logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Skąd legalnie kopiować modlitwy i kalendarz?
Autor: Annika (---.net.pulawy.pl)
Data:   2018-09-16 01:21

Są modlitwy dość stare, które weszły już do tradycji Kościoła, jak np. koronka do Łez czy do Siedmiu boleści Matki Bożej (o które Matka Boża szczególnie prosiła), Koronka do Ran czy modlitwy, które Matka Boża z Medjugorje dyktowała Widzącym (akt poświęcenia MB i Panu Jezusowi dany Mirjanie chyba w 2001 roku, koronka 7xOjcze nasz, 7x Zdrowaś, 7xChwała Ojcu, itd. Tych modlitw z Medjugorje jest nawet troszkę. Jest nawet Droga Krzyżowa z Medjugorje, bardzo przejmująca.

Może byłaby to dobra okazja do przypomnienia niektórych starszych modlitw jak wyżej wymienione, które nie są już tak znane jak niegdyś, ja np. Koronki do Ran nauczyłam się dopiero będąc w Niemczech po niemiecku i bardzo ją sobie cenię.

W przypadku tradycyjnych modlitw lub tych z Medjugorje nie będzie na pewno problemu z prawami autorskimi.

Może można by też opublikować niekiedy dla odmiany poezję religijną ze wskazaniem autora wiersza czy pieśni religijnej (które dość często też są modlitwą) i ewentualnie źrodła pochodzenia utworu? Myślę, że niejeden autor ucieszyłby się z takiej promocji.

Ładne rzeczy można też niekiedy znalezc na facebooku. Pozdrawiam.

 Tematy Autor  Data
 Skąd legalnie kopiować modlitwy i kalendarz? nowy Stefan 
  Re: Skąd legalnie kopiować modlitwy i kalendarz? nowy Hanna 
  Re: Skąd legalnie kopiować modlitwy i kalendarz? nowy A2 
  Re: Skąd legalnie kopiować modlitwy i kalendarz? nowy Stefan 
  Re: Skąd legalnie kopiować modlitwy i kalendarz? nowy opq 
  Re: Skąd legalnie kopiować modlitwy i kalendarz? nowy Stefan 
  Re: Skąd legalnie kopiować modlitwy i kalendarz? nowy Annika 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: