logo
Sobota, 11 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-02-04 07:23

Poszukująca, sakramenty nie mogą nic zepchnąć na margines, bo Sakramenty przez duże S to sam żywy Bóg, a On nie musi z niczym i z nikim konkurować.

"Poznałam jednak wspólnotę wierzących protestantów, dla których Kościół to wspólnota bliskich sobie ludzi, którzy na co dzień czytają Biblię, dzielą się tym czego doświadczają od Boga, modlą się za siebie w konkretnych intencjach i są dla siebie nawzajem wsparciem w codziennych zmaganiach."

Czy znajdujesz w Kościele katolickim zaprzeczenie tym wartościom? Ja, jako katoliczka, takimi wartościami żyję.
Ludzie, niezależnie od pochodzenia czy przynależności są różni. Są dobrzy i są tacy, którzy popełniają złe czyny. Są bardziej i mniej dojrzali w wierze. Są tacy, którzy pracują nad rozwojem duchowym, nad rozwojem osobowości, a inni są zamknięci na ten rozwój. Nie szukałabym różnic w dawaniu świadectwa wiary, bo każdy niezależnie od wyznawanej wary jest prowadzony przez Boga indywidualną drogą. Istotą jest wierność Słowu Bożemu.

"Czy moglibyście mi doradzić jakieś mądre książki/publikacje"

Bardzo proszę, Pismo Święte:
"21 A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego!10 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»" J 20

"26 A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje». 27 Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: «Pijcie z niego wszyscy, 28 bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów" Mt 26 (Mk 14, 22-24) (Łk 22, 19-20)

Katolicy w Komunii Świętej przyjmują żywego Chrystusa. To złączenie serca Jezusa z naszym sercem w Eucharystii. Jezu, uczyń serca nasze według serca Twego.

Odnośnie kultu Maryi: (klik).

Ks.Jan Kaczkowski "Dlaczego jestem katolikiem": (klik).

I jeszcze świadectwo: (klik).

 Tematy Autor  Data
 Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy Poszukująca_30 l. 
  Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy Kalina 
  Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy martaaa 
  Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy Magdalena 
  Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy Stasia 
  Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy Barbarka 
  Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy Gosia 
  Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy Gosia 
  Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy Marek 
  Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy Oblubienica 
  Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy A2 
  Re: Co pomoże rozwiać wątpliwości odnośnie KK? nowy Poszukująca_30 l. 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: