logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można pomóc zmarłemu dostać się do nieba?
Autor: Joanna (---.ip.infoo.net)
Data:   2019-05-02 23:03

Witam. Zwracam się z prośbą o jakąś pomoc dla mojego nieżyjącego od 5 lat ojca .. Cały czas myślałam o tym gdzie jest i czy jest mu dobrze po 2 stronie ,aż do czasu gdy przyszedł do mnie gdy spałam i przeprowadziliśmy rozmowę .. Nie bd rozwijać tego tematu ktoś kto miał styczność z duchami bd wiedział o jakim dialogu mówię . Gdy spytam się to czy jest szczęśliwy pokiwal zapszeczajco głowa ,na kolejne moje stwierdzenie czy to jest piekło posmutnial i odszedł .To była dla mnie odpowiedź ;(. Bardzo chciała bym w jakiś sposób sprawić aby był szczęśliwy bo pomimo wrzystko uważam że na to zasługuje .. Słyszał że są sposoby iż można odkupic czyjes winy ktos wie jak to zrobic ,jak mu pomuc?

 Re: Czy można pomóc zmarłemu dostać się do nieba?
Autor: Edith (---.146.163.135.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-05-03 09:49

Modlitwa, post, Eucharystia, odpusty, Msze św. wieczyste

 Re: Czy można pomóc zmarłemu dostać się do nieba?
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2019-05-03 12:52

Joanno, w tej sprawie są do omówienia trzy kwestie. Kwestia pierwsza i podstawowa: zmarli nie komunikują się z żywymi, mówiąc im konkretnie, gdzie są. Kościół uważa co prawda cud za wstawiennictwem osoby zmarłej za dowód jej przebywania w Niebie i jeden z warunków procesu beatyfikacyjnego/kanonizacyjnego, ale wciąż mówimy wtedy o zdarzeniach, które wymagają odpowiedniej interpretacji, a nie słowach takich, jak w trakcie zwykłej rozmowy dwóch lub więcej osób. Po drugie, zdarzeniem takim nie jest kontakt w trakcie snu. Marzenia senne to po prostu wytwory zmęczonego po całym dniu, albo przeładowanego silnymi emocjami umysłu, dlatego też w żadnym razie nie można traktować ich jako "wyroczni" udzielającej odpowiedzi na ważne pytania. Ba, nie wolno tego robić, gdyż jest to grzechem. Odpowiedź na Twoje trzecie pytanie, które interesuje Cię chyba najbardziej, brzmi: tak. Możesz pomóc duszom osób zmarłych swoją modlitwą i przyjmowaniem Komunii świętej w ich intencji, a także ofiarowując za nie uzyskane odpusty. Działania takie są jednak skuteczne tylko wtedy, gdy konkretny zmarły przebywa w czyśćcu, bo tylko on jest stanem przejściowym. Pozostałe dwa-Niebo i piekło, są permanentne.

 Re: Czy można pomóc zmarłemu dostać się do nieba?
Autor: Monia (---.wist.com.pl)
Data:   2019-05-03 15:08

Należy a nawet trzeba modlić się za zmarłych. To nasz obowiązek miłości. Nie tylko względem naszych bliskich zmarłych ale także względem całego Kościoła Cierpiącego czyli dusz przebywających w czyśćcu. Jeśli jesteś katoliczką to z pewnością wiesz czym jest czyściec, wiesz że za zmarłych można ofiarować Msze święte, odpusty, post, różaniec, wszystkie inne modlitwy, cierpienie i niedogodności. Zmarli sami sobie pomóc już nie mogą dlatego tak na nas liczą. A cierpienia czyśćcowe niewiele różnią się od piekielnych, z tym że te pierwsze są święte i kiedyś się skończą, ponieważ dusze czyśćcowe mają pewność zbawienia, a piekło, no cóż, nie ma końca. Czy zamówiłaś chociaż jedną Mszę w intencji taty? Maria Simma, mistyczka znana ze swoich doświadczeń z duszami cierpiącymi powiedziała, że nie należy ich pytać o miejsce pobytu jeśli zdarza im się przyjść, ale zapytać "czego potrzebujesz?" Oni potrzebują wyłącznie modlitwy. Dodam, że dusze potępione raczej do nas nie przychodzą, co najwyżej demony, więc jest nadzieja że tata przebywa w czyśćcu i oczekuje modlitwy. Powierzaj duszę taty miłosiernemu Bogu w modlitwie, modlitwa za zmarłych nigdy nie trafia w próżnię.

 Re: Czy można pomóc zmarłemu dostać się do nieba?
Autor: Monia (---.wist.com.pl)
Data:   2019-05-03 15:29

Do Mateusza: modlitwy, ofiary, komunie święte za dusze zmarłych są zawsze skuteczne, nawet jeśli ta konkretna osoba za którą się modlimy nie jest zbawiona. Wówczas ta modlitwa przechodzi na korzyść i pomoc dla innych dusz czyśccowych.

 Re: Czy można pomóc zmarłemu dostać się do nieba?
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2019-05-03 21:26

Monia, doskonale zdaję sobie sprawę, że modlitwa za zmarłych zawsze jest skuteczna, bo jeśli nie pomoże danej osobie, to przyczyni się do zbawienia innej, która również przebywa w czyśćcu. Zwróć jedynie uwagę, jak sformułowany został temat: "czy można pomóc zmarłemu" - jednemu, konkretnemu zmarłemu, za którego ktoś się modli. Jeśli ten jeden, konkretny zmarły jest w piekle, to JEMU modlitwy już nie pomogą.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: