; tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła."

Bóg chce uzdrowić ale człowiek musi z całych sił coś robić w tym kierunku, a do Boga zwracać się z prośbą o umocnienie w tym co człowiek sobie zamierzy wg woli Bożej. Może za bardzo czekałeś na cud od Boga że Bóg coś sam zrobi za ciebie, przy jednocześnie niedostatecznej wiary w swoje możliwości?

Druga przyczyna może byś że nie doświadczyłeś miłości od Boga i podejmując jakieś decyzje w sprawie zmienienia się, czułeś pustkę i brak Boga, więc w takiej sytuacji zalecana jest modlitwa kontemplacyjna, rozmodlenie się, położenie nacisk na intensywny kontakt z Bogiem (zaangażowanie serca). Bóg zawsze odpowiada swoja miłością, tylko trzeba w nią wierzyć. Jeśli wyrobisz w sobie stałą otwartość na Boga, z biegiem czasu będziesz czuł umocnienie i zobaczysz efekty.

 Re: Nie potrafie uwierzyć, że Bóg może coś odmienić.
Autor: Darek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-01-26 23:31

Bog nic nie moze odmienic jesli czlowiek nie chce.

 Re: Nie potrafie uwierzyć, że Bóg może coś odmienić.
Autor: Marta (---.29.87.2.threembb.co.uk)
Data:   2015-01-26 23:40

A tak konkretnie to czego Ci Pan Bóg nie dał? Oprócz tego, ze nie dał Ci kopalni złota? Problemy nie mają "znikać" tylko trzeba je rozwiązywać. Ciekawe który to alkoholik i narkoman został przez Boga wyciągnięty "na wyżyny szczęśliwego życia" i sam nie musiał w ogóle palcem kiwnąć, żeby wyjść z nałogu? Coś musiałeś po łebkach czytać te świadectwa i wybierać sobie same najprzyjemniejsze fragmenty. Bez wkładu własnego cudów nie ma. "Idź i obmyj się w sadzawce Siloe". Polecam rozważenie opisu tego uzdrowienia, może Ci to coś wyjaśni.

 Re: Nie potrafie uwierzyć, że Bóg może coś odmienić.
Autor: Beata (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2015-01-27 15:23

Może to kwestia punktu widzenia - może prosisz wciąż o spełnienie Twojej woli, a nie woli Boga?

 Re: Nie potrafie uwierzyć, że Bóg może coś odmienić.
Autor: Alicja (---.nwrknj.fios.verizon.net)
Data:   2015-01-28 03:19

ciezko mi sobie wyobrazic ze nie masz za co dziekowac Panu Bogu, ale pamietam ze raz tez sie obrazilam ze nie spelnil moich szlachetnych modlitw i zginelo wiele dzieci w ataku terrorystycznym na szkole. Zdaje sobie sprawe ze pewnie masz powazne problemy i nie jest ci do smiechu z nimi, ale nie wszystkie krzyze chce Pan zabrac. Moze jednak okaze sie kiedys w niebie ze pomagal ci je niesc?

 Re: Nie potrafie uwierzyć, że Bóg może coś odmienić.
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-02-01 10:52

Nie napisałeś nic konkretnego. Więc jaki jest twój problem, że Bóg ci nie pomaga go zwalczyć? Piszesz o innych a za mało o sobie. Czasem trzeba czekać i czekać i nie ustawać w modlitwie. Szczerej modlitwie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: